Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én fogom fel negatívan,...

Csak én fogom fel negatívan, ha ajándékot kapok?

Figyelt kérdés

Még sose volt olyan élményem, hogy kaptam egy ajándékot és úgy kifejezetten örültem volna neki. Valamiért mindig csalódás ér, amikor tudom, hogy szülinapom van és a szeretteimtől kapok valamit. Talán mert hatalmas elvárásaim vannak efelé, hogy most kifejezhetik, hogy mennyire ismernek. De nem tudom miért várok el ilyen, szinte teljesíthetetlen szintet. Nem örülök ennek a tulajdonságomnak. Normális akarok lenni.

Szóval nem tudom erre mi lenne a megoldás. Valószínű meg kéne velük beszélnem, hogy ne materiálisan fejezzék ki ilyenkor a szeretetüket. De ez is fura.


Mindenesetre én imádok ajándékozni. Főleg amikor tudom, hogy mire vágyik a másik és egyáltalán nem számít rá, hogy azt vettem neki. Gondosan be is csomagolok mindent szépen. És örülök, amikor látom az arcukon azt a meglepődést és örömöt.

Csak ez visszafele valahogy nem működik...


2020. máj. 23. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:

en sem szeretem ha megajandekoznak, egyreszt azert, mert nem szeretem ha koltenek ram, plusz soha nem varom el. nyilvan megkoszonom meg orulok neki mert megiscsak gondoltak ram es ez a lenyeg.

ugye “ajandek lonak ne nezd a fogat”

szerintem is akkor jo csak az ajandek, ha tudod, hogy tenyleg azt az adott dolgot szeretne a masik.

2020. máj. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem minden ajándékot nagy örömmel és kedvesen kellene fogadnod, akkoris ha csak egy csoki akkor is ha épp nem vágytál rá vagy nem szereted, mutasd hogy örülsz neki, néha tényleg csalódik az ember kicsit, de ez mindenkivel így van, ezen felül hálásnak kell lenned hogy egyáltalán fontos vagy számukra, hogy gondoltak rád, hogy törődnek veled. Nem az ajándék milyenségével fejezik ki hogy hogy ismernek, vagy hogy gondolnak rád, hanem magával azzal hogy vettek neked valamit. Ennyi az egész. A szándékot nézd. Ha ajándékot kapsz nagyon örülj, mert az azt jelenti számítasz a másik embernek és gondolt rád.
2020. máj. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk pont emiatt meg szokták kérdezni a szüleim vagy a család, hogy mire vágyok. Felsorolok egy-két dolgot, így rajtuk áll mit vesznek meg és nekem is jut egy kis meglepetés a dologban.

De pl. mi karácsonykor is így csináljuk már évek óta. Mindenki kitölt egy táblázatot, h. mire vágyik és így tényleg mindenki olyan dolgot kap, aminek tud örülni.

2020. máj. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!