Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők! Ha nem lenne ez a szőrtel...

Nők! Ha nem lenne ez a szőrtelenítős elvárás, hogy a nő ne legyen szőröd, akkor is borotválnátok a lábatokat és a karotokat?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk a világ egyik napról a másikra nem szólná meg azt a lányt vagy nőt, aki nem szőrteleníti a karját és a lábát, akkor ti ugyanúgy borotválnátok a karotokat és a lábatokat?

Ha igen, akkor miért?


2020. jún. 13. 17:05
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
83%

#37 ez tök jó, és egyet is értek azzal, hogy ez egy ideális világban ennyi lenne.


De ma már, ha egy lány szőrös, az kb azon a szinten van az emberek fejében, mintha büdös lenne, nem zuhanyozna, nem mosna fogat, stb.

És nyilvánosan szőrösnek lenni egy szőrtelen világban kb olyan érzés, mintha két hete nem mosnál fogat, és úgy mennél közösségbe.


A két dolog PERSZE hogy nincs egy szinten, de a társadalom nagyobb részében meg sajnos igen, és ők általában a hangadók, a nagymenők.

(Ha meg valaki szőrös és nem hagyja magát piszkálni, és ugyanúgy érvényesül közösségben mint más, akkor emelem kalapom, és őt kéne példaképnek tekinteni és tekintetni, vagy legalábbis önértékelést és önbizalmat tanulni tőle.)

2020. jún. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
51%
38-as Hát én nem tettem, mert sírva is fakadtam... nagyon megalázó volt. Sőt, még olyan is történt, hogy egy fiú(!) osztálytársam szaggatott farmer térdnadrágban jött iskolába (amivel egyébként magát a házirendet nem sértette meg) és az egyik tanár közölte vele, hogy ez igénytelen (mert szaggatott volt a nadrág) és különben is, ha térdnadrágot akar felvenni, akkor előtte borotválja le a lábát, mert senki nem kíváncsi a "szőrös csülkeire". Végül át kellett vennie a tesis melegítőjét...
2020. jún. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
55%

41: Egyetértek, ide jut akit a suliban "szőrös szörnynek" hívtak a fiúk és ő maga kiröhögte őket, mert volt egyénisége.


[link]

2020. jún. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
21%
Nem értem a vitát. A szőrtelenítés, pont olyan dolog, mint bármi más. Kötelező zuhanyozni? Nem. Kötelező hajat mosni? Nem. Kötelező fogat mosni? Nem. Kötelező a normális, nem szakadt ruhában járni? Nem. Kötelező szőrteleníteni? Nem. Ha belegondol az ember azért mindegyik fontos tényező, de mindenki saját maga dönti el, hogy mit tesz és mit nem. Az emberi lét fejlődik, nem vagyunk már ősemberek, adott a lehetőség mindegyik felsorolt dologra. Tudsz fogat, hajat mosni, zuhanyozni, normális ruhákat hordani. Akkor miért kell fennakadni a szőrtelenítés témán? Mindenkinek a saját döntése mindegyik tényező és az is, ha nem lenne elvárt dolog, akkor mit tenne. Manapság a felsorolt dolgok az igényességhez tartoznak, akár tetszik, akár nem.
2020. jún. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem lenne elvárás akkor 100% hogy nem borotválkoznék. Számomra mindig is csak nyűg volt az egész. Így is csak akkor borotválkozom ha feltétlen kell, mert másnap rövidebb nadrágot vagy egyebet veszek fel.

Persze embere válogatja, van aki jobban érzi magát szőrösen, valaki meg a csupasz lábakkal érzi jobban magát. Egyik sem jelenti hogy rossz lenne, igénytelen vagy lustaságból fakadó :D A szőr természetes.

2020. jún. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
72%

Én a 80-as években voltam kamasz és szőrtelenítettem az intim részt és a hónaljat, a barátnőm is.

A lábam nem, mert akkor azon még szőke pihék voltak.

Én azért csináltam és csinálom, mert sokkal higiénikusabbnak érzem.

Aki a reggeli zuhany után, csak este tud újra hónaljat, feneket mosni az gondoljon már bele, hogy egész napos vizelet, esetleg széklet maradvány ott marad a szőrzeten. A menstruációról nem is beszélve.

Én undorítónam érezném.

Anyósom sem szőrtelenít és nyáron az ujjatlan pólóiból csimbókban lóg ki az izzadt, csatakos hónaljszőr. Hát mit ne mondjak, egy okádás.

2020. jún. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
62%
Nekem borzasztó szőrös, jobban mint a férfiaknak, így valószínű igen, esetleg nem gyakran.
2020. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
52%

Julius Caesar születésekor már természetes volt a patricius és lovagrendi családok nőtagjai körében a szőrtelenítés. Felnőtt korában úgyan itt alap elvárás volt. Bár ha egy férfi szőrtelenitette az egész testét mint ő, azt megszólták. Nőnek és k*cs*gnek nevezték a hátamögöt. Bár Julius Caesar minden jel szerint passzív meleg volt. A nejével kérdéses volt, hogy lefeküdt-e valaha. Kleopátrával az éleseszű és kiváló szónok nővel, aki amúgy igen csúnyának számított a hatalmas krumpli orrával és megtermett görög szögletes és darabos testével, nagy kerek fejével, bár feje szörtelenítésével időben felgagyva, rövid de csinosnak mondható szőkésbarna göndörhaja volt, mint egy római kiskamasz lánynak. Ja Egyiptomban az írástudok és úrnők közt általános szokás volt a teljes testen és teljes fejen való szőrtelenítés.

Amúgy szerintem, pedig én nem vagyok meleg, Gaius(/Caius) Julius Caesar volt a legnagyobb államférfi és politikus az egész történelemben.

Általános divatá a nemesek és nagyon gazdag nemesek és királyi családokban és szeretőik közt a reneszász fejletebb részein lett újra.

Majd a Nagy Francia Forradalom elött nem sokkal lett divat a nemesek körében. Volt lábszár szőröség ellenőrzés a foradalmárok által. Nem-e bujkáló vagy menekülő nemes lány vagy hölgy-e a gyanúsnak ki kiáltott lány vagy nő. Ezzel térdig feluzathaták egy nő szoknyáját a fegyveresek.

Aztán a húszas években nem a filmből vették a példát, hanem a francia és amerikai polgárok és lokálok polgári látogatoi által ott elvárt hónajon kívűli testszőrtelenítési divatot vette át Hollywood és más film centrumok. Ezt mondjuk a film a mozikat látogató cselédlányokig elterjesztette.

Franciáknál azóta sem ment ki a divatból a szőrtelenítés. Németek és Osztrákok a Második Világháború után vagy ötven évre jelemően felhagytak ezzel a "nazi szokással". Sport alap volt a nazi fiatalságnak és ott a intimtest bikini vonallal de szőrös maradhatott, a hónaj szőr esetleges volt, de láb és más sötét szőr zsidós és állatiasnak volt titulálva.

Hetvenes évek hippi divatja sem szőrösítette be a gazdagokat. Lásd Woodstock-Festivalról készült film is. Bár hatvanas-hetvenesévekben elindult egy a nyolcvanas végefelé véget erő szőröség divat.

Bár a színésznők fiatalon max. kar és hónaj szőrrel rendelkeztek, nagyon kevés kívételtől eltérően.

Polgárság körében soha nem ment ki a Nagy Francia Forradalom után a szőrtelenítés elvárása, csak a német nyelvterületen és keleti blokk egyes országaiban változó mértékben imperialista szokásnak titulálták. Bár személyesen ismertem apám révén azt a személyt aki megkérte a nejét, hogy szóljon Kádár János feleségének. Mert "undorító hosszú, sűrű, fekete szőr" volt az "elvtársnő" lábán.

Egészségügyi dolgozó volt édesanyám a hatvanas években kezdett és egy vidéki, de nagyvárosi korházban kezdett el dolgozni. Ott az orvosok hatására a fiatal ott dolgozó és nem bűn ronda nők mind szőryelenítettek. Anyám amúgy, az egyik legszebbnek számított.

Máskor is volt ezek között a korszakok közt divat a szőrtelenítés, de inkább lokálisan. Ja, és az ógörögök kimaradtak volna, ha ott nem lokális lett volna.


Szóval a civilizált polgárnő, elvben a történelemben mindig szőrtelen volt.


Ha eltűnik a civilizáció, újra sokan szőrösek lesznek.

2020. jún. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
64%
Általános divatá a nemesek és nagyon gazdag *polgárok* és királyi családokban és szeretőik közt a reneszász fejletebb részein lett újra.*
2020. jún. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
68%

Polgárság körében soha nem ment ki a Nagy Francia Forradalom után a szőrtelenítés elvárása, csak a német nyelvterületen és keleti blokk egyes országaiban változó mértékben imperialista vagy nazi szokásnak titulálták.*


A városokba beáramló, és polgárosodó parasztság országonként változó mértékben követte a szőrtelenítés elvárásának szokását és gyakorlását.

2020. jún. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!