Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mamahotel a lányokra vagy...

A mamahotel a lányokra vagy inkább a fiúkra jellemző? Gáz? Szülőknek mi a hozzáállása?

Figyelt kérdés

Nekem valamiért az az érzésem, hogy inkább fiúkra jellemző, főleg az alapján a sztereotípia alapján, hogy ha egy lány a szüleivel lakik az nem gáz, de ha egy fiú, neki már az, bár nem értem, miért van ez a kettős mérce. Meg akárhogy is, albérlet esetén azért mégiscsak súlyos pénzekről beszélünk.

Szülők többsége hogy áll ehhez hozzá? Nekem pl. mindig azt akarják, hogy maradjak otthon, költözzek haza, de én nem szeretnék, mert nem akarok velük lakni, inkább önállósodni akarok. De ez csak a saját példám, másoknak lehet pont azt akarják a szülei, hogy menjen már, repüljön ki a fészekből, nem tudom.



2020. jún. 5. 22:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Fene se tudja.😅 Ahány ház annyi szokás. Függ a kultúrától is, hogy a szülők skandináv vagy inkább délies típusok. Függ attól, hogy milyen a kapcsolatod a szülőkkel.

Azt mondom teljesen normális, ha valaki otthon lakik, akkor, ha a szülők egyáltalán nem szűkölködnek, közelben dolgozik (tehát bejárós) és nincs párja. Akkor minek költözzön el? Nyilván besegít a háztartásban, és úgy en bloc mindenben.

2020. jún. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy a "mamahotel" nem arról szól, hogy az illető ott lakik. Hanem arról, hogy kiszolgálják, főznek rá, mosnak rá. Azok az anyukák, akiknek most van fiatal felnőtt gyereke, még eléggé abban nőttek fel, hogy a férjet ki kell szolgálni, ebből adódóan sokkal kevésbé várják el a fiú nemű gyereküktől is, hogy rendszeresen mosson, takarítson, főzzön. Őt is inkább kiszolgálják. A lányoktól jobban elvárják a házimunkát. De igazából ha nem is így van, attól is az embereknek ez jut eszébe, ha meghallják, hogy egy felnőtt srác otthon lakik, azért gondolják zsigerből gáznak. Talán...
2020. jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!