Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valahogy megszüntethető...

Valahogy megszüntethető "teljesen" a szorongás?

Figyelt kérdés

Ha nyugtatót veszek be - alprazolam - akkor érzem úgy magam, ahogy évekkel ezelőtt, a szorongásom kezdeze előtt. Évek óta teljes álomszerűség-érzésem van, ez csak akkor szűnik meg ha veszek be gyógyszert.


Ez csak észrevétel, nyilván nem így akarom megoldani a problémám. Előre is köszi a válaszokat!



2020. máj. 18. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Megszüntethető. Sőt, jobbat mondok: dobd ki a gyógyszert a kukába! Nem kell hozzá.

Önuralommal és türelemmel szüntethető meg. Ugyanis nem egyik pillanatról a másikra fog elmúlni, de fokozatosan halványodik, míg egyszer csak - erre utólag visszatekintve jössz rá - már el is felejtetted, és sehol sincs.

Ha gyógyszert szedsz, azzal csak elodázod a problémát.

2020. máj. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem szedem rendszeresen, leginkább akkor szoktam ha végképp nem tudok aludni. Havonta 1x ha van ilyen.


Tudsz nekem konkrét módszert? Pl meditáció, ilyenek.

2020. máj. 18. 08:31
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Nekem semmi konkrét módszerem nem volt, egyszerűen meg AKARTAM gyógyulni. Mondogattam - sőt: írtam - magamnak, hogy ez butaság, nincs okom félni, tessék elindulni, felnőtt nő vagyok, röhejes ez a viselkedés... És igenis elindultam, csináltam. Az elején kértem családtagot, hogy jöjjön velem, ne egyedül menjek, de mentünk folyamatosan.

Aztán egyedül is. Mindig volt nálam füzet és toll, és ha kellett, írtam a vonaton is. "Minden rendben, milyen hülyeség ez a félelem, hagyd már, eddig sem volt semmi bajod, most miért lenne...?" - Ilyeneket.

Mindig volt nálam is gyógyszer, hogy "majd beveszem, ha nagyon kell". Megnyugtatott, de SOSEM vettem be.

2020. máj. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy mi emberek különbözőek vagyunk, úgy a problémáink és a problémamegoldó képességünk is különbözik. Én szedek benzo-t (xanax, rivotril) és nem bánom. Inkább ez, mint hogy az egész mellkasom lángokban égjen a szorongástól. Jártam terápiára és fogok is járni, szedtem/szedek és valószinű szedni is fogok gyógyszert. A mozgás még nagyon fontos lenne, ezen dolgozom.
2020. máj. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*sok féle benzo van, én rivotrilt szedek, előtte xanaxot szedtem
2020. máj. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tetszik a szuggesztiós ötlet, komolyabban fogom alkalmazni!
2020. máj. 18. 11:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szarul vagy, úgy érzed nagyon nem úgy alakul az életed ahogy kéne minél gyorsabban keress fel egy pszihiátert.. Én is így voltam, nem akartam orvoshoz fordulni, majd minden rendbe jön, hát rohadtul nem így van. Mostanra már kb az őrület határán érzem magam, végre foglaltam időpontot egy pszihiáternél. Minél gyorsabban segítséget kérsz annál gyorsabban rendbe jössz.
2020. jún. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!