Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről, akik direkt úgy csinálnak, mintha nem tudnák megjegyezni valakinek vagy valaminek a nevét?

Figyelt kérdés

Például munkahelyen. Nekem volt olyan, hogy már vagy 3 hónapja ott dolgozott a delikvens, de egy harmadik kolléga nevét még mindig hibásan emlegette, vagy tízszer kijavítottam, és ő mindig azt regálta, hogy rossz a névmemóriája. Egy idő után rászóltam, hogy tudom, hogy direkt csinálja, erre megsértődött.

Ami még különösen irritál, amikor valaki az én nevemet mondja rosszul (Norbert vagyok. A leggyakoribb, hogy Róbertnek hívnak.), és ha ezért szólok, akkor azt reagálják, hogy "Lényegtelen! Úgy értsd, ahogy kell!". Már hogy érteném úgy? Van rendes nevem, hívjanak úgy!

Számomra valahogy nem hihető, hogy valaki memóriája tényleg ilyen rossz legyen, hogy tizedjére sem jegyzi meg akár egy személynek, akár egy dolognak a nevét. Vagy ha mégis, akkor ott agykárosodásról kell, hogy szó legyen, de akkor meg elvileg nem dolgozhatna.



2020. jún. 8. 15:40
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
10: Minden negatív emberi tulajdonságot meg lehet ideologizálni és magyarázni. De ettől még egyik sem lesz tolerálandó.
2020. jún. 9. 12:16
 12/30 anonim ***** válasza:
71%
Te a névmemória problémát nem tolerálod, más meg a te kukacoskodásodat. :-D Viszont a kukacoskodás könnyebben javítható, mint a névmemória. ;-)
2020. jún. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
40%
Én csak azt tudom, ha jól tudom, hogy Brad Pittnek meg az arcmemóriája nem jó; szal van, hogy csomóan bunkónak hiszik, mert nem köszön; de közben meg nem lenézésből nem köszön, hanem nem jó az arcmemóriája. Asszem, hogy a saját arcát se ismerné föl talán egy fényképen/címlapon, ha nincs odaírva. Mintha talán mondott volna ilyet. De nem biztos, de úgy emlékszem.
2020. jún. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Girlll3 ***** válasza:
62%
Én 4 hónapja dolgozom egy helyen. Nagyon sokat kérdezgetttem, de már inkább nem teszem. Mostanra jegyeztem meg a kollégák nevét. Sacc-per kb 30 ember nevét, aztal együtt, hogy ki hol dolgozik. Nekem se megy úgy, hogy nem beszélgetek velük és nem nyitnak felém.
2020. jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Csak hogy mindenkinek tiszta legyen: Amikor azt írom, hogy valakit minimum tízszer kijavítottam már, de ő tizenegyedjére is eltéveszti, azt mennyiséget tekintve szó szerint vegyétek!
2020. jún. 14. 11:49
 16/30 anonim ***** válasza:
21%
Te meg azt értsd meg, hogy ha valakinek rossz a névmemóriája, az nem a te bosszantásod miatt van, nem szándékos. Én jó voltam matekból suliban, mérnök lettem, a logikus dolgokat mindig könnyen tanultam bármilyen tantárgyból, mindegy, hogy reál vagy humán terület, de hadilábon álltam a történelmi évszámokkal és nevekkel, és nem minden országnak tudom fejből a fővárosát. A regényekből a sztorit megjegyzem, de neveket legtöbbször nem tudok visszamondani, hogy ki kicsoda volt a történetben.
2020. jún. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
16: Nos, akkor vegyük még egyszer: Te és én minimum fél éve együtt dolgozunk. Én elmondtam neked jó párszor, minimum tízszer (a mennyiség szó szerinti!) hogy engem Norbertnek hívnak. De te tizenegyedszerre csak azért is Róbertnek hívsz. Ez nomális, és nekem el kell fogadnom? Ne is gyanakodjak arra, hogy provokálni akarsz? Ez te sem gondolhatod komolyan.
2020. jún. 14. 17:43
 18/30 anonim ***** válasza:
14%
Ha csak elvétve látlak, simán eltévesztem. :-)
2020. jún. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
18: Ez már tudatos kiforgatás. Szerintem a kérdésemből egyértelműen kiderül, hogy munkahely esetén a közvetlen kollégákra gondolok, akikkel nap, mint nap együtt kell dolgozni egy közegben. És nem azokra, akik a másik műszakban és/vagy a komplexum túlsó felében vannak, és csak néha váltok szót velük.
2020. jún. 15. 10:57
 20/30 anonim ***** válasza:
35%
Nem volt egyértelmű. Nézd, ha úgy érzed, téged akar bosszantani, jelezd neki, hogy neked ez nem vicces, és szándékosan ne hallgass arra a névre, amin szólít.
2020. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!