Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek jó ember lett...

Szerintetek jó ember lett belőlem?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok anyámat soha nem ismertem apukam nevelt fel egyedül , de nem volt valami jó a kapcsolatunk. Elég nehéz gyerek korom volt mindenféle am csak meg történhet leginkább negatív dolgok. 18 éves koromban el költöztem otthonról mert mar elegem volt mindenből ami otthon zajlott ,hogy nem lehetett 1-ről 2-re jutni ,hogy a saját apám is hátráltat mindenben .Nagyon sokat kellet nelkuloznom azután is ,hogy leleptem otthonról csak 1 szobam volt meg egy ágyam nem volt tamogatasom bár nem is kellett ha azt az apától kaptam volna akkor sem . Éjjel nappal dolgoztam szó szerint mára már úgy ahogy szinten tartom az életem igaz néha nehéz , de soha nem adom fel és hiszek abban ,hogy ha az ember eléggé akar akkor elerhet bármit . Szeretek adakozni emlékszem elofordult olyan is ,hogy nem volt csak 360 forimtom ezt komolyan mindom és odaadtam egy hajlektalannak mert atfutott az agyamon, hogy neki milyen rossz lehet természetesen nem egy alkolostanak vegulis nem is a pénzt adtam oda hanem vettem neki kaját . Még annyi mindent írnék de egyenlore ennyi. Köszi ,hogy elolvastad Szép napot.

2014. okt. 4. 16:16
1 2
 1/11 anonim válasza:
odaadtad egy hajléktalannak mert neki milyen rossz lehet? én a 360ftból vettem volna neki sört...ekkora nyomit mint te
2014. okt. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ember lettél. Becsülendő, ha valaki egyedül, önerőből áll talpra és még akkor is ad valakinek, ha neki alig van. Persze gondolom nem csak ennyi tulajdonságod van, biztosan vannak rosszak is, ahogy mindenkinek, de a leírtak alapján nem tűnsz rossz embernek. Remélem ez a motivációd és ez az oldalad sosem tűnik el.
2014. okt. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első válaszoló az ember az evolúció során le mászott a fáról, de alattad csak eltort a galy. ..... mirt nyomnek valakit még mélyebbre ? Miért mondanék igent az ilyen életmódra ez azt jelentené ,hogy támogatom azt amit csinál. ..
2014. okt. 4. 16:40
 4/11 jaydee ***** válasza:
respect:)
2014. okt. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
segíteni kell neki leitatni...mijen életmódot éljen vazze?
2014. okt. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt így egyértelműen nem lehet eldönteni. Vannak emberek, és jól, vagy rosszul cselekszenek. Néha így, néha úgy.

Jó úton haladsz, hogy jó ember legyél.

Viselkedés kultúránkat otthonról hozzuk. Már akinek volt otthona, szerető családja. Te nem is a nulláról, a minuszról indultál, ezek hiányában.

De van benned küzdés, akarat, nem lettél ember gyűlölő, van segíteni akarás Benned.

Talán még meg kell tanulnod jól segíteni. Néha elég egy mosoly, egy ölelés, pár biztató szó.

Nem mindenedet oda adni, elég megfelezni.

Hogy egy hajléktalannak? Úgy láttad jónak.

2014. okt. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért is adtam a hajlektalannak mert én is voltam olyan helyzetben ,hogy télen fűtés , áram és kaja nélkül igaz volt tető a dejem felett ,de ennyivel voltam különb akkor még nem tudtam ellene mit tenni de, az az igazság ,hogy egy cseppet sem bánom ,hogy igy kellett felnőnöm mert igy lettem az aki vagyok .
2014. okt. 4. 18:21
 8/11 anonim válasza:
egy senki?
2014. okt. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ki a senki ? Ezt nem értem ...
2014. okt. 4. 21:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem lehetett/lehet egyszerű, de az írásodból ítélve még van bőven út előtted csak vigyázz, hogy ne üsd meg magad. Én nem adok a hajléktalanoknak semmit, mert túl sokszor láttam a negatív hatását. Sok olyat láttam, hogy a pénzzel szalad a kocsmába alkoholra költi vagy eljátssza és ezzel meg a kocsma tulajdonosát gazdagítom meg eggyel több részeg embert teremtek aki mások életét veszélyeztetheti. Aztán volt, hogy nem ettem semmit 1 hétig és akkor rájön az ember, hogy az éhség tényleg nagyúr. Ugyan csak röpke gondolat volt akkor, de annál erősebben szöget ütött a fejemben az a gondolat, hogy a saját karomat megenném és ez csak 1 hét nem evés után.

A legízetlenebb ételnek is hihetetlen erős íze volt utána és nem bírtam az evést abba hagyni amíg jól nem laktam.

Így aztán miután egy hajléktalannal megosztja az ember az ételét és ő fogja és kidobja az út közepére, az előző élmény után ez eléggé vérlázító tud lenni és elég nehéz lenyelni a dühöt, tovább menni anélkül, hogy képen ne töröljem, de ettől ő még nem élné át amit én vagy mások tapasztaltak.

Aztán ott vannak az afrikai éhezők látszik rajtuk, hogy az éhezésük huzamosabb ideje tart és egyetlen ehhez hasonló hajléktalant sem láttam még. Ha bele gondolok, hogy én mit csinálnék ha hajléktalan lennék akkor 1 megölném magam 2 ha életben maradnék akkor a régebbi időkben élt emberekhez hasonlóan az erdőben próbálnék életben maradni, valószínűleg az első telet sem élném túl

3 ha valamiért még is a város mellett döntenék és az emberek szánalmára bíznám magam akkor meg inkább élelmet kérnék és munkát.

Az ilyen emberek lecsúsztak és szerintem a pénzzel csak megerősítjük, hogy maradjanak úgy ahogy vannak. Még nem tudom, hogy mivel lehetne rajtuk ténylegesen is segíteni, de remélem egyszer rájövök és képes is leszek megtenni azt.

2014. okt. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!