Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meggnyugtató volt számomra...

Meggnyugtató volt számomra hogy másnak se jött be az élet? Most meg zavar hogy megtudtam, mégis?

Figyelt kérdés

Több régi barátom is úgy volt mint én vagy rosszabb helyzetben. Munka terén, anyagilag. Én nem otthon laktam, ők többen igen, a meló mindenkinek rossz volt, már akinek volt egyáltalán. Már 26 évesek voltunk, de nem sok minden változott, én valamennyit fejlődtem, de nem jutottam sok mindenre. Ők annyira sem és ezt önigazolásnak vettem, hogy örülni kell annak is ami van, másnak sem jobb.

Most 4 év után (nem találkoztunk, nem beszéltünk egy közös konfliktus miatt) meglepődve tapasztaltam:

- A 26 évesen otthon élő, anyuci által eltartott barátomnak saját gyára van alkalmazotakkal! Szép ház, feleség, új VW Passat

- A gyári munkás barátom menő ügynökké vált, egy új 5-ös BMW-t hajt és öltönyben jár. Az állam leesett! Mondjuk mindig jó dumája volt.

- A meg nem értett csóró zenész barátom zenei marketing ügynökséget vezet az USA-ban! Nem is értem hogy került oda!?

- A hozzám legjobban hasonlító átlag melós barátomnak gyorsétterme lett és nem is rossz! Most terjeszkednek!


Örülök a sikerüknek, de eddig megnyugtatott a dolog, hogy ők is hozzám hasonlóan álltak. Nekem van egy melós állásom, egy kis felújítandó házam, egy öreg Fiatom. Ez is több mint sok embernek van, de mégis most irigylem őket. El se hiszem hogy így kitörtek! Főleg család, gyerekek mellett ketten, ennyi idősen!

Normális hogy irigylem őket és fáj hogy úgy érzem, 30 évesen már nekem talán késő és lemaradtam?


2020. jún. 10. 01:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy normális! Az ismerőseidnek szerencséje volt, ez nem jelenti az, hogy a te időd nem jön el, attól is függ mennyire akarod, mert sokan igazából beérik a kevesebbel, és másik miatt vágynak csak a jobbra, többre.
2020. jún. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normalis, velem is ez van. Ilyenkor az ember kevesebbnek erzi magat, de nem tudhatod, hogy valojaban mi van naluk a hatterben.
2020. jún. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is érzek így néha, pedig idősebb vagyok. Amikor nem volt munkám, és a hasonló helyzetű ismerősöknek sem, akkor nyugodt voltam, de amikor ők találtak, akkor szinte irigy voltam, hogy ők hogyhogy. Különben meg, egyszer fent, máskor lent. Te is lehetsz még jobb helyzetben. És való igaz, ahogy írták előbb, nem tudni, mi van a háttérben, például bizonyos dolgokban sikeresebbnek tűnnek, de lehet, hogy az élet más területén te vagy sikeresebb, boldogabb, ügyesebb stb. Csak nem minden látszik. Általában azt mutatja mindenki, ami jó. Nem látod, hogy hiányzik-e nekik is valami.
2020. jún. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Valahol természetes, de nem mindegy mindezt előnyödre, vagy hátrányodra fordítod-e. Ők tenni akartak és jókor voltak jó helyen. Te eddig el voltál kényelmesedve, mondván, hogy másnak sem jobb. Akarj te is jobb lenni, máshol dolgozni, mást csinálni! Vagyis motiváljon, inspiráljon a barátaid élethelyzete, ne pedig lehúzzon.

Én észrevettem magamon, hogy engem a magasabb életszínvonalon élő barátaim ténylegesen motiválnak. Úgy érzem, hogy nem maradhatok le, ezért mindig jobbra törekszem. Persze ez belső törekvés főleg, a környezet ezzel csak rásegít igazából. Ahelyett, hogy irigységemben magamban puffognék, hogy neki szerencséje volt, jó helyre tette a hátsóját, stb., inkább megpróbálom felküzdeni magamat hozzá önerőből. Ez szimpla tudatos gondolat formálás.

Az pedig valóban igaz, hogy ami a felszínen csillog, belülről lehet hogy rohad. Szóval nem kell mindent elhinni, főleg nem kell túlgondolni azt, amit laikus lát.

2020. jún. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezért szoktam fogni a fejem amikor valaki azt mondja egy könnyebb életet élő emberre hogy "az a gyerek úgyse viszi semmire", "ami a felszínen csillog, belülről lehet hogy rohad". Egyrészt mert nem tudhatja, másrészt mert ezzel csak kifogást talál az elkényelmesedésre. Harmadrészt mert ez ha nem is feltétlenül a többi rákot a vödörbe visszahúzó rák gondolkodásmódja de mindenképpen azé aki örömmel nézné ahogy mások visszahúzzák egymást.

Ha valakinek jobban megy mint neked akkor figyelj és tanulj, vagy felejtsd el őt!

2020. jún. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Én is fejlődtem, de sajnos nem annyit mint ők pedig jó lett volna. A csóró zenész haver több mint 10 éven át napról napra élt, alig volt fellépése, X-faktorba járt de még TV adásba se került be. Ehhez képest el se tudom képzelni, hogy 4 év alatt hogyan került ki az USA-ba és ott hogyan lett vezető, mert soha semmi jelét nem mutatta, hogy a késői kelésen és panaszkodáson kívül tud mást is. De amúgy ügyes, csak nem mond el semmit, nem akar ötletet se adni. Mondjuk sejtem hogy egy USA-ba nem lehet csak úgy kimenni.
2020. jún. 10. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!