Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj, ha valaki nem akar jó...

Baj, ha valaki nem akar jó ember lenni és nem is tartja magát annak?

Figyelt kérdés

Mikor mondom, hogy én nem vagyok jó és nem is akarok az lenni, mindig kicsit megdöbbennek. És úgy érzem, mintha ez olyan dolog lenne, mintha azt mondanám, hogy nem akarok normális fizetést vagy hasonló irreális dolog.


Igazából úgy érzem, hogy az ember csak akkor tud jó lenni, ha aláadja a szintet és nem becsüli magát. Ahhoz, hogy valaki jó embernek tűnjön mások szemében, gyakorlatilag alig szabadna nemet mondania, mindenkit meg kellene ismernie és hallgatnia, nem szabadna ítélkeznie, nem szabadna nevetnie a sötét humoron, nem szabadna berúgni néha, mindenben az olyan nemes célokra kellene hajtani, mint a közjó meg a család meg az atyaisten...


Nem mondom, hogy deviáns vagyok és nem tisztelem a törvényt meg az embereket, de olyan magasról le tudom szarni ezt a sok hülyeséget és olyan simán le tudok pattintani magamról meg az életemről embereket, hogy a szemem sem rebben. Lehet, hogy emiatt egy élősködő vagyok a világ nyakán, de úgy érzem, nem élnék igazán, ha én is ilyen kis normie hópihe lennék és az sem érdekel, ha valaki megsértődik a szabadságom miatt. Szóval, szerintem nem tudok jó ember lenni és nem is akarok. Az azt jelentené, hogy közelebb állok a robothoz, mint az individumhoz. És annyira furcsa nekem, hogy másoknak azok a dolgok, amiket felsoroltam, komoly életcélt jelentenek és komoly napi feladatot. És csak pazarolják az erőforrásaikat (számomra) seggnyaldosásra. Mármint, miért fontos nekem az, hogy egy számomra senkinek a bolhaszaros életét patronáljam meg meghallgassam? Mindenki magáért felel, én sem számítok másokra, akkor ők miért veszik zokon, ha nem kérek a nagy normahajkurászásból?


2020. máj. 20. 12:46
 1/8 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
67%

A fő probléma az, hogy az emberke nem tudják azt megérteni mit jelent jó vagy rossz embernek lenni.

Te se érted.

2020. máj. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Az már jó, ha nem csesztetsz mást, nem kell libsi élharcosnak lenni.
2020. máj. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon szép monológ volt. Csak azt felejted el, hogy az emberek azért "jók" másokhoz, hogy velük is jót tegyenek mások. A barátaid azért hallgatnak meg, mert azt remélik, hogy majd te is meghallgatod őket. Ez mindenben így van. Lehetsz olyan amilyennek leírtad magad de akkor ne csodálkozz, ha mindenki más is így fog bánni veled. Így is lehet élni, működik is. Csak ha később jössz rá, hogy talán mégsem így kéne már nem fogsz tudni változtatni ezen mert addigra felégetsz magad mögött mindent. Ezt neked kell eldöntened.
2020. máj. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
Engem állatira nem érdekelsz, hogy jó vagy rossz ember vagy. Az sem érdekel, élsz-e vagy halsz. Viszont vicces, hogy előbb leírod, milyen f@szn független is vagy, aztán meg ide irkálsz, jóváhagyást várva másoktól a viselkedésedre.
2020. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, a barátaim. Nem akármilyen idegen meg távoli ismerős. Az emberek mintha azt várnák el, hogy mindannyiukat nyald tisztára szinte úgy, hogy neked senkik. Megvannak a magam körei, 3-4 ember. Rájuk van energiám. A többi miért támaszt elvárásokat egy idegen felé?
2020. máj. 20. 13:40
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Hehe, vicces, ahogy fogalmad sincs, mi az, hogy valaki jó ember:)
2020. máj. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A többi miért támaszt elvárásokat egy idegen felé?"

A 'többi' nem 'mindenki'.

Jómagam nem várom el, hogy kitérj utamból, fel is lökhetlek.

2020. máj. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudod meghatározni mi a jó és rossz. Azt vizionálod, hogy a jó, az valamiféle alsóbbrendű embert takar. Így felesleges is ezen agyalnod
2020. máj. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!