Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mamahotel a lányokra vagy...

A mamahotel a lányokra vagy inkább a fiúkra jellemző? Gáz? Szülőknek mi a hozzáállása?

Figyelt kérdés

Nekem valamiért az az érzésem, hogy inkább fiúkra jellemző, főleg az alapján a sztereotípia alapján, hogy ha egy lány a szüleivel lakik az nem gáz, de ha egy fiú, neki már az, bár nem értem, miért van ez a kettős mérce. Meg akárhogy is, albérlet esetén azért mégiscsak súlyos pénzekről beszélünk.

Szülők többsége hogy áll ehhez hozzá? Nekem pl. mindig azt akarják, hogy maradjak otthon, költözzek haza, de én nem szeretnék, mert nem akarok velük lakni, inkább önállósodni akarok. De ez csak a saját példám, másoknak lehet pont azt akarják a szülei, hogy menjen már, repüljön ki a fészekből, nem tudom.



2020. jún. 5. 22:14
A kérdező szavazást indított:
Fiúkra jellemzőbb
Lányokra jellemzőbb
34 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mostanában nár mindkét nemre az. Korábban azért volt inkább a férfiakra mert a nők férjhez mentek elég korán és a férjük biztosította nekik az otthont és anyagi hátteret.
2020. jún. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy látom a szavazás alapján fiúk. Fiúk esetében gázabb otthon maradni, mint lányok esetében?
2020. jún. 5. 22:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyikre sem szavazok mert én azt látom a környezetemben hogy vegyes ez a dolog így nem tudom azt mondani kire jellemzőbb és kire nem.

Én például otthon lakok de csak a telek közös, két külön épület van, anno szüleim így vették meg a telket hogy a nagyszüleim is itt lakhassanak közel mert nem ártott ha elérhető helyen vannak bármi baj esetén. Ők 10 éve haltak meg akkor kaptam meg azt a házat akkor voltam végzős a gimibe. Apámék annyit mondtak hogy ha elmegyek dolgozni akkor 2 évig eltartanak egy forintot nem kérnek haza, de cserébe spóroljak össze annyi pénzt hogy azt a házat rendbe tudjam hozni magamnak amiben én lakhatok. Mivel közös a telek, testvérem így is megkapta a másik nagyszülői házat így enyém lesz az egész telek, meg az ő házuk is, de cserébe újítsam fel, éljek benne ennyit kérnek hogy tartsam fenn azt az épületet meg később őket is ha úgy alakulna. Én eleve pénzkidobásnak találom az albérletet, saját lakásra az életbe nem spórolnék össze ilyen fizetések mellett főleg, most hogy itt a válság egyből csökkentett bérért dolgozok, így is örülök hogy még van munkám inkább így mondom. Biztos lakhelyem van, némi spórolt pénzem is, így baj esetén nem kell felkössem magam, és nekem egy ilyen biztonság fontosabb mint hogy egyedül éljek albérletbe jó messze kitudja hol és ha elvesztem a munkámat akkor vakarózzak. Néhány kollégám sajnos elvesztette az állását így most szívnak mert nem találnak munkát és az albérletet fizetniük kell, de nem igazán van miből.

2020. jún. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem az a mamahotel, hogy az ember otthon él. Ma már megfelelő tőke nélkül nagyon nehéz elindulni. Ezt nem tartom szégyennek, ráadásul az embernek általában saját igényessége és önérzetessége levenni a szülei válláról a terhet és elvágni azt a köldökzsinórt, hogy mindkettőjük megélhesse a saját magánéletét és intimitását. Ezért jellemzően mindkét fél törekszik általában a leválásra normális esetben...


Az anyák jellemzően a lányaikat jobban gatyába rázzák, megtanítják vezetni a háztartást neki, nem szolgálják ki egy idő után, hiszen nő, tudja már! Ha van apa, akkor ő is igyekszik a lányát kicsit féltve a kiszolgáltatottságtól nevelni, ezért megtanítja talán a "férfi dolgára" is a világban. Legalábbis nálam így volt.


A fiúk esetében viszont ez nehéz dolog... Ott az anyuka szerintem sok esetben másképp áll ehhez. Ha pedig apuka nincs, szemben a lányokkal, nem csak a kis ráadás esik ki, hanem az egész vonal, ami adna egy férfias tartást neki. Az anyuka pedig ebben az esetben mégjobban ragaszkodik. És mégjobban megy a vigasztalás meg a babafiú üzemmód. Sajnos amíg egy anya nem érzi magát törékenynek a fia mellett, általában nem áll le, agyba-főbe babusgatja, hiszen nem férfi. De így nem is tud az lenni. A lányokat ezzel szemben pont, hogy az alap női törékenység miatt talán jobban próbálják megerősíteni. Nem tudom, nincs fiú tesóm.


A nem normális esete a leválás elkezdésének viszont a mamahotel...


Én elég fiatalon kerültem el otthonról, de semmi sem okozott igazán gondot. Mindent úgy csináltam, mint otthon, mert anyukám úgy nevelt.


Viszont a legtöbb srácot én tanítottam meg a koliban rántottát készíteni vagy mosógépet elindítani... Ez nem oké...

2020. jún. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Fiúkra.

Mivel lányoknál gyakoribb,hogy talál egy idősebb pasit,akihez oda lehet költözni.


Ha egy férfi saját lakhatást akar,azért meg kell dolgoznia.

Nagyon ritka az a nő,akárcsak idősebb is,aki csak úgy csupasz fenékre magához fogad egy férfit.

2020. jún. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyébként ma a "mamahotel" már inkább kényszer,mint választás.

Nincsenek olyan bérek,amiből egyedül fenn lehetne tartani egy albérletet mondjuk.

Ha felbomlik egy párkapcsolat,akkor meg lehet hazaköltözni megint.

Lakáshitelt is többnyire úgy érdemes elindítani,ha mamahotelezel,nem albérletből,és még így is baromi sok idő,mire kifizeted.

2020. jún. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

30-40M -es hazok mellett nem gaz a mamahotel.


A nagy onallosodo albisok majd 35 evesen is ott fognak lakni, addigra a mamahotelesek mar reg sajat hazban

2020. jún. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó!Ez sajnos igaz.

Egyik unokatesóm 20 éves kora óta Pesten él,albérletben,most 35 éves lett,és tavaly mondta nekem,hogy most már elindít egy lakáshitelt,mert így sosem lesz saját lakása.

15 év albizásból már kijött volna neki egy saját lakás.

Neki sajnos nem volt opció a mamahotel,mert a szülei elváltak,még gyerekkorban,anyuka egyedül nevelte,és neki is csak nemrég lett saját lakása.

2020. jún. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ez most kicsit provokativ es furcsa kovetkeztetes lesz, de akkor azok a ferfiak akik otthon laknak, ossze tudnak gyujteni lakasra valot, azok a nok akik alberletben vannak es alig van megtakaritasuk, szepen bekoltoznek a mamahoteles ferfi lakasaba :D
2020. jún. 7. 09:44
 10/12 anonim ***** válasza:
En mas tipusu valtozattol borzadok el. Budapesten egy nagy hazban sajat szemmel lattam, ahogy volt iskolatarsaim, rosszfiuk az anyjuknal maradtak harminc evesen is. De nemcsak arrol volt szo, hogy egy masfel szobas lakasban laktak a csajaikkal elvalt anyuk nyakan, es nem segitettek semmiben. Raadaskepp eleg ketes ugyletekkel sok penzt csinaltak, es draga autoval jartak ennek a nyomorusagnak a tetejebe. Abban az idoben nem mellekesen egy lakas annyiba kerult, vagy olcsobb volt, mint azok az autok. Ez a mentalitas elborzaszto. Es pont tobben ugyanigy.
2020. jún. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!