Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről, akik direkt úgy csinálnak, mintha nem tudnák megjegyezni valakinek vagy valaminek a nevét?

Figyelt kérdés

Például munkahelyen. Nekem volt olyan, hogy már vagy 3 hónapja ott dolgozott a delikvens, de egy harmadik kolléga nevét még mindig hibásan emlegette, vagy tízszer kijavítottam, és ő mindig azt regálta, hogy rossz a névmemóriája. Egy idő után rászóltam, hogy tudom, hogy direkt csinálja, erre megsértődött.

Ami még különösen irritál, amikor valaki az én nevemet mondja rosszul (Norbert vagyok. A leggyakoribb, hogy Róbertnek hívnak.), és ha ezért szólok, akkor azt reagálják, hogy "Lényegtelen! Úgy értsd, ahogy kell!". Már hogy érteném úgy? Van rendes nevem, hívjanak úgy!

Számomra valahogy nem hihető, hogy valaki memóriája tényleg ilyen rossz legyen, hogy tizedjére sem jegyzi meg akár egy személynek, akár egy dolognak a nevét. Vagy ha mégis, akkor ott agykárosodásról kell, hogy szó legyen, de akkor meg elvileg nem dolgozhatna.



2020. jún. 8. 15:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%
Én sem jegyzek meg random neveket. Ha nem vagyok biztos az illető nevében, akkor sem emlegetem mindenféle más hülye néven.
2020. jún. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
73%
Szornyen idegesito, mert azt sugallja, hogy neki a masik annyira se fontos, hogy megjegyezze a nevet. Konkretan eleg bekzelt es lenezo dolog ez. Fujj. Nekem esti sulin volt egy olyan osztalytarsam aki minden heten megkerdezte a nevem es hogy hol dolgozok, pedig facen is bejelolt es mindig elmondtam neki. Ugy tett, mintha azt se tudna ki vagyok. Gondolhatod milyen jol esett. Kb a 3. eset utan inkabb rovidre zartam vele a beszelgetest. Szoval en nagyon undoritonak talalom az ilyen embereket.
2020. jún. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
94%
Nekem egy csomó mindenben jó a memóriám, de a neveket max akkor jegyzem meg, ha már hetek vagy hónapok óta napi kapcsolatban vagyunk, addig általában nem. A kollégáim közül talán az emberek 10%-nak tudom a nevét, pedig kevesen vagyunk és a legtöbbükkel beszélgettem már itt-ott. Sokszor nekem is rosszul mondják a nevem, de nem tudom ezen felidegesíteni magam, csak akkor, ha írásban is ez van, olyankor ott van a szemük előtt, azért ahhoz tényleg tehetség kell :D
2020. jún. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
40%
Nekem nagyon rossz a névmemóriám.
2020. jún. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
84%
Én csak azt jegyzem meg ami tényleg érdekel is, vagy késöbb hasznát veszem, pl egy random kolléga nevét nem feltétlenül, de ne foglalkozz vele legközelebb hivd Józsinak..
2020. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem jegyzi meg egy személynek vagy egy dolognak a nevét, és tizenegyedjére is megkérdi, az csak szimplán irritáló. De amikor félremondott, gagyin elferdített neveken említi, az már egyenesen idegesítő.
2020. jún. 9. 09:44
 7/30 anonim ***** válasza:
74%
Mi többszázan vagyunk a cégnél, nem tudom mindenkinek a nevét.
2020. jún. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
7: De a közvetlen kollégákét, akikkel nap mint nap együtt dolgozol, csak tudod.
2020. jún. 9. 10:18
 9/30 anonim ***** válasza:
64%
Amikor én vagyok új valahol, akkor a több ember nevét lassabban tanulom meg, és akár hetekkel később is mást mondok véletlenül. Amikor hozzánk jön egy új ember, akivel együtt is fogunk dolgozni, akkor csak egy új nevet kell megtanulnom, az könnyebb. Ha egy új ismerősöm egy korábbi ismerősömre hasonlít, előfordul, hogy más nevet mondok, amíg nem rögzül. Ha valakinek szokatlan neve van, hamarabb megjegyzem, mint a tucatneveket viselőket. Ha valakivel nem dolgozom együtt, csak néha látjuk egymást a folyosón, annak a nevét akár hónapokkal később sem tudom. Az ügyvezető nevét meg nem is érdemes megjegyezni, mert nem marad sokáig. :-D
2020. jún. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem neked kellene eldönteni mások helyett, hogy direkt (nem) jegyeznek-e meg valamit. Talán ha elfogadnád, hogy minden egyes ember - egyénenként lebontva - más és más, hamarabb sikerülne megemésztened a műbalhéd tárgyát. Amiben nem mozogsz otthonosan, ami nem fontos a számodra, amire nem áll rá a gondolkodásod, ami jellegtelen, feladatkörödbe nem illeszkedő, amivel nem találkozol nap mint nap, ki fogod te is szelektálni, periférikus, felejtős pályára fogod navigálni és olyan dolgokkal fogod feltölteni a megüresedett kapacitást, amelyek köthetőek az egyéniségedhez, napi tevékenységeidhez, érdekeltségi körödhöz, ill. a hobbidhoz. Nem hiszem, hogy sikerülni fog mások beidomítása arra, ahogy mit felejtsenek el, ill. mit nem.
2020. jún. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!