Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongashoz hozzatartoznak...

A szorongashoz hozzatartoznak a kenyszergondolatok?

Figyelt kérdés
Akaratlanul is azon porog az agyam, hogy mi lesz, ha rosszul leszek. Milyen erzes a rosszullet. Milyen erzes idegesnek lenni. Olyan, mintha az agyam direkt provokalna. Eszembe jutnak furcsa dolgok, ijeszto dolgok. Peldaul, hogy mi van ha az agyamnal van valami rendellenesseg, es elkepzelem, elottem van, ahigy hibasan mukodnek a receptorok, vagy valami felszivodasi zavarom van. Ezek megijesztenek, felidegesitenek. Menzesz elott vagyok, gondolom ez meg dob rajta, de amugy is minden nap erzem, hol gyengebben, hol imtenzivebben. Meg fogok bolondulni? :'(((
2020. máj. 18. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem kényszergondolatok, csak szorngás. Igen, ez ilyen. Nem fogy megbolondulni.
2020. máj. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem kényszergondolat, ezeket maga a szorongás generálja. Nálam is rádob a menses előtti időszak, én olyankor kényszeresen eszem(nem vagyok éhes, de "kajaflessem" van, indokolatlanul). Nem, nem fogsz megbolondulni. Viszont nem jó állapot ez, ha tudsz beszélgess piszchológussal, vagy pl esténként vagy akár napközben igyál citromfű/orbáncfű/levendula teát. Ezek nyugtató hatással vannak.
2020. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!