Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csodálkozik el majdnem...

Miért csodálkozik el majdnem mindenki, ha valakinek nem okostelefonja van?

Figyelt kérdés
Főleg a fiatalok. Tegnap történt, hogy valami miatt lefagyott a telefonom, és anyukámat kellett egy sürgős ügy miatt felhívni, és amikor megkérdtem az egyik kollégámat, hogy had hívjam már fel az övéről, kérdi, hogy miért nem üzenek neki Messengeren mert az ingyen van, mondom neki: "Azért mert nem okostelefonja van" Erre ő: Hát hogyhogy? Kérdem én: Mi ezen olyan furcsa? Nem is olyan régen mindenkinek gombos telefonja volt.
2019. szept. 6. 06:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Idősek nem feltétlen okostelóznak. Ahogy apám sem. Neki is egy hótegyszerű teló van, amin tud beszélni meg sms-t fogadni.
2019. szept. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Egy szót mondok: divat.
2019. szept. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%

2-höz +1 szó: függőség

A legerősebb függőség alakult ki az emberekben ez iránt - ezért is érzi a "majdnem mindenki", hogy képtelenség nélküle élni, lehetetlen, belehal (mint a drog, alkohol, dohány, tv stb.)

2019. szept. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Majd akkor fognak igazán csodálkozni, ha egy napkitörés miatt semmilyen telefon nem fog működni, és nem lesz se net, se wifi, se messenger. Lehet előszedni a jó öreg papír-ceruza-bélyeges boríték kombót.
2019. szept. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A mai 50es,60as korosztálynak van egy része, akik nem szeretik/ismerik a számítógépet és az okostelefont. Az én szüleim tök jól elvannak vele, apu nagyon kütyüs, de pl a párom szülei nem azok. Az anyja eladó volt, neki nem kellett ez a tudás, az apja meg kétkezi mesterember, aki szintén évtizedek óta elvolt PC nélkül. Most már tudnak emailt küldeni, böngészni, netbankolni, de kb ennyi.

Az anyjának már van okostelója, de nagyon sokat kell még segíteni, hogy mi hol merre. Szóval vannak emberek, akiknek nincs igénye az okoseszközökre,ezt el kell fogadni. Ráadásul az ő fiatal korukban egy számítógép egy félszobányi volt, nagyon alap programokkal, 35-40 év alatt pedig brutálisat fejlődött a technika.

2019. szept. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ez olyan dolog, mint amikor az alkoholista kínálgat a borral, és csodálkozik, hogy miért nem iszol. Neki az az élete, neked meg ez. Senkinek semmi köze hozzá.
2019. szept. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal, divat, függőség, no meg a jó öreg kognitív disszonancia kerülése (ha bazi drágán megvesznek dolgokat, elhitetik magukkal, hogy az valóban nélkülözhetetlen, és ha valakinek nincs, az bezavar ebbe a hitbe, mert felmerül, hogy tán mégsem az).

Olyan ez, mint mikor nem is olyan régen még azon is kiakadt mindenki, ha valakinek nem volt tévéje otthon.

Nekem „elvből” nincs okostelefonom, így is egész nap a monitort bámulom, a franc akar még egy kütyüt nyomkodni a szabadidejében is. Rám is furán szoktak nézni, ha előveszem.

Egyszerre találom viccesnek és nagyon szomorúnak, mennyire rá lehet szoktatni bármire az embereket. Másik példa: nemrég mosógépet kellett vennem, mert a réges-régi sajnos elromlott. Azt tapasztaltam, hogy nem gyártanak olyan készüléket, amelyen ne lenne kb. 50-féle programbeállítás, digit kijelző, hangjelzés, sms-küldés, és a jó ég tudja, mi a franc. Elhiszem, hogy van, akinek némelyik funkció tényleg jól jön (pl. időzített programindítás), de a sok ember között, akiket megkérdeztem, nem volt olyan, aki 5-nél többféle programot haszálna – vagyis kb. a tizedének van csak értelme, amit belenyomnak egy gépbe. Engem ez nagyon bosszant, mert úgy gondolom, minél bonyolultabbak a gépek, annál nagyobb a hibalehetőség… s így termeljük a szemetet folyamatosan.

2019. szept. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mert az okostelefon már legkevésbé hanghívások lebonyolítására szolgáló eszköz. Sokkal komplexebb, sokrétű felhasználású kütyü, számtalan előnnyel. Gyakorlatilag magától értetődő már, hogy aki haladni akar a korral, az használja, ha szereti, ha nem.
2019. szept. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem értem igazából hogy miért beszélnek itt függőségről a válaszolók. Nagyon egyszerű, azért csodálkoznak az emberek mert a korosztályod nagyon nagy részének okostelefonja van, ezért meglepődnek amikor neked nem. Szerintem ennyi.
2019. szept. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%
9 - nem érted? - pedig egy erős függőségről beszélünk, nem arról, hogy van telefonja, vagy nincs. Érdemes lenne egy addiktológust is meghallgatnod erről.
2019. szept. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!