Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenkinek van valamilyen...

Mindenkinek van valamilyen pszichológiai értelemben vett "nyomora" vagy gyengepontja? SZAVAZÁSSAL!

Figyelt kérdés

A szorongás, az emberkedés, "kihanemén" mentalitás, megfelelési kényszer, a fóbiák, a pénzéhség, a szexuális fétisek (a nagyon "betegek" főleg), mind-mind valamilyen pszichológiai okra vezethetők vissza, amik az esetek nagy részében negatív ingerként érték az illető embert.

Nekem is van, tudom hogy mi a fő oka annak, hogy esetenként olyanokat teszek, amit más előtt szégyellnék felvállalni (pl kárörvendés magamban, rosszmájúság, de csak gondolati szinten). Ismerem a saját gyengepontom. Nem zárom ki hogy rejtve legyen még valami elfedett problémám, de ezt az egyet/párat tudom, amik ezt okozzák - sok jó barátomról, ismerősömről is kiderült egy-egy lelkizős beszélgetés alatt, hogy mi történt vele: ilyen esetekből nekem valami "táblázat" jött létre: ha ez és ez történ az emberrel, akkor ez és ez lehet esélyesen - nagyjából így.


Vagy a három-négydiplomát, öt nyelven beszélő, mindent tudó, sikeres, tehetséges fiatalok? Akik két körmondattal leköröznek szinte bárkit, akivel vitába keverednek? Ők vajon miért lettek ilyenek? Vagy mert zsenik, vagy mert a tanulásba menekültek, vagy így kompenzálnak, stb.?


Tehát a kérdésem: kijelenthető, hogy mindenkinek (pl. pszichopaták kivételével pl.) van pszichológiai gyengepontja, ami a viselkedését, eredményeit, életcselekedeteit magyarázza? Ami úgymond "támadási felület"? Senki sem elhet így igazán "nagy" ember, ha úgy nézzük - nyilván kisarkítva?



2020. jún. 21. 13:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annak, amit mondasz, az az oka, hogy nem elterjedt nálunk az egészségre való vigyázás és a mentális egészség iránti igény.


Az ember a fizikai bajaival is akkor megy orvoshoz, ha már a halálán van. A lelkivel meg szinte soha. Elkönyveli annak, hogy ő ilyen, fölösleges luxusnak tartja kiadni pénzt és időt ilyen szakemberre.


Én sem voltam mindig egészséges, nagyon sokáig sodortam magam nagyon mélyre... Aztán kerestem egy szakembert, aki úgymond megtanított egészségesen élni és ellátott a saját "keresztem cipelésének" megfelelő mentális eszköztárral. Magyarországon kevesen választják azt az utat, hogy elvarrják a szálakat lelkileg. A többség csak van, ahogy otthagyták.

2020. jún. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Hungarikum nálunk a beletörődés és megkeseredés törvényszerűen... Szomorú, de sajnos egyetértek.
2020. jún. 21. 14:14
 13/15 anonim ***** válasza:
rossz megközelítés.... ha megoldásra vágyunk:) bírálati irányból tökéletes
2020. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Csak objektív kérdés volt, semmi szándékom nincs vele, véleményekre voltam kíváncsi. Köszi a válaszod!
2020. jún. 21. 16:21
 15/15 anonim ***** válasza:
Kicsiként azt hittem, hogyha rossz leszek akkor lelőnek egy puskával a szüleim bűntetésként, mert selejtes vagyok(csak tv-t néztek este a szomszéd szobában:)). Ilyen kis apróság miatt alakult ki nálam az önbűntetés és önbizalomhiány, hogy minden hiba miatt valahogyan megbűntetem magam. A legkisebb baleset miatt is hiba vagyok akinek nem kéne élnie.
2020. júl. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!