Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minek kellenek a baráti...

Minek kellenek a baráti kapcsolatok ahhoz, hogy valakinek legyen párkapcsolata?

Figyelt kérdés

Ha itt valaki arról panaszkodik, hogy nem tud hol ismerkedni, mert nincsenek barátai, akkor biztos kap olyan válaszokat, hogy előbb épitsen ki baráti kapcsolatokat, és csak után akarjon párkapcsolatot.

Én viszont nem értem ezt az összefüggést. Mi köze a kettőnek egymáshoz? Nekem vannak ugyan barátaim, de párkapcsolatom még sosem volt. És szerintem a kettő között nincs semmilyen összefüggés, mert a kétféle kapcsolatban teljesen más dolgok számitanak. A baráti kapcsolataimban pl. az a fontos, hogy legyen valamilyen közös elfoglaltság, hobbi. Vagy ugyanazokat a témákat szeressük, legyen miről témázni. Viszont abszolút irreleváns, hogy mi a véleménye a házasságról, vagy hány gyereket tervez. De egy párkapcsolatban pont ezek a dolgok – házasság, gyerek, szex, karriercélok, jövőbeli lakhely, stb. - a fontosak.

Nekem például elég széles az érdeklődése köröm, ebből következően sok baráti társaságnak a tagja vagyok, mert megegyezik velük érdeklődésem. De attól még nem lesz velük semmilyen párkapcsolat mert az értékrendünk nem egyezik. És nem is ismertem még olyat, akivel egyezett volna, vagy majdnem egyezett volna az értékrendem.

A kérdés tehát, minek kellenek a baráti kapcsolatok ahhoz, hogy valakinek legyen párkapcsolata?



2020. jún. 1. 13:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

#9 "Vagy ennyire rosszul mozog az emberek között és vele nem akar senki barátkozni?"


Igen, és ez miért is zavar téged, ha köztetek minden jól működne.


hihetetlen, hogy milyen barlangban élhetsz, ha azt hiszed, hogy mindenki ennyire társaság és emberközpontú.

2020. jún. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Szóval ahhoz, hogy valakinek felesége legyen, minden héten le kellene innia magát a kocsmában más alkoholistákkal, mert akkor "társasági lény"? Ha tényleg így gondolkodnak a nők, akkor nem csoda, hogy sok férfinak nincs barátnője.
2020. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy nagyon érdekes kérdés. Véleményem szerint igen is fontos hogy az embernek sok barátja, vagy csak haverja/ismerőse legyen. Ugyanis ha sok haverod van, sok helyre tudsz menni velük, ahová a haverok is sok ismerősüket meghívják. Ezáltal sokkal egyszerűbb lesz ismerkedni, mert úgymond nem a 0-ról indulsz az ottaniaknál, főleg a lányok szemében. Ugyanis ilyenkor nem vadidegen vagy(ami sok esetben nem pozitív tulajdonság a lányoknál, hisz nem tudnak rólad semmit), hanem a lány barátjának a barátja. A barátjában/barátnőjében meg megbízik, feltételezi hogy ha jóban van veled, akkor te sem vagy egy rossz ember, és máris egy pozitív előítélettel fog nyitni feléd. Ég és föld a különbség. Plusz nem mellékes, hogy ha elkezdtek beszélgetni, akkor máris lesz közös téma, pl. a közös barát. Sokkal egyszerűbb és gyümölcsözőbb így ismerkedni, mint az utcán random leszólogatni fiúkat/lányokat.

Illetve még azt is hozzátenném, hogy egy társaságban sokkal több időd és lehetőséged van az igazi éned megmutatni, és így közös hullámhosszra kerülni valakivel, míg utcán ha idegen vagy akkor a pár másodperces első benyomás és a kinézeted fogja eldönteni sok esetben a sikeredet.

2020. jún. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szinte az összes ismerősöm suliban/munkahelyen vagy társkeresőn ismerte meg a párját.
2020. jún. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

12/14


Ha szerinted attól lesz társasági ember valaki, hogy a kocsmában iszik a haverokkal, akkor az csak téged minősít.


11/14


Miért ne zavarna? Mindenki úgy éli az életét ahogy akarja, de ez szerintem bőven szempont lehet számomra társkeresés során. Én se vagyok egy über extrovertált személy és nem is szeretem azokat, akik mindig a középpontban akarnak lenni. Ennek ellenére igenis imponáló számomra, ha valaki képes bánni az emberekkel, talpraesett és egy összességében szerethető, barátságos ember, aki körül egyszerűen jó érzés lenni nekem is és másoknak is.


Az egyik legjobb barátom is extrém módon introvertált és nagyon szorong az emberek között. Azonban van néhány nagyon közeli barátja így is, mert egy végtelenül kedves és barátságos személyről van szó, mégha félénk is. Szerintem hatalmas különbség van aközött, hogy valakinek néhány közeli barátsága van, vagy pedig egyáltalán nincsenek barátai. Nem akarok ezzel bárkit is megbántani vagy elítélni, én elhiszem, hogy sokaknak vannak nehézségei szociális téren. Ha pedig valaki így boldog, akkor minden joga megvan hozzá. Ennek ellenére szerintem ez egy teljesen valid szempont lehet más embereknek ismerkedés során.

2020. jún. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!