Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes emberek akkor is állnak a buszon, megállóban stb. amikor van egy csomó üres hely?

Figyelt kérdés
Mi ennek az oka? Félnek, hogy ha fél percre leülnek, akkor meghíznak? Vagy mi
2020. jún. 26. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Csordaösztön
2020. jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ ha magamból indulok ki, akkor ha csak két megállót utazok, miért ne állhatnék? Ha viszont mondjuk végállomástól végállomásig utazok, leülök, bár függ attól is minden, mennyi cuccom van.
2020. jún. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak pár percet-megállót utazom én sem ülök le. Vagy ha pl. éjszakás voltam és nem aludtam akkor se, mert elalszok aztán ki tudja hol-mikor ébredek fel. Vagy aki finnyás, esetleg félti a ruháját szóval sok oka lehet.
2020. jún. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Számos oka lehet:


- csak egy-két megállót utaznak, amiért "nem éri meg" leülni majd felállni (inkább idősebb korosztályra jellemző)

- egyetlen ember mellé sem ülnének le szívesen, aki mellett még maradt szabad hely

- ha a végállomáson száll fel és olyan állomáson szállna le, ahol tudja, hogy általában heringparti van és nehéz kikászálódni az ajtóhoz, akkor inkább állva marad

- nincs jegye/bérlete és futnia kell, ha esetleg jön az ellenőr

- egész nap ült a melóban és jól esik kicsit állni/esetleg alapból nem szeret valaki ülni...

2020. jún. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

mert nem akarok leülni? Egész nap ülök a melóhelyemen, jó állni egy picit.


Amúgy meg, had döntsem már el én, hogy leülök e vagy sem.

2020. jún. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem mindenki oldott. A leüléshez kell egyfajta olyasmi erzes is, mintha otthonosan ereznéd magad, nyugisan eltrappolsz az ülésig es nyugisan leülsz, es nem azt vàrod szorongva, hogy mikor szàllhatsz màr le es csak szükseges rossz a buszozas.
2020. jún. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
*elengedd magad érzés. Ez nem mindenkiben van meg
2020. jún. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ezeket az érveket meg tudom érteni (pl. 2 megállóra nem ül le, mert utána nem tud elvergődni az ajtóig), de én vidéken élek, a hosszú buszon volt kb. 5 ember, tehát nem kell valaki mellé ülni, könnyű leszállni.

Mindig vékony emberek csinálják ezt, ezért tippeltem arra, hogy rettegnek a meghízástól.

2020. jún. 26. 19:41
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs olyan ülés, ami egyes, akkor nem ülök le más mellé. kettesbe meg azért nem ülök mert mindig kikapom a morzsálva evős öreglányt, a csövinkót, a részeget, a hányósat, a drogosokat.... mindent csőstül. inkább állok fél órán át is akár.
2020. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok vékony, de simán kibírok 30-45 percet állva is.
2020. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!