Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minek kellenek a baráti...

Minek kellenek a baráti kapcsolatok ahhoz, hogy valakinek legyen párkapcsolata?

Figyelt kérdés

Ha itt valaki arról panaszkodik, hogy nem tud hol ismerkedni, mert nincsenek barátai, akkor biztos kap olyan válaszokat, hogy előbb épitsen ki baráti kapcsolatokat, és csak után akarjon párkapcsolatot.

Én viszont nem értem ezt az összefüggést. Mi köze a kettőnek egymáshoz? Nekem vannak ugyan barátaim, de párkapcsolatom még sosem volt. És szerintem a kettő között nincs semmilyen összefüggés, mert a kétféle kapcsolatban teljesen más dolgok számitanak. A baráti kapcsolataimban pl. az a fontos, hogy legyen valamilyen közös elfoglaltság, hobbi. Vagy ugyanazokat a témákat szeressük, legyen miről témázni. Viszont abszolút irreleváns, hogy mi a véleménye a házasságról, vagy hány gyereket tervez. De egy párkapcsolatban pont ezek a dolgok – házasság, gyerek, szex, karriercélok, jövőbeli lakhely, stb. - a fontosak.

Nekem például elég széles az érdeklődése köröm, ebből következően sok baráti társaságnak a tagja vagyok, mert megegyezik velük érdeklődésem. De attól még nem lesz velük semmilyen párkapcsolat mert az értékrendünk nem egyezik. És nem is ismertem még olyat, akivel egyezett volna, vagy majdnem egyezett volna az értékrendem.

A kérdés tehát, minek kellenek a baráti kapcsolatok ahhoz, hogy valakinek legyen párkapcsolata?



2020. jún. 1. 13:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell.
2020. jún. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
Természetesen a nők találták ki ezt is, hogy legyen mire hivatkozva lekoptatni a nem menő, csóró férfiakat. Valamilyen szöveget ki kell találniuk, hogy megmagyarázzák, miért csak a menő férfiaknak adnak esélyt.
2020. jún. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Na a nőgyűlölő elmebeteg is bejelentkezett...
2020. jún. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Mert ha valakinek egyáltalán nincsenek valós baráti kapcsolatai, nem jár el sehová, nincs a barátokkal közös program, ahol számtalan más emberrel is megismerkedhet, akkor sokkal kevesebb a lehetősége embereket megismerni, akik között esetleg ott lehet a jövőbeni párja is.
2020. jún. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
3-as, leginkább a nőktől lehet csak hallani ilyen, meg ehhez hasonló hülye kifogásokat, a férfiak nem bonyolítják ennyire túl a barátnő keresést, nem válogatnak ennyire.
2020. jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

Hogy tudj emberekkel beszélni, hogy legyen egy merítési lehetőséged, mert barátok nélkül jó eséllyel nem fogsz olyan társaságba járni ahol lennének számodra vonzó jelöltek a párkapcsolatra.


Egy párkapcsolatban is fontos, hogy legyen miről beszélgetni, legyenek közös pontok az életetekben. Az értékrend a barátságok során is fontos, főleg ha ehhez valaki olyan mértékben és görcsösen ragaszkodik mint ahogy te is. (megsúgom neked valószínűleg ezért nincs párod, mert irreális elvárásaid vannak)

2020. jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell, de az ember nehezebben tud barátok nélkül ismerkedni és sanszos, ha nem tudja magát lefoglalni a saját barátaival, túlságosan tapadós lesz.
2020. jún. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%

Teljesen más a megítélése egy olyan embernek, akinek úgymond megvan a saját kis élete, társasága, barátai. Sokkal kevésbé vonzó egy olyan férfi akinek nincsenek barátai, ismerősei. Mert az azt sugallja, hogy valami nincs rendben valamivel.

Akinek ezek megvannak, azok elérhetetlenebbnek és sikeresebbnek tűnnek azoknál, akiknek nincs meg.


Természetesen ez csak a nagy többségre igaz. Vannak olyanok, akiket ezek a tényezők teljesen hidegen hagynak a párkeresés folyamatában. Kiemelendő azonban, hogy ez nem tudatos tevékenység, hogy a népszerűbbet keresse a lány. Egyszerűen általában vonzóbb és nagyobb respektje van egy népszerűbb férfinak és ez így normális.

2020. jún. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%

Hát szerintem pedig egy átlagos embernek igenis szüksége van emberi kapcsolatokra a párján kívül is. Számomra rendkívül furcsa és jó magyarázat nélkül negatív lenne, ha a randipartneremről megtudnám, hogy nincsenek barátai. Ennyire utálja az embereket? Vagy ennyire rosszul mozog az emberek között és vele nem akar senki barátkozni?

Persze lehettek a világ legboldogabb párja, ketten a világ ellen, de az átlagos ember közösségekben él és szerintem furcsa, ha ott nem alakulnak ki maguktól barátságok.

2020. jún. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sem nagyon kell, csak el kell indulni önállóan.
2020. jún. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!