Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Introvertáltak, nem érzitek...

Introvertáltak, nem érzitek azt, hogy lemaradtok megannyi élményről és szórakozásról azzal, hogy ilyen gátlásokkal kell élnetek?

Figyelt kérdés
Én már eleve az a(nti)szociális határát súroló dolognak tartom az introvertáltságot, mert az ember alapvetően társasági lény és nem véletlenül extrovertált az emberiség igen jelentős része, akikből a vezető egyéniségek, hangadók, "életrevaló" emberek lesznek. Éppen ezért nem tudom elképzelni, hogy egy film, sorozat, könyv, kockulás vagy 4 fal közti program hogyan lehet elegendő az embernek, amikor az gyakorlatilag semmi emlékezeteset nem nyújt neki, és még csak nem is tud a későbbiekben túl sokat mesélni róla másoknak.
2020. máj. 29. 17:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Annyi sebből vérzik a kérdésed hogy lusta vagyok megválaszolni.
2020. máj. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Fogadok, hogy valójában te is introvertált vagy, és ezt a kérdést csak trollkodásból és polgárpukkasztásból írtad ki.
2020. máj. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogalomzavarban élsz, az introvertáltság nem gátlásokat jelent és egy introvertált ember is szeretheti a társaságot, csak nem olyan mértékben ls gyakorisággal, mint egy extrovertáltabb ember. Ráadásul ez nem egy statikus dolog, hanem egy skála, ami állandóan változik. Van, akit feltöltenek a társas kapcsolatok, van, akit leszívnak. Ideje lenne már felfogni, hogy nem mindenki ugyanolyan és ami neked jó, az másnak még nem biztos és fordítva. Üdv, egy ambivertált :)
2020. máj. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Most akkor azert kene elmenyeket gyujtenem, h kesobb "meselhessek" rola? Ugy amugy annak mi ertelme is van? Rangassam el magam valahova ahova nem szeretnek menni, h aztan valakinek elmeselhessem? Mivan? Hulye vagy?
2020. máj. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem véletlenül extrovertált az emberiség jelentős része"


Ja. Úgy kb az 1/3-a.


"... akikből vezető egyéniségek,hangadók, életre való emberek lesznek"


Ez szimplán hülyeség.


"Éppen ezért nem tudom elképzelni, hogy egy film, sorozat, könyv, kockulás vagy 4 fal közti program hogyan lehet elegendő az embernek, amikor az gyakorlatilag semmi emlékezeteset nem nyújt neki, és még csak nem is tud a későbbiekben túl sokat mesélni róla másoknak."


Ez meg szimplán arról árulkodik hogy nem tudsz túl lépni a saját ertékrendszereden, ezért úgy gondolod hogy mindenkinek azok a dolgok számítanak mint neked. Énközpontúság...

2020. máj. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Én már eleve az a(nti)szociális határát súroló dolognak tartom az introvertáltságot,"

Az aszociális azt jelenti,hogy nem tud beileszkedni/nehezen jön ki emberekkel.Az antiszociális azt jelenti,hogy nem akar Velük lenni.

" mert az ember alapvetően társasági lény és nem véletlenül extrovertált az emberiség igen jelentős része, akikből a vezető egyéniségek, hangadók, "életrevaló" emberek lesznek."

Képzeld én,mint egy introvertáltki mondom mit gondolok és vezetőegyiniség vagyok.

" Éppen ezért nem tudom elképzelni, hogy egy film, sorozat, könyv, kockulás vagy 4 fal közti program hogyan lehet elegendő az embernek, amikor az gyakorlatilag semmi emlékezeteset nem nyújt neki, és még csak nem is tud a későbbiekben túl sokat mesélni róla másoknak."

Szerencsére nálad értelmes barátaim vannak,így tudok Velük akár könyvekről beszélni.Nem érdekel,ha valakinek nem tetszik.Amúgy meg ki is lehet menni,van olyan introvertált,mint pl. én,aki simán kimegy az erdőbe sétálni.Bár valószínűleg csak trollkodsz és teljesen feleslegesen írtam le ezt az egészet,de nem érdekel.

2020. máj. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát ez valóban sok sebből vérzik.

Az introvertált személyiség nem azt jelenti, hogy az illető nem szeret társaságban lenni és végképp nem jelenti azt, hogy antiszociális. (Különben is tévesen használod a fogalmat:

Antiszociális: ez egy személyiségzavar, a társadalomba való beilleszkedés súlyos zavara, más néven szociopátia. A társadalmi normák figyelmen kívül hagyása jellemzi és rendkívüli közömbösség mások érzéseivel szemben. Röviden: "nem szeret, nem szorong, nem tanul"

És akkor ez az antiszociális hogyan lenne gátlásos? )

Igen, az ember társas lény. Ez introvertáltra is elmondható. Egy introvertált is ugyanúgy vágyik a kapcsolatokra. A különbség csak abban rejlik, hogy beéri kevéssel is. Az extrovertáltak általában jóval több baráttal vagy haveri kapcsolattal rendelkeznek (mondjuk 20-szal, az introvertált csak 5-tel).

Sok introvertált hangadó is létezik. Az introvertáltságnak semmi köze a gátlásossághoz vagy a talpraesettséghez.

Csak néhány introvertált személy: Albert Einstein, Bill Gates, Sir Isaac Newton, Steven Spilberg, Abraham Lincoln, Mahatma Gandhi vagy Elon Musk.

Különben a könyv -akár tudományos vagy irodalmi- rengeteg élményt, tanulságot és műveltséget nyújt. Ha csak szépirodalmat nézzük, az építi és gyönyörködteti az embert. A kultúra igenis sokat tud nyújtani az ember szellemének és az is emlékezetes tud lenni.

Továbbá ha valaki szeret olvasni vagy "kockulni" miért ne szerethetne ugyanúgy a szabadban lenni, sportolni?

Az embertípusokat képzeld el úgy, mint két különbözően működő elemet:

Az extrovertált FELtöltődik a társaságban, egyedül pedig LEmerül.

Az introvertált LEmerül a társaságban, egyedül pedig FELtöltődik.

És attól még, hogy valaki az egyikben lemerül, nem jeleni azt, hogy utálja is. Az introvertált igenis igényli a társaságot és néha az extrovertált is szeret egyedül lenni, self care time-ot tartani.

2020. máj. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező,


ezt ívják úgy hogy "tátot szájjal a f/szerdőbe" vagy "házhoz a lóf/szért"


Érdemit nem tudok már hozzátenni, leírták előttem.

2020. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne írjatok neki idegen szavakat, nem érti.
2020. máj. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Határozottan érzem az antiszoc összefogást, de ezek csak gyenge kifogások és értelmetlen személyeskedések
2020. máj. 30. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!