Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem hiszik el sokan,...

Miért nem hiszik el sokan, hogy valaki tényleg nem vágyik saját autóra?

Figyelt kérdés

Láttam ma egy kérdést, ahol tökre leszólták azokat, akik állították, hogy nem kell nekik autó, biztos csak azért mondja, mert nincs rá pénze, stb...


Nos, nekem van jogsim, de soha nem volt saját autóm és ha nem muszáj, nem is akarok venni. Nem szeretek vezetni, stresszes dolog számomra.


Egy megyeszékhelyen lakom, 15-20 perc alatt bent vagyok a belvárosban busszal. Igazából mivel mindenki kocsival jár, sosincsenek tele a buszok, max. csúcsidőben, de akkor meg kibírom azt a kis időt állva, ha esetleg nem jut hely, heringparty azért nem szokott lenni.


A közös kocsit a férjem használja, nyilván így pl. a bevásárlasokat egyszerű megoldani, de mìg egyedül voltam, addig boltba is gyalog/busszal jártam, nem volt gáz.


Na meg, 7 ezer a bérlet, ennyivel le van tudva az egész havi költségem, ha most akarnèk venni egy kocsit, akkor havonta lebontva a kocsi ára, a benzin,biztosítas, szervíz, gumicsere, stb. simán kitesz havi 70 ezret. Mi megkeresünk havi fél milkát és hitelünk sincs, szóval nem mondom, hogy ne férne bele, de basszus, ez azért èvente egy jófajta nyaralás ára :O


Szóval összességében nem rossz errefelé a közlekedés, nincs tele putrisokkal a tömegközlekedés és olcsó is - nem is látom értelmét egy saját kocsinak.


Persze jó, ha a családban van egy autó, de mondjuk ha bent laknék a belvárosban, tuti nem költenék rá, mert tök felesleges. De amúgy mindig mindenki győzköd, hogy vegyek kocsit és nem hiszik el, hogy nem vágyom rá :D



2020. jún. 3. 17:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Mert Mo.-n státusszimbólum ez is.
2020. jún. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!