Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Annyi információ van, még...

Annyi információ van, még sincs elég idő, vannak akik hasonlóan érzik?

Figyelt kérdés

Igazából eléggé információ éhes vagyok, valahol ezt tartom a lét értelmének, az információt, hogy a lehető legtöbbet megismerjük abból a világból, amibe bele születtünk.


Viszont azt érzem és nyilván jól, hogy túl sok minden érdekel és ahhoz hogy ezt mind megismerjem egy élet nem elég, gyakran van bőség zavara is nálam, hogy most mihez nyúljak hozzá, milyen témát járjak körbe.


Ti ezzel hogy álltok?

Bennetek is vannak hasonló érzések?

Vannak rá személyre szabott megoldásaitok?



2020. jún. 4. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mai generáció legnagyobb problémája, hogy kiszűrje azt az információt, ami számára lényeges és felismerje azt, ami csak az idejét rabolja.
2020. jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is azt a problémám hogy túl sok dolog érdekel és túl kevés az idő.


1. Mérnöki szakon vagyok tanuló. Nyílván nehéz az egyetem, de nagyon érdekes maga a szak is és azon belül is rengeteg dolog van, ami fakultatívan tanulnék ha lenne rá időm.


2. Kétkezi munka.

Pl.: River table készítés, megerősített betonnal különféle dolgokat készíteni, asztalokat, padokat stb...

Át akarok alakítani egy Ford Tranzitot lakóautóvá, amivel ingongnitóban bárhova elmehetnék és ott aludhatnél.


3. Testépítés. Régóta érdekel de mindig közbe csúszik valami és eltűnik a priorításokból.


4. Zenélés. Régen énekes akartam lenni, 4 hangszeren tanultam játszani, de ahogy telt az idő mindegyiket abbahagytam. Volt pár kisebb fellépésem Budapesten kocsmákban ingyen. Hiányzik és rosszul érzem magam hogy nincs rá időm, így mára már teljesen inkompetens lettem mindenben, csak az autóban éneklek időnként.


Ezeken kívűl még van rengeteg dolog amit kiakarnék próbálni, akár hobbi szinten csinálni.


Szóval ja ... túl kevés az idő.

2020. jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Akkor ebben az eletben informalodj a reinkarnacio filozofiajarol (is), hatha nyugodtabban alszol ;)

A vegso cel talan nem is a lexikalis tudasod halmozasa, hanem a lelked fejlodese a megtapasztalasaid altal.

2020. jún. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Egy lényegi dolog van, ami mindenben megnyilvánul. Az ebben való fejlődés számít igazán, és az élet értelme nem csak a fejlődés, hanem maga az élet. Az élettel harmóniában létezés. Az információ jó, de csak erre menni bölcstelenség. A bölcsesség jó, de ha keveset tudsz, nem ér semmit. Stb. Az ellentétek egymással jók és az összes ellentéttel együttes rendszerben hasznosak igazán, és van értelmük.
2020. jún. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem inkább az zavar, ha valamiről nincs információ, pedig nagyon meg szeretném már tudni. Például a beutazási karantén megszüntetéséről sem lehet még tudni semmit, pedig már hónapok óta várom az ezzel kapcsolatos bejelentést.
2020. jún. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A világ fő vezérlőelveit már megértettem, van néhány dolog amiben jobban elmerültem (szakma, hobbik), ennél több információra pedig nincs is szükségem. Ha valamire mégis, akkor igyekszem minőségi, tömör információforrásból tájékozódni.
2020. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!