Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről, akik direkt úgy csinálnak, mintha nem tudnák megjegyezni valakinek vagy valaminek a nevét?

Figyelt kérdés

Például munkahelyen. Nekem volt olyan, hogy már vagy 3 hónapja ott dolgozott a delikvens, de egy harmadik kolléga nevét még mindig hibásan emlegette, vagy tízszer kijavítottam, és ő mindig azt regálta, hogy rossz a névmemóriája. Egy idő után rászóltam, hogy tudom, hogy direkt csinálja, erre megsértődött.

Ami még különösen irritál, amikor valaki az én nevemet mondja rosszul (Norbert vagyok. A leggyakoribb, hogy Róbertnek hívnak.), és ha ezért szólok, akkor azt reagálják, hogy "Lényegtelen! Úgy értsd, ahogy kell!". Már hogy érteném úgy? Van rendes nevem, hívjanak úgy!

Számomra valahogy nem hihető, hogy valaki memóriája tényleg ilyen rossz legyen, hogy tizedjére sem jegyzi meg akár egy személynek, akár egy dolognak a nevét. Vagy ha mégis, akkor ott agykárosodásról kell, hogy szó legyen, de akkor meg elvileg nem dolgozhatna.



2020. jún. 8. 15:40
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
59%

Sok embernek nagyon rossz a névmemoriája, de én ha nem jut eszembe valaki neve nem nevezem direkt máshogy.

Te egy konkrét emberről beszélsz akivel napi kapcsolatban vagy. Lehet hogy direkt csinálja. Legközelebb te is hívd valamilyen más néven. Ennyi. Szerintem gyorsan eszébe fog jutni a neved.

2020. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
36%

En örülök is neki ha mashogy szolongatnak. Utàlom a nevem.

Ahol lakom ott nem is tudjàk es igy szolitgatnak amit random kitalàltam :D

2020. jún. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
50%

Mindenkinek van valami háklija, a tiéd ez drága kérdező.

Csak fogadd el :)


Nóra vagyok és általában Dórát értenek. Az exem anyja 3 év alatt számtalanszor hívott máshogy, de soha nem érdekelt.

Szerintem csak simán el kéne poénkodnod és nem ennyire bosszankodni ezen a semmiségen...

2020. júl. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó vagyok ismét. A válaszaidat látván tényleg nem gondoltál rá hogy

FELRAKJ EGY NÉVTÁBLÁT?

Komolyan mondom az eszedet inkább kreativitásra használd, mint arra, hogy megengedd magadnak, hogy ennyi stressz érjen. Nyugodj le a p..ba és írd magadra a nevedet. :D

2020. júl. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
71%

Ezzel én is egyetértek. Hasonló cipőben voltam egy régebbi munkahelyemen is, éveket dolgoztam egy nővel aki rendszerint Dorinázott, Dóra helyett, mondván tökmindegy, meg a lánya Dorina így ezvan a nyelvén mindig.

Szerintem marhára nincsen rendben, és nem csak azért írom mert én is jártam így.

A mostani munkahelyemen is "haragszom" miatta ha valakinek rosszul mondják a nevét, most könyörgöm ha vagyunk 10-15-en egy területen...miért nem lehet megjegyezni annyicska nevet. Ez éppen olyan mikor iskolába járt is az ember tudta az osztálytársai nevét, nem?!

2020. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
74%

Nem olvastam el elejétől a végégig az összes kommetet, de elég sok válaszoló írásában megjelent a "rossz névmemória". Nos, drága lelkeim, itt szerintem egyáltalán nem erről van szó.

Egyrészt, ez a névmemória dolog egyáltalán nem olyan ördöngős, nem kell hozzá évekig gyakorolni és szenvedni, hogy felfejleszd, a lényeg az ODAFIGYELÉS.

És itt jön a másik dolog. Az ember számára az egyik legelső elismerési-feedback amit kaphat, az az, hogy a nevén szólítják: tudatják vele, hogy igen, tudom, hogy te egy önálló lény vagy, emlékszem rád. Aki akár nemdirekt nem jegyzi meg az ember nevét, az akartlanul is azt sugallja, hogy leszrja a másik embert, értéktelennek tartja... Nem, senki nem fogja azt gondolni, hogy "jaj, szegénynek rossz a névmemóriája, engedjük el neki", hanem azt, hogy "na, lenéző nagyképű, szemétláda"... Ja gondolom mindenkinek szüksége van az életében hasonló konfliktusokra.

Könyörgöm, ez egy olyan egyszerű dolog, nem kell sokat beleáldozni, csak FIGYELNI a másikra, ne heherésszük el a dolgot egy annyival, hogy beletörődünk abba, hogy rossz a névmemória...

Annyit még elárulok, hogy ritka kevesen születnek jó névmemóriával. Pont azért, mert nem igazán lehet kötni semmihez, nem egy logikusan megtanulható, levezethető dolog. Meg kell jegyezni. Mégis rengetegen odafigyelnek azért, hogy tudassák a másik emberrel, hogy értékes. Tehát nagyon gáznak tartom a "rossz a névmemóriám" szleng mögé bújni...

Hogy egy példát is felhozzak kérdező, ami velem is megesett még középsuliban: volt két nagyképű osztálytársam, akik az előző iskolájukban kis szürke egerek voltak, és itt az új suliban ki akarták növeszteni a mellényüket. Azt játszották, hogy óra közben "találgatták", hogy ott elől a többi padsorban kinek mi is a neve, merthogy mindenki olyan nyomi és szürke, hogy meg se lehet nevezni. Konkrétan hangosan viccelődtek azzal, hogy hát ők az osztály felének nem tudják a nevét, mert milyen nyomik már a többiek...

2020. aug. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Én kicsit kitekerve használom a nevem "hivatalos" becézését.

Irritálni nem irritált, ha a kollégák nem úgy szólítanak meg, de megjegyzem azt, aki nem hajlandó rá, hogy ezek szerint nem kedvel különösebben.

Volt ilyen főnököm. Alapból kedves volt. De ha egy nap 20 e-mailt küldtem neki aláríva, ő 21. alkalommal is dafke a hagyományos formában szólított meg. -_-

2020. aug. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Carragher_x ***** válasza:
53%

"Ez nomális, és nekem el kell fogadnom? Ne is gyanakodjak arra, hogy provokálni akarsz?"


Tőlem arra gyanakodnál, amire akarsz, ettől még nem fogom hamarabb megjegyezni a neved :)

Nekem is van olyan munkatársam, akivel naponta kerülök vmilyen minimális interakcióba évek óta és a leghalványabb elképzelésem sincs, mi a neve. Egyáltalán nem is érdekel hogy hívják, teljesen lényegtelen is, dolgozni van ott, nem haverkodni.

2020. szept. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
28: Nem erről szól a kérdésem.
2020. szept. 7. 15:15
 30/30 anonim ***** válasza:

Aki a közvetlen kollégája nevét fél év alatt sem tudja megjegyezni, az vajon hogy jutott el az érettségiig? Egyáltalán milyen szellemi képességű, és milyen munkára képes szerintetek? Ezt komolyan elhiszi bárki, hogy egy felnőtt, munkaképes ember ennyit nem tud megjegyezni? Ez igen szomorú.

Vagy debill az illető, de még inkább rosszindulatú. Ha férfi, szólítsd női néven, mondjuk Teri, ha nő, szólítsd férfi néven, mondjuk Józsi. Ha szóvá teszi, jelezd, hogy sajnos rossz a névmemóriád. :) Ha jelzi hogy ő nő/férfi, kérj elnézést, és jelezd, hogy sajnos nem vetted észre.

2020. okt. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!