Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha arra kondicionálom magamat,...

Ha arra kondicionálom magamat, hogy élénk vagyok, rengeteg energiám van, és "nem lehet engem lelőni" akkor az koffein, egyéb élénkítők nélkül sikerülhet?

Figyelt kérdés

Olvastam itt egy kérdést a napokban, ahol a kérdező agykontrollal (vagy valahogyan) elérte, hogy ne szorongjon. Nagyon megtetszett az ő esete, nekem pedig arra volna szükségem hogy több energiám legyen, jobban bírjam a mindennapokat, mert nagyon szeretem a pörgős, impulzusokkal teli életet.


Elérhető ez szerintetek, ha napokig, ha kell hetekig kondicionálom erre magamat?



2020. jún. 18. 23:51
A kérdező szavazást indított:
Meg lehet csinálni
Egy próbát megér
Nem lehet megcsinálni
9 szavazat
 1/4 A kérdező kommentje:
Persze a pihenésre fordítanék energiát, tehát nem 72 óráról lenne szó egy-egy ilyen tempósabb alkalomnál. Éjjelenként aludnék, a fő, hogy napközben bírjam.
2020. jún. 18. 23:55
 2/4 anonim válasza:

Igen én úgy gondolom lehetséges, nagyon sok minden az agyban dől el, de nem minden! A koffein helyett megpróbálhatsz több testmozgást, több / jobb minőségű alvást.

Én személyesen (insomniával küzdök) sosem éreztem a koffein hatását. Ha úgy éreztem el tudok aludni, a koffein nem tartott ébren, nem éberedtem fel tőle. Reggel sem nyíltak ki tőle a szemeim hamarabb sosem. Mindig is úgy gondoltam a koffeinre hogy kicsit placeboo. (Persze van hatása de nem akkora mint a társadalom hisz) én kifejezetten nevettségesnek is tartom amikor valaki azt mondja hogy kávé nélkül nem tud ébren lenni.

2020. jún. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A koffeinről jól tudom, hogy hatásos ugyan, de pl amikor tabletta formában vettem be egyet, sosem éreztem olyan intenzívnek a hatást órák után sem (attól függetlenül hogy lassan szívódik), mintha ittam volna egy kávét. Maga a kávé tényleg egy félig-meddig placeo bomba. Az íz, a látvány, az illat, a tudat hogy mit iszik az ember, és így tovább. Amikor azt ittam, már a csésze felénél felébredtem, pedig az lehetetlen volt hogy addigra hasson, alig két perce ittam csupán.


Köszönöm szépen a válaszodat, megpróbálom minél inkább hasznosítani! Amióta kiírtam a kérdést egyébként meglepően felélénkültem, mert belelovaltam magam, tehát lehet hogy van benne valami. A mai éjszakár már úgyis ki kell húznom, mert képtelen lennék az alvásra, és majd holnap kiderül hogy mi lesz.


Köszönöm a válaszod!

2020. jún. 19. 00:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni, de azért alapból ne legyél kialvatlan, fáradt.


Én még egy centiliter kávét sem ittam soha életemben, energiaitalt nem fogyasztok, koffeinra nincs szükségem, mégis képes vagyok önmagamat motiválni és felpörgetni közel a negyvenhez.


Fontos, hogy legyen célod, ami hajt. Olyan tevékenységek is, amelyekbe "fülig szerelmes vagy", amiket önmagukért szeretsz végezni.


Ezek olyanok, mint a doppingszerek.

2020. júl. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!