Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki otthonülős,már...

Ha valaki otthonülős,már egyből proli is?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél olvasom,hogy sokan a proli embereket,otthonülősekkel azonosítják.

Akik nem járnak sehová,nincs nagy társasági életük.


Szerintem ebben nincs összefüggés.

Akkor ezzel az erővel minden introvertált ember proli?


És,azok,akik minden hétvégén valami igénytelen szórakozóhelyre járnak "művelődni" ők kultúrlények?


2020. jún. 6. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Így van, proli
2020. jún. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondják, hogy akinek nem inge. Felesleges kiforgatnod mások véleményét csak azért, hogy feleslegesen dühönghess valamin ami csak a te agyszüleményed.
2020. jún. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nincs összefüggés. Talán azokra gondolhatnak a kérdezők/válaszolók, akik semmi mást nem csinálnak, csak neten keresztül okoskodnak, ráadásul úgy, hogy megfelelő tudásuk sincs meg hozzá.
2020. jún. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Egy kérdésnél sem olvastam ilyet, szerintem csak fantáziálsz.
2020. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem látom be, mi az összefüggés az otthonülés és a "proliság" között, de nem is láttam még, hogy így összehozták volna e két szót.
2020. jún. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hmm. Akkor aki hajléktalan, nem is lehet proli, mivel nincs hol otthonüljön. Ez fasza. Ha ki akarsz törni a proliságból, legyél csöves.
2020. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én pont úgy tudom, hogy aki otthon ül, az a merengő bölcsész, a proli meg a kocsmában issza a felest.

(nem én gondolom így, csak ezeket ismerem szetreotípiaként)

2020. jún. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Linkelj már be légyszi egy ilyen kérdést mert a nézetet hallottam de gyk-n nem találtam meg ilyen kérdezőt vagy válaszolót. Természetesen nincs összefüggés a jungi személyiségtípusok és a proliság között.


Általában az előítéletes és buta emberek használják rosszul a szót, gyakran azért hogy növeljék az egójukat, mivel számukra a proli csak valamilyen társadalmi státuszhoz vagy tanultsághoz társított pejoratív jelző. Ahhoz meg túl buták, hogy helyesen állapítsák meg kit lehet jogosan illetni ezzel - a lényeg csak az, hogy az ő rangjuk "magasabb" és a társadalomban betöltött szerepük "fontosabb" mint akit ezzel a szóval illetnek.

Pl. : "Mekkora tanulatlan proli, aki nem tud helyesen írni" - írja ezt mondjuk nem "j" és "ly" keverésére, hanem 2 betű felcserélésekor vagy hasonló hibánál (hiszen nem elég jó a szövegértelmezése komplex nyelvtani vagy szemantikai hibák kiszúrására). Vagy "milyen jól olvasott XY" miközben egy rakás ponyvaregény/áltudományos szemetet forgat a kezében az illető, tudományos vagy klasszikus művek helyett.

A példa amiről te szólsz főleg a tehetősebb prolikra és azok bálvanyozóira jellemzőbb, akik szerint pl. egy introvertált ember mindenképp proli egy extrovertálttal szemben, akkor is ha egy történész az otthonülős, aki többet tud bármely nép vagy ország kultúrájáról egy tehetős nyomoréknál, aki ha látja is élőben a Sixtus-kápolnát, neki az olasz nyaralásból a zabálás, a napozás meg a jó csajok maradtak meg.

Ez a negatív jelentés már nem csak a lakótelepi munkásosztályra, hanem a gazdag suttyókra is kiterjedt (pl. Schobert Norbert), de természetesen ezt a felvágós parasztok figyelmen kívül hagyják.

2020. jún. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még sehol sem olvastam ezt, de szerintem sem.
2020. jún. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Érdekes,én több kérdésben olvastam már,hogy párosították a kettőt.


Legutóbb egy olyan kérdést láttam,ahol a gyerek arra panaszkodott,hogy a szülei "panelprolik",otthon ülnek csak.


Számomra a proli inkább a viselkedést takarja.

De érdekes módon nem tudok olyan kifejezést,mint a panelproli mondjuk extrovertált emberekre,akik állandóan úton vannak és mennek mindenfelé.

2020. jún. 6. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!