Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki akadt rám egy nő az alábbi...

Ki akadt rám egy nő az alábbi miatt, vajon miért?

Figyelt kérdés

Beszélgettem egy nővel és mondtam neki hogy én azt szeretném hogy majd a páromnak ha lesz ne kelljen dolgoznia hanem otthon maradhasson a gyerekkel ha lesznek szeretetben nevelje őket ( én is majd azért besegítek neki ) és az otthon melegét is ki tudja alakítani.


Erre a nő ki kellt magából hogy egy nőnek is joga van a karrierhez meg ilyesmi, meg hogy mennyire ódivatú vagy stb...


Pedig én ezt azért mondtam mert szerintem egy nőnek a legszebb öröm ha minél több időt tölthet a gyerekeivel és a gyerekeiért.



2020. máj. 30. 11:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
97%

"mert szerintem egy nőnek a legszebb öröm ha minél több időt tölthet a gyerekeivel és a gyerekeiért"

"melyik anya nem örülne annak hogyha 100%ban a családjával kellene csak foglalkoznia."


A stílus rossz, ne tegyél ilyen kijelentéseket. Ne mondd meg, hogy egy nőnek mi a feladata, mi a dolga, ne mondd meg, hogy egy nőnek mi az öröme, ne mondd meg, hogy egy nőnek mi a karrier. Minden nő más. Minden ember más. Az, hogy te ilyen ilyen feleséget szeretnél az rendben van, de akkor ezt így mondd. Van aki erről a szerepről álmodik, biztosan megtaláljátok egymást.

2020. máj. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a nőnek, de lehetett volna higgadtabb véleménye...
2020. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Persze a karrier gondolom nem a frontvájár lenne a nagy egyenjogúság jegyében, de szerintem igazuk van azoknak, akik azt mondják, legyen már megkérdezve a párod is, hogy mik a tervei az életére vonatkozóan. Ha egyetért, mehet a 20 éves családanya szerep, ha nem, akkor kompromisszum.
2020. máj. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
88%

Felettem is leírták, hogy nem minden nőnek jelenti a kiteljesedést a gyermek. Persze, a gyermek nagyon fontos, egy kincs és a nő számára az egyik legszebb, legnemesebb dolog.

De nem csak ebből áll az élet. Sok házasság válással végződik, még akkor is, ha a kapcsolat kezdetben tökéletes volt. Sajnos benne van a pakliban, ezért fontos, hogy a nőnek is legyen önálló egzisztenciája, állása, karrierje, végzettsége és ne a férfi kegyétől függjön.

Én mint nő, szívesen otthon maradnék a gyermekkel 2 esetleg 3 évet, de nem többet. Szerintem is fontos sok időt eltölteni a gyermekkel, amíg ilyen kicsi, de nem a végtelenségig.

Sok család meg sem engedheti magának, hogy az édesanya otthon maradjon. A kétkeresős családmodell ezért is gyakoribb. A legtöbb család két fizetésből is alig jön ki a hónap végére, így nincs más választás, mint visszamenni a nőnek dolgozni.

Tényleg szép gesztus, hogy felajánlottad neki a lehetőséget, de be kell látnod, hogy nem minden nőnek ez az álma és a kiteljesedést sem ebben leli. A nő nem akar élete végéig (jó, ez kicsit túlzás, inkább azt mondom: évekig) otthon maradni. A munka is egy nemes feladat, főleg ha még élvezi is az ember.

Legközelebb fogalmazz úgy, hogy "nem okozna problémát, ha úgy döntenél 2-3 évet otthon akarsz tölteni a gyermekkel".

2020. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
90%

"szerintem egy nőnek a legszebb öröm ha minél több időt tölthet a gyerekeivel és a gyerekeiért"


Ez a baj. Hogy SZERINTEM-re nem lehet építeni.


Figyi, képzeld el a következőt: egy pár gyereket tervez, és a nő azt mondja, szülés után 6 hétig marad otthon, utána megy dolgozni vissza.


Azt gondolnám ebben az esetben, hogy minek akar gyereket, ha nem akar vele időt tölteni. És ugyanígy az összes férfiról ezt gondolom, aki nem tervez otthon lenni a gyerekével. Te itt most megálmodod, hogy a nő a gyerekével akar lenni (megint, ha az apa nem akar a gyerekkel lenni, minek szaporodik), ami neked persze kényelmes, dolgozgatsz, neveden van egy kölyök, de azt mondod, anya örül neki, hát intézze ő.

2020. máj. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%
vannak még normális férfiak. Csak a nők nem értékelik...
2020. máj. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

A nők talán 5%-a lenne rendben egy ilyen felállással. Én is ismerek pár ilyen nőt, aki nem akar dolgozni, csak családanya lenni. De ők elvárják, hogy a férfi keressen bőven annyit, amiből lehet nyaralni, házat építeni stb. Gondolj itt egy minimum nettó 700 ezres fizetésre. Te keresel annyit? Normális, középosztálybeli életvitel mellett tudnál annyit félretenni gyerekek mellett, hogy ha esetleg kirúgnak egy újabb korona miatt, akkor fél évig el tudod tartani a családot?

Megtörtént példa: családfő rákos lett, kapásból 3 év táppénz. Ki tartja el a családot? A táppénz ennyi időre max 100 ezer ft havonta. Mit adnál enni a gyerekeknek? A feleséged mit dolgozna 20 év munkanélküliség után, ha te meghalnál mondjuk rákban? Örülnél neki, hogy egy jómódú családi élet után kénytelen lenne elmenni kórházat takarítani?

Van pár ilyen főállású anya ismerősöm, akik dúsgazdag férj mellett sosem dolgoztak. Amikor a férj lecserélte egy fiatalabbra, akkor hirtelen a 2 hetente fodrászból meg 150 ezres táskából lett menzás 'néni'. Sehova máshova nem vették fel. Most annyit keres, amennyiért anno táskát vett neki a férje. Tudod 70%-os válási rátával elég nagy az esély rá, hogy később ti is szakítotok. Aztán miből fog megélni a feleséged? Talán majd asszonytartást fizetsz neki?

A gazdag arab országokban nem dolgoznak a feleségek, de ott úgy biztosítják be magukat, hogy házasságkötéskor a férj elhelyez egy nagyobb összeget anyósékhoz letétbe. Ez a 'válási garancia'. Ha elválnak, akkor a feleség ebből meg fog tudni élni és ugyanolyan színvonalon, mint amikor férjnél volt. Így reálisnak tartanám a te követelésedet, de ha esetleg 40 évesen lecserélnél egy 20 évesre, akkor én mehetnék takarítani, mert máshova biztosan nem vennének fel. Így már érted, miért volt felhorodva a lány?

2020. máj. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, sajnos egy olyan világot élünk, ahol a saját vélemény és a jövőbeli élképzeléseink, amik közel sem biztos, hogy megvalósulhatnak, okot adhatnak arra, hogy ezek miatt emberek kivetkőzzenek magukból és felháborodjanak.


Az meg, hogy az ide kommentelők 90%-a egyetért ezzel az egyrészt nevetséges, másrészt rémisztő.


Kérdező, attól függetlenül, hogy milyen elképzelésed van a saját jövőddel kapcsolatosan, teljesen indokolatlan és jogtalan volt a nő kiakadása. Neki semmi köze az életedhez és ahhoz sem, hogy te mit szeretnél majd a jövőben. Ráadásul az sem biztos, hogy amit jelenleg elképzelsz, abban a párod is benne lesz. Egyszóval ebben a szituációban a nő volt eléggé egybites. :/


Annyit még hozzá szeretnék fűzni az elgondolásodhoz, hogy én szerintem ez nem feltétlen az ördögtől való, sőt.. Szerintem egy eléggé nemes cél a család egzisztenciális és egyéb állapotát szem előtt tartatni, miközben a párod a család szociális részével foglalkozik. Persze én tökéletesen megértem azt is, hogy ha egy párkapcsolatban a nő is szeretne "önmegvalósitani" és sok esetben ez is jól szokott elsülni. Egyszóval csak az tudnám tanácsolni, hogy akkor se ijedj meg, ha a párod nem tudja elfogadni az elképzeléseidet, hanem csak támogasd abban, amit ő szeretne csinálni.

2020. jún. 1. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
#18 - de azt vagod, h. nem a sajat eletet, hanem a parjaet akarja szabalyozni?
2020. jún. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
78%
#18 valamit nagyon félreértettél.
2020. jún. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!