Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti is aggódtok idősebb nagyszü...

Ti is aggódtok idősebb nagyszüleitekért ilyen változékony, frontos időben?

Figyelt kérdés

Nagymamám már többször volt rosszul, ha több napig tartó erős hideg - és / vagy melegfront volt. Azóta állandóan aggódok. Mindig nézem az előrejelzést, és teljes pánikban vagyok, gyakorlatilag óránként hívom telefonon, hogy hogy érzi magát.

Kisbabámmal vagyok itthon, sajnos nem tudjuk akármikor meglátogatni, ő pedig nem tud jönni.

Mit tehetnék? Tényleg elképesztően aggódom.

Van esetleg valamilyen módszer a frontok okozta rosszullétek megelőzésére?

(Azon kívül, hogy kímélje magát, pihenjen, igyon sokat?)


2020. febr. 25. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem, nálunk szerencsére senki nem ilyen érzékeny. De ne hívogasd pánikban, mert belebeszéled, hogy rosszul van, ha nincs is.
2020. febr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3%

Nem. Már régen nem élnek.


Miért pánikolsz? Nagyon kötődsz hozzá? Ő nevelt anyuci helyett? Barátkozz meg a gondolattal, ahogyan ő is megtette bizonyára: egyszer mind meghalunk. És mindenki akkor, amikor már nincs többé dolga ezen a Földön és mennie kell. Addig pedig el tudja látni magát és tud segítséget kérni.


Ne zaklasd a telefonnal, mert az ellenkezőjét érzed el: azt fogja hinni, hogy azt várod, már meghalt-e.

A kisbabádra kéne figyelned, nem a nagyikára. Ha te pánikban vagy, akkor a kicsi ezt úgy átveszi tőled, ahogy a szivacs issza magába a vizet. A nagyinak is ártasz vele, de a legnagyobbat a kicsidnek. Ne tedd!


Neked kéne pihenni, drága Kiscsillag, mert ez a viselkedés azt jelzi számomra, te vagy az, aki nagyon kimerültél.

2020. febr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sokkal fiatalabb vagyok és sajnos így is front érzékeny vagyok nagyon. Semmit nem tudtak ezzel kezdeni annyit tanácsoltak, hogy sok vizet igyak , magnéziumot, káliumot (zöldség formában ). sokat segít nekem ha elmegyek zuhanyozni kifejezetten langyos vízzel kell.

Illetve ihat teákat is pl. csipkebogyó és citromfű teát szoktam inni.


2 es borzasztó egy stílusod van, nem is értem ...a kérdezőtől nagyon kedves , hogy így aggódik a nagyiért akit szeret. Arról senki nem tehet, hogy neked nincs ilyen ember a környezetedben ( ha van is nagyon sajnálom ).

2020. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért ha tényleg nagyon komolyan rosszul van (eszméletvesztés, durva vérnyomásingadozás vagy hasonlók), akkor érdemes lenne orvoshoz vinni. Ha a vérnyomásával, esetleg a cukrával van probléma, akkor azt elég jól lehet gyógyszerekkel kezelni (persze nem lesz tökéletes, valószínűleg érzékeny marad a frontokra, de azért az erős rosszulléteket kiküszöbölheti), de simán lehet, hogy van valami betegsége, ami ennyire frontérzékennyé teszi és jó eséllyel kezelhető. Azért pl egy ájulás, eszméletvesztés már bőven olyan tünetek, amivel orvoshoz kell fordulni (ha nem tudjátok a konkrét okát), ha rendesen megvizsgálják és megállapítják, hogy mi a probléma, ajánlanak rá gyógyszert vagy kezelést, akkor a nagymama is jobban lesz és a családnak sem kell rettegni, hogy mi van vele.
2020. febr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A nagyim ilyen volt, én megbeszéltem vele, hogy reggel és délután telefonál. Ha elmarad, akkor valaki elmegy hozzá kocsival, mert akkor rosszul van.


Nyilván hívd fel néha, hogy mi a helyzet hogy érzi magát, de teljesen felesleges óránként pánikrohamok közepette felhívni, hogy él-e még. Baromi idegesítő lehet neki is.

2020. febr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

K.ra ráérsz, mert otthon vagy...

Ne hivogatsd már szegényt óránként. Teljesen normális vagy?

2020. febr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!