Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennyire közönyösek vagyunk...

Ennyire közönyösek vagyunk egy nyilvánvaló probléma iránt?

Figyelt kérdés

Debrecen-Eger vonalon utaztam a buszon. Hortobágyot elhagytuk, utána lett feltűnő egy ittas férfi, ahogy egyre hangosabban beszél a mellette ülő, fiatal lányokhoz. A busz elején ültem, amikor hallottam, hogy "Hagyja abba", "Fejezze már be" "Ha nem hagy minket békén, szólni fogok a sofőrnek". Hátra mentem és akkor csend lett (nem én voltam a sofőr).

Ilyen helyzetben ugyan mit tehet egy nő? Próbálja felhívni a környezete figyelmét, de ha ennyire közömbösek az emberek, akkor sok segítségre sajnos nem számíthat. Nem jogos önvédelmi helyzet, mert nem támadta meg őket, csak megjegyzéseket tett rájuk. Egy busz tele utasokkal és csak nekem jutott eszembe a segítségnyújtás? Miért ennyire tétlenek az emberek? Hol voltak a "férfiak"??

24/F



2020. jún. 25. 10:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

nos én is tudnék neked sztorit irni, hogy mint bolti őrként dolgozó nő létemre, egy bolti tolvajt menekülés közben elfogtam, ráugrottam, lefogtam visszatartottam, de nem egy súlycsoportban lévén sokáig nem tudtam tartani.

Senki sem jött oda segíteni, fegyvertelen volt engem sem bántott, csak sokáig nem tudtam vissza tartani...Ennyit a segitségnyújtásról többes számban kedves kérdező.

Már, ha te ott voltál és nem voltál közömbös akkor az is elég volt :-)

2020. júl. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!