Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nekem nem marad más, csak a...

Nekem nem marad más, csak a harag, gyűlölködés és frusztráció?

Figyelt kérdés

31 múltam. Sajnos az élet utál, ennélfogva sohasem fog sikerülni. Olyan gondokat adott nekem, amit mások el sem tudnak képzelni, illetve ami másokat sokkal hamarabb megtört volna. Nem azt mondom, hogy nekem a legrosszabb, csupán ara akarok rávilágítani, hogy ez az élet semmit sem tartogat nekem (csak szenvedést és boldogtalanságot). Nem is sikerült semmi. Nem vagyok gazdag. Az elmúlt 10 évben próbáltam helyrehozni az életem, de nem sikerült. A fentiek miatt nem dolgoztam a karrieremen, nem sikerült egzisztenciát kialakítanom. Igaz külföldi tartózkodásom során sikerült néhány milliót összeszednem, de az nem elég semmire- ha el is költöm, úgy is beüt a baj. Így házra elkölteni nem merem. Sajnos helyrehozni sem lehet a jövőmet: rossz főiskolát, rossz szakot választottam, ennyi idősen meg már mi értelme másikba kezdeni? Semmi. Akármit is csinálok nekem sajnos nem sikerülhet az élet.

Ezért kezdtem gyűlölködni. Megkeseredtem. Utálok most már mindenkit (nyilván magamat legjobban). Amiért mások szerencsések, amiért nekik megy. Mert nekem nem mehet. Mindenki jobban keres nálam, több pénzük van, mert szerencsésebbek, hoztak anno egy jó döntést. Ennyi elég volt.

Akik nagyon megkeseredettek, mint én, nekik hogy telnek a mindennapjaik?


2020. máj. 23. 18:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Próbálj esetleg olyat tanulni, ami érdekel, keress munkát. Olvass minél több könyvet minél több témában, hogy minél szélesebb látóköröd legyen. Legyen valami hobbid. Alakíts ki napi rendszert, hogy 1 napod minél színesebben eltölthesd. Legyen összhangban a tevékeny munka és a szórakozás, nagyjából fele-fele arányban. Próbálj hasonló emberek társaságát keresni. Járj világot, utazz el valahova napokra egyedül, higgy nekem, nagyon felszabadító érzés, már próbáltam. Amúgy sajna én is hasonló cipőben járok, motivációm a béka segge alatt. Ja és a legfontosabb: Ne másnak akarj megfelelni, hanem saját magadnak. Értékes ember vagy.
2020. máj. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még, keress szakembert vagy önkénteskedj
2020. máj. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
En ugyanígy érzem, mint te. 31 vagyok, utalom a kornyezetem, mindenki sikeres, kiegyensúlyozott és én pedig maradok a magam alomvilagaban és csak remelve talan hogy holnap jobb lesz. De tudom, higy igazából sose lesz jobb, mert haladok egy olyan irányba ami zátonyra fog futni es jo vége nem lesz.
2020. máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha ez a hozzáállásod, akkor igen. Nem értem, egyes emberek miért azzal vannak elfoglalva, hogy másoknak mennyivel jobb. Segít ez rajtad? Azzal foglalkozz, hogy magadért mit tudsz tenni és hogy magadhoz képest lépj előre az életben. De persze gyűlölködhetsz meg utálkozhatsz helyette, ha neked ez így jó.
2020. máj. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

11: 31-32 évesen újrakezdeni tanulni és a 0-ról indulni? Normális vagy?

Hogy utazik valaki, ha nincs rá pénze te agysebész? Egyébként is otthonülő típus voltam, jobb itt gubasztani.

Csak úgy lehet megfelelni magamnak, ha másokat legyőzök.

13: sajnálom!

14: te mit keresel itt b+?

Miért, szerinted kivel foglalkozzak??? Legyek olyan, mint te és a hozzád hasonlók, akik röhögnek a fogyatékosokon meg az afrikai szegényeken? Mi nem csapjuk be magunkat azzal, hogy a jobbat nem vesszük észre!

Magamért ilyen idősen már nem lehet tenni semmit.

2020. máj. 31. 09:33
 16/19 anonim válasza:

ha otthon ülős vagy és jobban szeretsz gubbasztani, akkor nem értem, hogy miért várod a csodát

nem értem miért kell sajnáltatnod magad, mint ahogy azt sem, hogy a 14esről mi alapján gondolod, hogy kineveti őket, és hogy te annyival jobb vagy, mert te nem teszed

azért is lehetsz ennyire megkeseredve, mert aki segíteni szeretne, mint pl a 11es, azt is elutasítod és elküldöd az anyjába

2020. máj. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ez nem önsajnáltatás, ez a valóság. Az életet elég egyszer elrontani, onnan lehetetlen helyrehozni.
2020. máj. 31. 17:12
 18/19 anonim ***** válasza:
75%

Én is rossz szakot választottam. Idősebb voltam, mint te, mikor elkezdtem egy teljesen más szakot, ami az álmaim megvalósításához szükséges. Mert arra gondoltam, miért kellene 40 akárhány évet abban a szakmában töltenem, aminek az alapját adó főiskolát 18 évesen választottam? Még legalább annyi évet dolgozhatok az új szakmámban, mint amennyit eltévelyegtem az előzőben.

Te legalább dolgoztál külföldön. Sokan nem mernek kimenni, te ebben bátor voltál.

2020. jún. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Akik nagyon megkeseredettek, mint én, nekik hogy telnek a mindennapjaik?"

Két fő csoport van: 1./ Rossz indulatúak lesznek és leamortizálják magukat értelmi és érzelmi szinten. 2./ A másik csoport a küzdőké. "Te keserves élet! Azért is megyek tovább. Mindenki lehet szemét, mocsok, de én nem leszek. Megválogatom a barátaimat. Ezután csak magamban bízom. Pusztítson el a nyomor, a kudarc ha akar de, állva halok meg. Tudomásul vettem, nekem ez jutott. stb.." Paul Hauck -ot olvasok. Filmdrámákat és, háborús filmeket nézek. Kötelező: [link]

2020. jún. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!