Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek kényszergondolatoknak...

Ezek kényszergondolatoknak számítanak? Hogyan lehet ezeket kezelni?

Figyelt kérdés
Sajnos néha rámjön az "Agymenés", vagy nem is tudom hogy fejezzem ki. Olyan dolgokra gondolok, például amikor jön a vonat, és én egy méterre állok a peron szélétől, és arra gondolok, hogy nehogy beugorjak elé, és emiatt inkább eltávolodok pár métert a sínektől. Olyan is volt már, hogy megláttam egy szegény kéregető nénit a felüljáró tetején, és akkor olyanra gondoltam, hogy mennyire védtelen, és akár el is lehetne venni tőle simán a poharát, amibe kéreget. Néha egyébként szoktam neki adni, mert sokszor látom munkába menet. Ez annyira gonosz, aljas gondolat, de mit tegyek, ha néha ilyenek jutnak az eszembe? Persze sosem tennék ilyeneket, de mégis megnyugtat, amikor hátralépek a sínektől, vagy pénzt adok a néninek. Olyan is volt már, hogy beszélgettem valakivel, aki mondjuk egy fontos személy a számomra (például egy jó barát) és eljön egy pillanat a beszélgetésben, amikor egy durva beszólással akár annyira megsérthetném, hogy az véget vetne a kapcsolatunknak. Szóval arra gondolok, hogy ha ezt és ezt mondanám most, akkor az hihetetlenül nagy gonoszság lenne vele szemben. Természetesen nem mondok végül ilyet. Szeretném tudni, hogy más is van-e így ezzel, és mit tanácsoltok? Normális ez?

2020. jún. 12. 00:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nekem is szokott lenni, meg az is ha pl. valami zsúfolt helyen vagyok, és el kezdek gondolkozni azon, hogy vajon mi lenne ha most felüvöltenék egy nagyot, ki hogy reagálna meg ilyenek, és szabályosan vissza kell fogni magam, hogy ne csináljam. Vagy pl. épp ülök az ágyban és látom, hogy az egyik szekrény nincs jól becsukva, de lusta vagyok felállni. És az agyam ilyen gondolatokat kezd el gyártani, mondjuk ha most nem csukom be, akkor holnap meghalok, vagy ilyenek. Ez kényszerbetegség, nagyon sok embertől hallottam hogy velük is ez van, szerintem ez gyakori. Tenni ellene nem tudom mit lehetne, valószínű erről nem lehet leszokni. Nem hiszem, hogy segítettem, de legalább tudod, hogy nem vagy egyedül. :D

18l

2020. jún. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Nincs semmi baj veletek. Élénk fantázia, jár az agyatok, teljesen rendben van. Nincs benne semmi káros. Nekem is volt fiatalabb koromban ilyesmi, de maradt gondolat szinten.


Viszont jó filmrendezo lehetne belőletek. 😉😊

2020. jún. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nincsenek levezetve az energiák. Sportolj, mozogj, fáraszd le magad és nem lesznek ilyen gondolataid.
2020. jún. 12. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#1 Igen, ilyen velem is volt. Vágtuk a szederbokrokat a kertben, és már majdnem készen voltunk. És akkor olyanra kellett gondolnom, hogy ha most tíz ágnál kevesebbet vágok le, akkor meg fogok halni 5 perc múlva, szóval muszály volt még legalább tíz ágat levágnom. Annyira hülyeségek ezek, viszont ha nem vágok le tizet, hanem csak mondjuk 8-at, akkor pedig nézném az öt percet, hogy mikor telik le, és meghalok-e utána. Tiszta őrület.
2020. jún. 12. 11:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Jajjj. Ma egyszer próbáld ki, hogy mégse vászon le 10-et, csak kettőt. És...elhiszem nekem, hogy akkor sem fogsz meghalni? 😂😂
2020. jún. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!