Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ember még, aki nem...

Van olyan ember még, aki nem mer kimozdulni, mert fél a koronavírustól?

Figyelt kérdés

Nos egy jó ideje nagyon jó eredmények vannak. Május 4-től feloldották a kijárási korlátot, rá két hétre Pesten is, azt hitték, hogy kijárási korlát feloldása után két hét és megugrik a járvány megint, azonban ez nem történt meg. Június közepe van majdnem és a gyógyultak többen vannak mint az aktívak. Most már alig van új halott, már alig emelkedik a megbetegedések száma, csak 3 beteggel lett több mint tegnap. Áprilisban szinte 100 beteggel is több lett egyik naprol a másikra. Ez már járványnak sem mondható. Magyarországon már nincs járvány. Mégis ki van plakátolva, hogy "Maradj otthon!"


Van még olyan aki otthon marad, mert fél a koronavírustól?


Elmondom, hogy felesleges, mert én végig kijárási alatt sem maradtam otthon. Semmi bajom se lett pedig asztmás vagyok, ugyan gyógyszert szedek rá és nem érzem, hogy az vagyok.



2020. jún. 9. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Én többszörösen veszélyeztetett vagyok, szintén asztmás és ami rosszabb még immunbeteg is mellé, de nem vagyok annyira paranoid, hogy bezárkózzak. Kisebb boltba simán bemegyek, ha látom, hogy nincsenek benn sokan, sétálni is eljárok minden nap, egyedül a nagyobb bevásárlásokat intézte a férjem, mert azok az üzelet mindig tömve voltak és azért nem megyek házhoz pofonért, modnjuk ő jobban félt engem, mint én saját magam :D Tömegbe nem jártam eddig se, ezután se tervezem. 5 milliós országban élek, itt 25 ezer esetet regisztráltak és 1700 halottat, szigorúbbak is a korlátozások, mint otthon, de ha kimegyek az utcára, mindenhol vannak. Részemről azért az óvatosság, mert alig van 200 intenzív osztályos ágy az egész országban és itt is gyatra az egészségügy, eddig mindig elcsesztek valamit, amikor igénybe kellett vennem, nem szívesen bíznám rájuk magam :D
2020. jún. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

"Mégis ki van plakátolva, hogy "Maradj otthon!""


Azért az ország összes plakátját nem fogják egy nap alatt eltávolítani :)


"Elmondom, hogy felesleges, mert én végig kijárási alatt sem maradtam otthon. "


Hm, akkor tkp. miről szól a kérdés?

2020. jún. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Arról, hogy rajtam kívűl ugye, rajtam kívüli emberekre értem a kérdést, csak odairtam magamat is.
2020. jún. 9. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
szerintem ez a kérdés csak szimplán provokáció :)
2020. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Biztos nem fognak írni mert hátha bacis a billentyűzet.
2020. jún. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Én eddig sem féltem, mert ezelőtt is kerültem a tömeget, fertőtlenítettem és szedtem vitamint. A vírus alatt is pont így tettem, nem nagyon változott semmi az életemben.


Azt meg senki nem gondolhatja komolyan, hogy ha az adatok valósak, akkor a vírus nem fertőz most is (vagy akár 2 hónap múlva) ugyanúgy mint eddig. Amíg 1 fertőzött van az országban, addig a vírus nem szűnt meg, szóval ennyi erővel évekig a 4 fal között lehetne maradni.

2020. jún. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!