Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember vagyok, amiért én...

Rossz ember vagyok, amiért én nem sírtam?

Figyelt kérdés

Osztálytársam, aki egyben a közeli barátom volt meghalt egy balesetben 1 hónapja. Nemrég az iskolába vissza kellett menjek a bizonyítványomért és pár osztálytárs sírt miatta, volt aki akkor tudta meg. Én átvettem a bizonyítványt, elköszöntem, indultam volna, de kiabálni kezdtek velem, hogy mekkora szar alak vagyok.Még az osztályfőnök is csúnyán nézett rám, pedig nem csináltam semmit. Aznap a messenger csoportban is szidtak és aláztak. Egyébként jóban vagyok szinte mindenkivel az osztályban, de a legjobb barátaim is rossz embernek neveztek, pedig nem voltam illetlen. Annyi a bűnöm, hogy nem sírtam velük, illetve hogy nem írtam a családnak interneten üzenetet.

Emiatt tényleg rossz ember vagyok? Mit csináltam rosszul?



2020. jún. 27. 17:15
A kérdező szavazást indított:
Igen, rossz ember vagy
Nem vagy emiatt rossz ember
69 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Ha valóban csak ennyi történt, nem vagy rossz ember.

Azonban ha hidegen hagyott a barátod halála, akkor igen az vagy. Nem is látszott rajtad hogy fáj az elvesztése?

2020. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

Irni illett volna.

Amugy meg nem mindenki gyàszol vagy szomoru ugy hogy màsra kösse mint vmi külcsint hogy jaj de kivagyok.


Az igazi bànat nem is ilyen amugy de mindegy hogy eget verö bögés meg jajgatas.

2020. jún. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Úristen, itt látszik mennyire idióták az emberek. A fájdalom mértékét nem a jajjveszékelésben kell mérni, az csak egy előadás. Nekem mikor unokatestvérem meghalt, hiába közelebb állt hozzám mint bárki más.. nemhogy sírni, még megszólalni sem tudtam. Jó pár hónap telt el amikor egyszercsak rámtört a sírás, pedig merem kockáztatni hogy kevés embert viselt meg annyira mint engem. Nem vagyunk egyformák, mindenki máshogy dolgozza, éli meg a stresszt, az elmúlást.
2020. jún. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Hogyha semmi érzelmet nem mutattál, akkor úgy jöhetett le nekik, hogy téged nem hat meg a halála.
2020. jún. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki máshogy dolgozza fel a gyászt, semmi probléma nincs a reakcióddal. Azt neked kell tudnod, hogy legbelül tényleg sajnálod-e, ami történt, de ez úgy gondolom, hogy nem tartozik senki másra.


Az osztálytársaid valószínűleg még nem érettek annyira, hogy megtartsák maguknak a gondolataikat, éppen ezért én azt javaslom, hogy ne foglalkozz velük és ne válaszolj a támadó üzeneteikre, idővel majd elsimulnak a kedélyek.


A részvétnyilvánítás ugyanez a téma. Ha szeretnél, akkor nyilváníts részvétet, ha ódzkodsz tőle, akkor nem muszáj. Nekem volt egy kollégám, aki tragikus körülmények között hunyt el, de amennyire én tudom a cégtől senki nem nyilvánított részvétet a családtagoknak, legalábbis publikusan én nem láttam, helyette maga a cég vezetése tett közzé egy rövid üzenetet a saját oldalán.

2020. jún. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Azért a szüleiddel és az igazgatóval mindenképp beszélj, mert ha tanár jelenlétében ezt tették, akkor annak maradjon nyoma.

Mert ez undorító. Csak azért, mert nem bőgsz, még nem kell bántani. De az büntetendő amit veled tettek.

2020. jún. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Én idegenek előtt nem is tudok sírni.
2020. jún. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagy rossz ember, csak gyerek. Mindenki máshogy dolgoz fel ilyen helyzeteket, pláne fiatalon kiforratlan személyiséggel. Ha pár nap múlva is úgy érzed, hogy teljesen érdektelen számodra, hogy egy osztálytársad él-e vagy hal-e, akkor kezdenék csak aggódni
2020. jún. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem.
2020. jún. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én úgy tanultam már kiskoromtól kezdve, hogy jobb nem rágódni ezen. Az emberek jönnek-mennek és a halál természetes. Bárhol, bármikor, bárkivel megtörténhet. El kell fogadni és nem szomorkodni, hanem inkább arra gondolni, hogy egy jobb helyre került Engem így neveltek és követem ezt, mert sokat segít. Külsőleg rajtam nem szokott látszani az ilyesmi. Ha boldog vagyok, ha szomorú, akkor is ugyanazt az arcot viselem. Erős túlzás, hogy hidegen hagy, hiányzik, de nem érzem rosszul magamat miatta.
2020. jún. 28. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!