Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék változtatni ezen?

Hogyan tudnék változtatni ezen?

Figyelt kérdés

Gimnazista lány vagyok. Az önbizalmam egyenlő a nullával. Nem sajnáltatni szeretném magam, de az iskolás éveim alatt minden „barátnőm” a kitűnő jegyeim miatt kihasznált. De ez a múlt, és most jött el az idő, hogy változtatni szeretnék. A legfőbb problémám, hogy társaságban nem merek beszélni, vagy ha mondok is valamit, azt dadogva. Szorongok mások előtt, még a tágabb családi körben is. Mindig pesszimista vagyok magammal szemben, azt gondolom bizonyos helyzetekben, hogy „úgysem fog menni, szerencsétlen vagyok, biztosan elrontom”. A vágyaimat is hamar elintézem annyival, hogy „úgysem fog beteljesülni, mert a Sors keze ezt is elintézi”, és mindezt annak ellenére, hogy most a koronavírus miatt nem valósulhatott meg az egyik nagy álmom, tehát jövőre remélhetőleg sikerül... Szóval önbizalom téren egy csődtömeg vagyok, pedig a szüleim szerint nagyon értékes a személyiségem, és az egy-két igaz barátom szerint is más vagyok, mint a többiek. (Ez is lehet az oka, felettébb különc vagyok, de nem bánom.) Ezek után az lenne a kérésem, hogy aki tud, segítsen ebben, mert „szeretném szeretni magam”, hiszen sokkal könnyebb lenne úgy élni, hogy elfogadom önmagam.

Sajnálom, ha kicsit hosszúra sikeredett, és köszönöm, ha elolvastad. Azt duplán megköszönöm, ha segíteni is tudtok.



2020. máj. 3. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én örülnék, ha a te korodban elküldtek volna pszichológushoz.


Szerintem, ha ilyen jó a viszonyod a szüleiddel, kérd meg őket, hogy szakember segíthessen.


Nem azért, mert baj lenne veled. Az érzéseid normálisak, sokan érzik ugyanígy magukat, nagy a bizonytalanság és sebezhető korszakban vagy. Biztosan magadtól ismegtalálod az utad, de ha még teheted, fogadj el segítséget.


A mentális egészség, a belső megerősödés szükséges ahhoz, hogy jobban érezd magad és ebben kiválóan tudna segíteni egy szakember.

2020. máj. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hello sorstárs! :D Viccen kívül, ha van az iskoládban iskolapszichológus mindenképpen keresd fel. Nekem sok mindenben felnyitotta a szemem.
2020. máj. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ahogy az előző vàlaszoló is írta, tényleg egy szakember segítsége jól jöhet neked, hogy segítsen. Illetve kellene neked egy olyan hobbi ami növeli az önbizalmad. Sport esetleg?

Vagy, hogy esetleg jobban szeresd magad, változtass a külsődön. Nem kell drasztikus módon. Válts frizurát,ha gondolod vagy sminkelj másképp,vagy öltözz máshogyan. Amelyiket jónak látod. Ez sokszor javít a lányok kedvén. Viszont egy belső erőt neked kell kifejleszteni magadban, hogy jobban legyél, mert én az írásod alapján egyfajta kisebbségi komplexust is érzek nálad.

2020. máj. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozok az előttem szólóhoz (#1), ugyanerre gondoltam én is!


Annyira hálás lennék, ha elmentem volna akkor pszichológushoz, mikor hasonló (de azért picit mégis más jellegű) dolgokkal küzdöttem.


Ha itt most elkezdünk tanácsokat adni, amiket te megpróbálsz megfogadni, akkor elképzelhető, megpróbálsz magadra erőltetni valamit, ami egyáltalán nem passzol hozzád. Mi csak olyan tanácsokat tudunk adni, amik nekünk beváltak volna. De itt igazából az okok a fontosak, hogy miért érzed magad így. Ha az megvan, akkor sokkal könnyebb tényleg kezelni a dolgokat, nem csak megpróbálni elfojtani őket, mert a gyakorikérdések.hu-n bigyusz62 azt tanácsolta, hogy ez majd működni fog... nem, egy szakember segít neked felismerni az igazi problémát, is tényleg megoldani azt.

2020. máj. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem az mar jo, ha a szuleid, es egy ket kozeli baratod ertekel.

ami esetleg jo otlet, hogy kivalasztasz ot tulajdonsagot amit szeretsz magadban (jo jegyek, szep fenyes haj, tehetseg rajzban barmiben stb) es ot dolgot, amiben ugy erzed fejlodni kene, es realisan meg is valosithato (uj hangszer, uj hobbi, lefogyni, barmi) es ezeken elkezdeni dolgozni.

egyebkent tenyleg jo otlet a pszichologus, ha a csaladod esetleg nem engedheti meg a magankezelest, akkor az iskola pszichologusaval vedd fel a kapcsolatot. sok sikert, es kitartast!!

2020. máj. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden eddigi válaszolónak!
2020. máj. 3. 22:09
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is hasonló helyzetben voltam/vagyok. Nekem nagyon sokat segítenek a virágok és a kertészkedés . Nagyon szeretem látni, hogy kibújt a növény amit ültettem , szeretem őket locsolni és látni ahogy virágzanak, terebélyesednek . Én ebben találtam meg az örömömet. :)

Én is szorongok , épp tegnap javasolta az egyik ismerősöm , hogy írjam fel egy lapra baba koromtól mindenkit, aki megbántott , és azt is, hogy mivel , pl. apa beszólogatásai. Ezek után , hangosan ki kell mondani, hogy megbocsájtok pl. neked apa, hogy mindig beszólogattál. Azt hallottam, hogy ez a módszer rengeteg embernek segített , persze idő is kell hozzá, kinek mennyi . Ez egy intim dolog , nem kell róla szólnod senkinek! :) Én még nem próbáltam , de szerintem egy próbát megér , hátha segít ! :)

2020. máj. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem vagyok piszichológus, úgyhogy én nem nagyon tudok segíteni. Ajánlok egy jó pszichológust, akivel meg tudod beszélni problémáidat. Szerintem szakember segítsége fontos. Ha úgy döntesz, elmész pszichológushoz, mindenképp jól válassz, olvasd el a visszajelzéseket! Lehetőleg minden szavára figyelj és gondolkodj el rajta, fogadd meg tanácsait! Azt hiszem van önbizalimnövelő terápia is, de nem vagyok benne biztos. Ajánlok könyveket is pszichológiai témákban (pl. Popper Péter könyvei, Popper Péter: Lélekrágcsálók). Mielőbbi "gyógyulást" kívánok!
2021. jan. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!