Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ennyire ragaszkod...

Miért vagyok ennyire ragaszkodó? Hogyan lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Nagyon hamar elkezdek kötődni emberekhez és utána alig bírom elengedni őket. Én tippelnék arra, hogy szeretet hiány miatt van de ki tudja. Valahogy ezen lehetne változtatni? 19f

2020. máj. 13. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én vagy a szeretethiányt mondanám, mint ok, vagy pedig ez ad neked biztonságérzetet.

Magával a ragaszkodással nincsen gond, csak akkor, ha ez már átlép egy szintet.

Nem igazán tudom hogyan lehetne ezen változtatni, de személyes tapasztalatból mondom, volt egy nagggyon ragaszkodó legjobb barátnőm évekig (nem emiatt ment tönkre a barátságunk), hogy hosszútávon ez nem mindig vezet jóhoz, egyik félnek sem. De így látatlanból nem tudom nálad hogy jelennek meg a "ragaszkodás tünetei" :c Nála olyan volt, hogy jelenetet rendezett, ha mással beszéltem, kiakadt amikor látta, hogy nem vele beszéltem utoljára, meg társai... de ezek amúgy nagyon sokféleképpen jelen lehetnek.

19/L

2020. máj. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem akadok ki semmi ilyesmiért, persze rosszul esik, de elfogadom, hogy nem csak én vagyok. Inkább abban nyilvánul meg, hogy ha nem beszélünk egy ideig már nagyon frusztrált vagyok és fáj hogy miért nem, és ha ne adj Isten megszakadna a kapcsolat képes vagyok úgy megélni az egészet mint egy nehéz szakítást
2020. máj. 13. 10:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen téren viszont kicsit magamra ismertem, bevallom őszintén. Mármint arra értem, amit a megszakadt barátságokról írtál, ezekre azt tudom mondani (nem szeretnék bunkónak hangzani), de idővel elmúlik majd. Először fáj, meg nagyon sokat gondolsz rá, de később már egyre kevesebbet.

Ez nem tudom mennyire lesz belemagyarázás, de: lehet azért is érzel így, mert már volt csalódásod barátság terén és ez egyfajta védelmi-mechanizmus, mert nem akarsz többet csalódni.

2020. máj. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ebben van valami. Tudom, hogy elmúlik, voltam már túl ilyen megszakadáson, meg viszonzatlan szerelmen is. Csak nagyon nehéz elengednem őket
2020. máj. 13. 11:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik nagyon rossz és fáj, amit írtál, de gondolj úgy rá, hogy ez is csak megerősít és gazdagabb lettél pár tapasztalattal. Nehéz elengedni, de hosszútávon valószínűleg így lesz a legjobb. Jönnek majd új emberek, akik sokkal kedvesebbek és rendesebbek lesznek majd, akik tényleges barátaid lesznek ^^
2020. máj. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat és köszönöm a biztatást.
2020. máj. 13. 11:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit! Örülök, ha tudtam segíteni ^^
2020. máj. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha gyermekkorunkban nem kapunk elég szeretet, törődést, figyelmet akkor ez gátolhatja az egészséges önértékelés kialakulását. Nem mondják, hogy szeretlek, nem ölelnek meg eleget akkor alakul ki.
2020. máj. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!