Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Budapestiek, miért akadtok ki...

Budapestiek, miért akadtok ki amiatt, hogy Debrecenbe költözik a Természettudományi Múzeum?

Figyelt kérdés

Én debreceni vagyok, és nagyon örülök neki, hogy végre itt, az ország 2. legnagyobb városában is lesz valami komoly kulturális látnivaló.


Miért kellene mindennek Budapesten lennie?


Az ország egyik legnagyobb gazdasági problémája így is a vízfejűség: minden Pesten van, ezért mindenki odaköltözik, es emiatt megint mindent Pestre terveznek. Dettó ugyanez volt, mikor azt mondták, decentralizálni kellene a kormányzatokat és vidékre telepíteni őket, akkor is ment a hőzöngés.


A pestieknek folyton az a baja, hogy mivel vidéken nincs semmi, ezért mindenki a fővárosba áramlik és felnyomják az albérlet- meg lakásárakat, de ha szó esik róla, hogy ugyan legyen már valami munka/kulturális látnivaló vidéken is, hogy legyen értelme ott maradni, akkor meg az a baj.


Nem akarjátok, hogy ide költözzön a Természettudományi? Oké, akkor adjátok vidèknek a Szépműveszetit. Ja, gondolom azt sem akarjátok. Akkor adjátok vidéknek a Nemzeti Múzeumot. Gondolom, az sem tetszene.


Magyarán, legyen minden Peste, a vidék meg dögöljön meg, a vidékieknek nem jusson semmi a közös magyar értékekből?



2020. jún. 9. 18:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

A Természettudományit mindenképp költöztetni fogják.

Vagy Budapesten belül, vagy Debrecenbe.

Úgyhogy a sérüléssel való ijesztgetés nem annyira súlyos érv!

"Pest középpontja az országnak, de Debrecen középpontja a magyar népnek." Jókai

2020. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
#11 mire kell az épület?
2020. jún. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
17%
Marad elég múzeum Pesten. Szerintem amúgy is több van, mint kellene, de kinek mi tetszik...
2020. jún. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Nem is olyan régen voltak olyan elképzelések, hogy bizonyos kormányzati és egyéb intézményeket vidékre költöztetnek. Győr, Székesfehérvár, Kecskemét, Szeged, Pécs, Debrecen stb. stb. került szóba, mivel az internet korában már nem sok minden indokolja azt, hogy minden Pesten legyen!

Ez hatalmas lehetőség lett volna a vidéki városoknak - de nem úgy néz ki hogy bármi is megvalósul belőle! (okos ötlet = bukott ötlet; magyar specialitás!)

Az, hogy a Természettudományi Debrecenbe megy, az vagy igaz, vagy nem.

Ha igaz, akkor az biztató lehet a többi városnak is, de szerintem ebből sem lesz semmi...

2020. jún. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

már bocs de mégis mért? amúgy tősgyökeres szegedi vagyok, ott született anyám, apám...

és van kicsit különbség a balaton között, ahova azért debrecenből se lehetetlen eljutni, meg debrecen és bármely más város között...kifejtenéd esetleg mért vagyok hlye, ha nem a négyesen akarok meghalni egy múzeumért, és ha már fáj hogy elvették, akkor inkább megközelíthető helyekre járok majd? mert ha autópályán megyünk fel pestig, és nincs ott a múzeum, akkor már fordulhatunk az egyes felé is, nyugatnak, nem oszt nem szoroz.

2020. jún. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
10%
decentralizálni amúgy úgy kéne elkezdeni, hogy építenek normális úthálózatot, nem úgy, hogy eldugunk a jól megközelíthető pestről dolgokat az isten háta mögé.
2020. jún. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, szegedi, hogy Szegedről - Pest nélkül is - el tudsz jutni Debrecenbe, csak el kell indulnod Hódmezővásárhely felé...

Már meg van tervezve az autópálya, és bizonyos részek már készen is vannak. ( pl. Debrecen - Berettyóújfalu)

Mire a TTM felépül Debrecenben, addigra az is meg lesz.

De az M3-ason is elmehetsz Debrecenbe autópályán.

(Különben Budapest leggyérebben látogatott múzeumainak egyike a TTM)

2020. jún. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Szegedi! Vonattal az út csak 40 perccel több Debrecenbe, mint Pestre, ennyit bírjál már ki anélkül, hogy világ végi helynek nevezel valamit :D
2020. jún. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

ja, csak mondjuk a szeged-budapest még egy viszonylag jó vonal, de debrecenbe vagy elmegy a vonat, vagy nem...

meg különben se tuom mit vagytok úgy oda, attól hogy sokan laknak benne, még egy kis koszfészek marad a világ végén.

17: attól nem lesz sűrűbben látogatott, hogy elküldöd valami olyan helyre, ahol a lakosokon meg a környékbeli falvakon kívül a kutya se jár...

2020. jún. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
19es ritka nagy paraszt vagy. Szerintem Debrecen egy csodálatos város. Kérdező te meg imerd meg jobban a városodat mert igenis van látnivaló. Mi egy napot töltötünk a városban és még igy sem tudtunk mindent megnézni. Na meg a virág karnevál is nálatok van.
2020. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!