Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek csodálkoznak, ha őszintén beszélek magamról és nem mondanak el magukról a biztonságra hivatkozva olyan dolgokat, amikkel vissza sem lehet élni?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy milyen veszélyt jelentene nekem egy korábbi korszakomról beszélni vagy a családomról (úgy, hogy magát az eseményeket mesélem, nem konkrétan a rokonaimról) vagy miért lenne rám veszélyes elmondani a meglátásaimat, véleményemet bizonyos dolgokról.


Én nem érzek bennük semmi olyat, ami ne lenne vállalható, emellett annyira bolhaszarosnak érzem az életem meg lényegtelennek ezeket az infókat, hogy nem értem, miért akadnak ki emberek, mikor nyíltan mesélek nekik, ha kérik és miért ígérik meg, hogy nem fognak vele visszaélni.


Ugyan, hogy élne vissza? Bibibí, milyen voltál 10 éve? Vagy bibibí, azt tartod az élet értelmének, hogy... Vagy majd ha elmondom neki, hogy milyen problémáim voltak kamaszként, attól fogok tartani, hogy valaki kigúnyol, én meg eret vágok, mert visszadobja azt, amit amúgy is tudtam?


A jelszavaimat nem adom meg és nem küldök magamról meztelen képeket, mert azzal tényleg vissza lehet élni. Bár utóbbi is túlélhető, de nem vagyok naiv. De az érzéseimmel, az emlékeimmel ugyan hogy lehetne? Sehogy, mert a múltról szólnak vagy a gondolati szintről és amúgy is tudhatja bárki, azért is szeretek róluk beszélni. Akkor miért ekkora dolog ez? Vagy velem van a baj, hogy nincs veszélyérzetem?


2020. máj. 16. 01:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Most akkor az a kérdés, hogy más miért nem beszél olyan dolgokról, amikhez semmi közöd, vagy az, hogy te miért beszélsz ilyesmiről?
2020. máj. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Nincs baj ezzel.

Igazából a mai világban én is úgy veszem észre,hogy az emberek zárkózottabbak,nem sokat beszélnek vagy egyáltalán nem.

Szerintem ez attól is függ ki mennyire beszédes,én például nagyon. A testvéreim meg annyira nem,ők a lehető legminimálisabbra próbálják csökkenteni mindenkivel a kommunikációt. Én pl.a szomszéd nénivel is képes vagyok megbeszélni az ügyeimet. És ő meg is hallgat,hozzá is fűz szóval jó dumálni a nénikével. Az egy másik dolog,hogy aztán valszínűleg rögtön megy is a Marika nénihez elújságolni miket hallott.

De nem érdekel.

Az egyik nővérem rám szól,hogy mi az Istenért fecsegek folyton minden "jöttmentel"??

Dehát a saját életemről beszélek,általános dolgokról.

Mi ebben a baj?

Nyilván én sem fogom a pinkódjaimat elárulni a szomszéd Marisnak vagy Icusnak.

Mindig is a társaság középpontja voltam,szeretm ha rám figyelnek.

Szeretem kibeszélni a gondjaimat ,jobb mint aki magába fojtja. Nem?

2020. máj. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Azt te csak hiszed, hogy valamivel nem lehet visszaélni. Mindennel vissza lehet. Nevezz paranoiásnak, de ha valaki NEM tud rólad valamit abból BIZTOS, hogy nem lehet baj.
2020. máj. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Engem nem érdekelnek az emberek legbelső titkai, ne ontsák rám az átélt gondjaikat, mert gondolom, te sem a rózsaszín élményeidről számolsz be. Mindenkinek meg van a maga gondja, egy-két mondatot meghallgatok, de nem akarom átvenni senki problémáját és engem személy szerint zavar, ha olyanokról beszélnek, ami nem érdekel és nem is rám tartozik. Az ilyen fajta haverkodás nálam egyáltalán nem jön be.


A barátom, barátnőm más helyzet, ha megkér és a bizalmába avat, akkor meghallgatom, de egy fél-ismerős, vagy csak haver ne traktáljon folyton az előéletével. Nekem egyáltalán nem pozitív, ha valaki kiadja magából a múltat mindenféle alig ismertnek, csak azért, hogy ő megkönnyebbüljön, vagy a fene tudja, hogy miért.

2020. máj. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3: de, mert akkor nagyobb a kísértés. Egyébként meg senki sem tud és nem is akar.


4: ok, de nem ez volt a kérdés.

2020. máj. 16. 10:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva?! :DD
2020. máj. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én felpontoztalak. Csak az utolsót nem :D
2020. máj. 16. 11:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy veszélyesnek érzik, inkább megrémülnek a kitárulkozástól. Amikor valaki túlságosan beavat olyasmibe, amihez nem volt, és nem is lesz közöm, akkor az illető valóságérzéke torzult. Magyarul, bolondnak nézem.
2020. máj. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ő kérdezte magát bele könyékig
2020. máj. 16. 20:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Hű, nem akar ez téged kirabolni vagy valami? A túl sok kérdezősködés gyanús.
2020. máj. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!