Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember vagyok, amiért én...

Rossz ember vagyok, amiért én nem sírtam?

Figyelt kérdés

Osztálytársam, aki egyben a közeli barátom volt meghalt egy balesetben 1 hónapja. Nemrég az iskolába vissza kellett menjek a bizonyítványomért és pár osztálytárs sírt miatta, volt aki akkor tudta meg. Én átvettem a bizonyítványt, elköszöntem, indultam volna, de kiabálni kezdtek velem, hogy mekkora szar alak vagyok.Még az osztályfőnök is csúnyán nézett rám, pedig nem csináltam semmit. Aznap a messenger csoportban is szidtak és aláztak. Egyébként jóban vagyok szinte mindenkivel az osztályban, de a legjobb barátaim is rossz embernek neveztek, pedig nem voltam illetlen. Annyi a bűnöm, hogy nem sírtam velük, illetve hogy nem írtam a családnak interneten üzenetet.

Emiatt tényleg rossz ember vagyok? Mit csináltam rosszul?



2020. jún. 27. 17:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagy rossz ember, akkor sem, ha nem mutattad ki, hogy fáj a barátod elvesztése. Egyrészt nem minden ember képes rá, másrészt eltelt egy hónap, ezalatt annyiszor kisírhattad magad otthon, ahányszor akartad. Másrészt, hogy mit érzel a halott barátod miatt, az a legszemélyesebb magánügyed, az sem baj, ha most épp nem érzel semmit, vagy nem rendített meg a dolog. Van, aki öt perc alatt képes feldolgozni magában a halálhírt (pedig nem egy érzelmi analfabéta), és van, akinek egy év se elég...
2020. jún. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
71%
Jól le lettem pontozva (vajon miért?) De egyáltalán nem arról írtam, hogy milyen fejet vágsz a dologhoz. Hanem, hogy belül hogyan érint. Ha számodra mindegy, hogy egy hozzád közeli ember él vagy hal, akkor az szerintem probléma. Nem azt mondom, hogy bele kellene temetkezni a gyászba, de azért az sem normális, ha abszolút nem érdekel.
2020. jún. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Erről Mikszáth Kálmán - Az a fekete folt című novellája jutott eszembe. A főszereplőt kinézték maguk közül a falubeliek, érzéketlennek tartották, mert nem sírt a felesége temetésén.

Ez a műben is azt próbálta érzékeltetni, hogy a gyászt mindenki máshogy dolgozza fel, és azt, ahogy előzőleg is írta valaki, egyesek mások előtt sírni sem tudnak... nagyon meglep, hogy egy pedagógusnak is ennyi esze van, ha tényleg jól érzékelted hogy ő is rosszallóan nézett rád... Hihetetlen. Ne foglalkozz velük, nem vagy rossz ember.

2020. jún. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!