Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolatok, mit tegyek?

Kényszergondolatok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kényszergondolataim vannak már 1 éve. Az első leszbikus eredetű volt, mára már átment egy sokkal rosszabb irányba. Attól rettegek nap mint nap, hogy az ismerőseim, rokonaim, családtagjaim iránt kezdek majd vonzódni, ami nem igaz, mert tudom, hogy ez nem én vagyok. Hihetetlenül zavar, hogy bevillannak ilyen képek, gondolatok. Azt még tudni kell, hogy amikor a leszbikus kényszergondolataim voltak, akkor is, amikor bevillant egy kép, vagy gondolat, akkor még a testem rátett egy lapáttal, hogy igen, te igen is ezt akarod, hogy te felizgultál! Szóval ilyen érzésem van. És amikor ezek után a gondolatok után kimegyek a mosdóba, akkor is látom, hogy tisztára át vagyok ázva, közben pedig rosszul vagyok, hogy miért csinálja ezt velem a testem!? Amikor sem a lányokhoz nem vonzódom, sem a családtagjaimhoz. Valakivel történt már ilyen? Ha igen, légyszives írd le, hogy mit tettél ellene, mert engem ez nagyon elszomorít, és félek ettől, de közben tudom, hogy ez nem fog bekövetkezni, csak már véget akarok ennek vetni. Minden segítséget köszönök.

Egy nyolcadikos lány.



2019. okt. 27. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A pubertás kor megkavarja az ember hormonjait elég rendesen. Minden ember megszenvedi ezt a kort elég rendesen. Keress valami elfoglaltságot magadnak, hogy minél kevésbé legyen időd ezen agyalgatni. Ha pedig végképp nem megy, akkor beszélj az iskolapszichológussal és/ vagy tini lelki elsősegély vonalat hívd fel. Ingyenes hívás és szakemberek segítenek.
2019. okt. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele: mik ezek? Gondolatok! Akaratlanok? Igen! Akkor nem fognak megvalósulni! A betegséged gondolatai ezek,,Neked más a szándékod.
2019. okt. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*A gondolatok megvalósulasához tenni is kell! Gondolod vmire. Ahhoz h megvalósuljon, tettlegesen meg kéne tenned, megfogni őt, "olyanokat" tenni vele stb.
2019. okt. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Pszichológusnál és pszichiáternél is jártam már, ott nem mondtak semmit, csak azt, hogy kössem le magamat. Mindent megpróbáltam már, írok, olvasok, táncolok, de akkor is ott vannak. A barátaimmal nem akarok találkozni, nincsen kedvem senkihez, tudom, hogy ott is előjönnének, és inkább itthon maradok.

Tudom, hogy csak gondolatok, de nagyon zavaró tud lenni, még akkor is, ha tudod, hogy ezek nem valóságosak...

2019. okt. 27. 12:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, akkor nagyon tudom ajánlani az Overcoming Unwanted Intrusive Thoughts című könyvet Sally M. Winston és Martin N. Self szerzőktől. Az egész könyv a kényszergondolatokkal (intruzív, tolakodó gondolatokkal) foglalkozik.

Ha tudsz angolul, és érdekelne a könyv, akkor privátban írj. :)

2019. okt. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó

Sajnos nem perfect az angolom, és a szakkifejezéseket nem érteném a könyvben, de azért köszi:)

2019. okt. 28. 10:32
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez kifejezetten nincs tele szakkifejezésekkel. :)

Nekem sem tökéletes az angolom, én is szótárazok egy-egy szót, de nagyon megéri.

2019. okt. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát, akkor szívesen beleneznék:)
2019. okt. 28. 11:26
 9/11 anonim válasza:
Na. Azt tudnám javasolni, hogy keress gyorsan magadnak egy terapeutát, aki kognitív víselkedésterápiával foglalkozik és szorongásosokra specializálódott. Nem tudom, hogy merre laksz, de Pesten a Semmelweis Egyetem oktatókórházában és a Vadaskert alapítványnal is szívesen látnak szerintem (azt hiszem 18 éves korig lehet menni).
2020. márc. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Fontos hogy ne beszélgetős pszichológus legyen, hanem víselkedésterapeuta. Csak ők tudnak segíteni érdemben.
2020. márc. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!