Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok ember hogy képes magára...

Sok ember hogy képes magára erőltetni egy hatalom céljából kitalált kész értékrendet? Hogy lehetnek ennyire sötétek?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogy képesek elfogadni, és követni? Mi szükségük van arra, hogy bármilyen utasításokat és szabályokat kövessenek? Miért jó nekik, ha meg van szabva mit tehetnek és mit nem? Miért nincs szabad akaratuk, saját értékrendszerrel? Miért nem látják át mire megy ki az egész hercehurca?

Bevállalják, hogy egész életüket egy kitalált értékrend szerint élik le, amit fogalmam sincs miért, de teljesen hihetőnek tartanak. Úgy pattognak ahogy más fütyül, a sötét, elborult kis agyukban képtelenek realizálni a helyzetet.

Hogy hihetnek bármiféle istenben a XXI században?! Ehhez iszonyatosan butának és befolyásolhatónak kell lenni.


Hallottam már olyan kifogást is, hogy "ha olyan rossz dolog a vallás, akkor miért követik milliók világszerte?", Kicsit sem zavarja őket, hogy azért tudtak fennmaradni a vallások, mert aki ellenük volt azt kinyírták. Így könnyű terjeszteni valamit... megfélemlítéssel, erőszakkal. Ilyenkor természetesen én vagyok a gonosz, buta, tudatlan, paraszt, amiért ilyet merek feltételezni, és nem állok közéjük.

Tipikus birka effektus. Amit sokan követnek az tuti hogy nem lehet rossz, mert ennyi ember nem tévedhet, ezért ha szakadékba rohannak, rohanjunk velük, biztos tudják mit csinálnak... lószart tudják! Azt sem látják hogy irányítják őket, hova tartanak...

Önmagát generáló folyamat.

Tömeg manipuláció, legális bűnözés, amit törvénybe ütköző megfékezni, mert valakinek haszna van belőle.



#ezt ne töröld #ez fontos #nem gyűlölködés #nem utálkozás
2016. máj. 11. 13:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Minden hétre jut egy ilyen megmondó ember?:D
2016. máj. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Itt még mindég nem azzal van baj, hogy vallás, vagy politikai nézetek, hanem az elvakultsággal és az erőszakosággal.
2016. máj. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
#1 minden napra. Valaki mindig azt hiszi magáról, hogy feltalálta a spanyolviaszt.
2016. máj. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Lenin, te vagy az?
2016. máj. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2%
Ha kicsit jártasabb lennél a természettudományokba te se ítélnéd el azt aki hisz Istenbe, a mai napig nincs jobb magyarázat a világunk és a mi létrejöttünkre mint Isten, ezzel nem azt mondom, hogy van egy faszi az ég fölött aki a pokolra küld minket ha lopunk, de valahogy létre kellett jönnünk. Nem a hittel van baj, hanem a vallásokkal akiknek a fejei erőszakosak és elvakultak.
2016. máj. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy egyértelmű tényekről írtam egy kisebb regényt, de képtelen vagyok elhinni, hogy rengeteg ember létezik, aki nem így gondolja.
2016. máj. 11. 14:12
 7/18 A kérdező kommentje:
A hittel nincs semmi probléma, amíg saját gondolatokon alapszik. Sajna a legtöbb hívő feje gyerekkorától kezdve kapja az infókat mindenféle istenekről, így ha akarna se tudna másban hinni. Sőt.. valószínűleg nem is hinne istenben, ha soha nem találkozna magával a fogalommal.
2016. máj. 11. 14:16
 8/18 anonim ***** válasza:
Bele kell törődnöd, Lenin, hogy mindenki másképp gondolja, ne erőszakoskodj a hívőkkel, mit az tetted 100 évig... Mielőtt visszamászol a mauzóleumba, nyugodj le, igyál egy kis vizet.
2016. máj. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Aki lepontozott az tud is indokot mondani vagy csak rányomott a gombra?
2016. máj. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
5# Egyébként honnan veszed, hogy miben mennyire vagyok jártas? Egyszerűen elfogadom, hogy van amit nem tudunk (még), és lehet hogy soha nem is fogjuk tudni. Kitalált elméletekben hinni olyan, mint menekülni a valóság elől.
2016. máj. 11. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!