Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem magam kellemetlenü...

Miért érzem magam kellemetlenül ha megdícsérnek, vagy kiderül, hogy valaki felnéz rám?

Figyelt kérdés

Egyetlen példát hozok, minden más eset is hasonló kaliber volt, csak épp más helyzetben, más körül épülve:


Beszélgettem egy lányismerősömmel egy pubban, jól elvoltunk, legalább két-három órát biztos ott töltöttünk. Mélyebb dolgokba is belementünk, beszélgettünk mindenféléről, ami nem a "hétköznapi" témákhoz kapcsolódik és alapos kifejtéseket igényel.


Kicsit belemelegedtem, és vagy 5-10 percig folyamatosan nyomtam a szöveget az adott dologról, ő pedig csak hallgatott, majd a végén teljesen felmagasztalt hogy ismer már egy ideje, de nem gondolta volna hogy... xy, és csak mondta-mondta.


Na: ha valakinek eszébe jutna, hogy dicsértetni jöttem ide magam, meg felvágok azzal hogy akármilyen vagyok, az kérem le se írja a véleményét, mert nem ez a célom, nekem tanács és segítség kell.


A kérdés gerince az, hogy elképesztően, de tényleg szörnyen zavar, ha ilyen történik. Rettentően magamba zuhantam utána, de ötletem sincs miért. Nem is mondom hogy kínosan éreztem magam, inkább valami bűntudatféleséget éreztem. Valamiféle "megint mit csináltál?" érzésem volt magammal szemben.

Önbizalomhiány lenne, vagy valami kicsavart megfelelési kényszer? Semmi-semmi ötletem nincs erről, de borzasztóan zavar. Fel sem tűnt hogy "jókat" mondtam ebben az esetben, csak elmondtam az álláspontom. Ilyen volt már más emberekkel, más témákkal kapcsolatban is. Engem ez rettentően zavar.


Elnézést ha valakiből negatív érzést váltott ki a kérdés, de nem tudtam jobban megfogalmazni.



2020. jún. 24. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Így látatlanban nehéz bármit is mondani erről, de esélyes, hogy ennek inkább van köze a személyedhez, mintsem a mondandódhoz.


"Fel sem tűnt hogy "jókat" mondtam ebben az esetben, csak elmondtam az álláspontom."


Nem tudom, miről beszélgettetek, de egy eltérő világnézetű ember lehet, hogy egész másképp vélekedett volna rólad. Tehát szubjektív, hogy te "jót" mondtál-e.


Esetleg... És csak talán... Nem lehet, hogy bejössz annak az ismerősödnek?

2020. jún. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Neeem, jegyben jár fél éve. Tényleg csak jó kapcsolatot ápolunk, semmi több. Én sem érzek semmit, és ő sem, ebben teljesen biztos lehetek. Iskolás korunk óta ismerjük egymást, ott is csak baráti kapcsolatban voltunk, ez így is maradt.

Köszi hogy szántál rám időt, ment a zöld :)

2020. jún. 24. 14:24
 3/5 A kérdező kommentje:
Az eltérő világnézetes véleményeddel egyébként egyetértek. Értelemszerűen volt akinek nem tetszettem, de az esetek döntő része a pozitív visszajelzést adja nekem, de rendesen megmérgez engem néha napokra is mikor kapok valami ilyet.
2020. jún. 24. 14:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszed el magadban, hogy sikeres vagy valamiben.
2020. jún. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk reális lehet. Köszönöm!
2020. jún. 24. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!