Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Budapestiek, miért akadtok ki...

Budapestiek, miért akadtok ki amiatt, hogy Debrecenbe költözik a Természettudományi Múzeum?

Figyelt kérdés

Én debreceni vagyok, és nagyon örülök neki, hogy végre itt, az ország 2. legnagyobb városában is lesz valami komoly kulturális látnivaló.


Miért kellene mindennek Budapesten lennie?


Az ország egyik legnagyobb gazdasági problémája így is a vízfejűség: minden Pesten van, ezért mindenki odaköltözik, es emiatt megint mindent Pestre terveznek. Dettó ugyanez volt, mikor azt mondták, decentralizálni kellene a kormányzatokat és vidékre telepíteni őket, akkor is ment a hőzöngés.


A pestieknek folyton az a baja, hogy mivel vidéken nincs semmi, ezért mindenki a fővárosba áramlik és felnyomják az albérlet- meg lakásárakat, de ha szó esik róla, hogy ugyan legyen már valami munka/kulturális látnivaló vidéken is, hogy legyen értelme ott maradni, akkor meg az a baj.


Nem akarjátok, hogy ide költözzön a Természettudományi? Oké, akkor adjátok vidèknek a Szépműveszetit. Ja, gondolom azt sem akarjátok. Akkor adjátok vidéknek a Nemzeti Múzeumot. Gondolom, az sem tetszene.


Magyarán, legyen minden Peste, a vidék meg dögöljön meg, a vidékieknek nem jusson semmi a közös magyar értékekből?



2020. jún. 9. 18:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
A kedvenc zenekarom debreceni. Nem lehetne, hogy elcseréljük, viheted felőlem mindhárom múzeumot értük. :D
2020. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%
Ne pestiekezzünk már megint kérem, folyton az általánosítás és komplexusok kivetítése a pestiekre. Szerintem a legtöbb pesti leszarja egyébként, nem nagy trauma elautózni Debrecenig, ha ott lesz a Múzeum, vagy akármi. Bár akkor is ti hisztiztek, hogy maradjunk itthon, mert visszük a vírust :D Én azt mondom, át kéne pakolni a Parlamentet is meg Felcsutat is hozzátok, örüljetek neki ti :D
2020. jún. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

[link]


Amúgy Debreceniként én is örülnék, ha ez a környék is fejlődne.

2020. jún. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
nem akadunk ki
2020. jún. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy akadok ki.Ha már van pulyka,kakas,ott a helyük!
2020. jún. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
39%
Debreceni! Itt egyedül csak te vagy kiakadva.
2020. jún. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Én miskolci vagyok, de jó pár budapestitől hallottam, aki ki van akadva ezen. Mint várost mindkettőt szeretem, szóval szerintem nem vagyok elfogult. Alapból ami nem szimpatikus, az az, hogy a „megszűnnek a pesti munkahelyek” miatt óriási a felháborodás, ehhez képest abból, hogy a többi város munkahelyeinek leépítése évek óta szisztematikusan zajlik, soha nem volt ekkora ügy. Erre csak egy példa, de messze nem az egyetlen eset, hogy amikor a debreceni reptér irányításáról kitalálták, hogy áthelyezik Budapestre, akkor emlékeim szerint egyetlen újságíró vetette fel, hogy akkor Debrecenben munkahelyek szűnnek meg, és ott is felháborodott az interjúalany, hogy ne terjesszenek rémhírt, mert nem megszűnnek, hanem Budapesten lesznek.

Mindezeken túl a múzeum áttelepítését én sem támogatom, egyrészt mert szakértők szerint a gyűjtemény sérülésével járna, amit semmiképpen nem lenne szabad engedni, másrészt meg annak a része, hogy a fidesz, miután kezdi elveszíteni Budapestet, nagyon úgy tűnik, hogy Debrecenben kezd kiépíteni egy alternatív fővárost (örülök, hogy ez Debrecennek jó, de nem örülök, hogy a fidesznek jó). Azt meg nem mondanám, hogy jelenleg nincs kulturális látnivalója a városnak, a Déri Múzeum szerintem rendkívül színvonalas, én imádtam.

2020. jún. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
23%

én szegedi vagyok, engem is kiakaszt... budapestre kivitelezhető felmenni, de hogy elvergődjek a világ végére egy múzeumért... inkább kimegyek a bécsi természettudományiba akkor.

kétszer annyi idő, mármint vonattal ha nem késik (de késik), vagy kocsival, ami igazából kb háromszor annyi, azon a környéken egy járható út sincs lassan.

2020. jún. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Jó, hàt ez most olyan, hogy nekünk meg az ország másik felére esik a Balaton, aztán mégse hisztizünk rajta.
2020. jún. 9. 20:49
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Te szegedi, te valami bevándorló lehetsz, mert Szegeden azért sokkal normálisabbak az emberek.
2020. jún. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!