Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok miért olyanok...

A mai fiatalok miért olyanok amilyenek? Tudom, régebben sem volt másképp, de manapság nagyon rossz irányt vett pár dolog, amit nem is nagyon értek.

Figyelt kérdés

17 vagyok, tudom, hiteltelen az én számból ezek a szavak, mert a saját korosztályomat fikázom, és valamilyen szinten magamat is.


Vannak olyan dolgok, amiket nem tudok megemészteni és nem tudom, hogy mi miért van. Például az én sulimban kettővel felettebb jár egy lány. Az a lány együtt volt egy fiúval, összevesztek, erre a fiú kirakta insta storyba, hogy szexelnek, és megjelölte rajta a lányt. Miért kell ez? Vagy miért jó ez, hogy a másik felet lealázzuk mindenki előtt? Ráadásul annak a fiúnak nyilvános az oldala, és le is screenelte, hogy 4000-en látták az insta story-ját. Miért volt ez jó? Most állítólag megy a pereskedés, de nem tudok róla többet, mi volt utána. (ja és miután valaki félre értené, nem nem én vagyok a videón) És én megértem, hibázott a csaj, de ha valaki bizalmasan küld ilyen képet, akkor minek kell visszaélni a bizalmával?


Meg TikTokon 15-16, de van, amikor 25+-os nők olyan TikTok videókat csinálnak, aminek az a lényege, hogy kiírják felülre, hogy: "Amikor az osztály k....ája beolt, de neked vannak róla meztelen képeid és elküldöd az egész iskolának..." Miért kell ezt? A saját nemüket alázzák a lányok.

Meg mindenki rib--- meg mindenki k----, csak mert lány létére szexel. De van olyan, amikor egy szűz lányt k----znak. Pedig a k---- szó jelentése nem az, hogy lány létére szexel (hozzáteszem, ez egy természetes dolog), vagy sok fiúval lefeküdt már, hanem az, aki pénzért szexel.


Meg a rapperek között is elég népszerű az, hogy k---ákról és drogokról, no meg alkoholról rappelnek. Ez miért lett népszerű? És nekik minden nő k...., ha lefekszik velük, akkor azért, ha nem akkor azért. A drogról meg az alkoholról az a véleményem, hogy gáz, főleg meg Missh, aki ennek a műfajnak a nagyja, és őt istenítik a magyar fiatalok. Igazából nem lenne baj Missh-sel se, de amiket az utóbbi időben csinált, az már sokszor túlment egy bizonyos határon. És akkor ő a király, ő a császár, holott értéket nem ad, csak elvesz. Ez az én véleményem.


Meg vannak olyanok, akik felvesznek verekedéseket, és kirakják insta story-ba. Most ez miért jó? Miért kell egyáltalán az ilyet levideózni? És akkor még büszkék rá, hogy hárman meg tudtak verni egy gyereket.


És az a menő, aki félévkor vagy 8 tantárgyból bukik és évvégére meg ki tudja javítani, és akkor hú de vagányak meg minden. Ezt sem értem, mert én értem, hogy nem érdekli őket a tanulás (ahogy engem se nagyon), de miért hiszik azt magukról, hogy ők a menők? Vagy mitől lesznek ők menők?


Meg a másik, amikor valakiről lerí, hogy csak azért cigizik, mert ettől hű de menőnek érzik magukat. És akkor vagy 100x elmondja, hogy a táskájában van cigi és fél, hogy kilopják. Hát minek hozza el akkor, ha kilopják?


Tudom, tudom, most jönni fog azzal mindenki, hogy féltékeny vagyok rájuk, meg magamat állítom példaképnek, hát nem. Nem vagyok én a példakép, eszembe sincs az lenni. Csak érdekel, hogy miért van ez. Tudom, majd a nagy Missh rajongók be fognak támadni, de nem nagyon érdekel.


Azt is tudom, hogy régebben se volt másképp, de legalább valamilyen szinten kordában lehetett tartani a tanároknak a diákokat, vagy ha nagyon nem bírtak vele, akkor kicsapták a suliból. És itt a kordában tartást nem a verésre értem, hanem a tekintélyre, mert régebben a diákok meg se mertek mukkani a tanárnál, és a diák volt a hibás, mert rosszabb jegyet kapott, nem a tanár. Jó, most is előfordulnak tanári kivételezések meg tanári bunkózások, de akkor is. Most meg hallom ofőmtől, hogy őt b...szták le, mert van 4 tantárgyi bukás az osztályában. Hát könyörgöm! Miért ő lenne a hibás? Ő még korrepetációt is biztosított a diákoknak, ha kellett, elmagyarázta többször a tananyagot, hát mit kellett volna még csinálnia? Meg nem tanulhatja helyettünk az anyagot!


Tudom, magas lóról beszélek, valamilyen szinten így is van, mert lehet, ha rossz társaságba kerülök, akkor én is ezeket a dolgokat csinálnám, de mivel nem így lett, így nem vagyok olyan, mint ők. Ettől függetlenül még lehetek, mert kerülhetek rossz társaságba. Mindenki ilyenkor azt mondja az ilyen fiatalkori rossz dolgokra, hogy "Jajj, de hát rossz társaságba kerültem...", de miért került rossz társaságba? Gondolom ő választhatott, hogy oda akar-e tartozni, vagy nem. Vagy rosszul gondolom?


A válaszokat előre is köszönöm és nem szeretnék senkit se megbántani, de ennek ellenére biztos lesznek olyanok, akik emiatt belém kötnek majd.


2020. jún. 28. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Mindenki vereti a nagy semmire.
2020. jún. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Mert ez a világ direkt erre hajt, erre akarják nevelni a fiatalokat: mindenhonnan ömlik az erkölcstelenség, erőszak, média, közösségi platformok teljesen lenullázzák az ingerküszöböt és csodálkoznak, hogy milyen a világ.


Örülj, hogy a te agyadat még nem mosták át és normális maradtál!

2020. jún. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Azért ilyenek a mai fiatalok, mert youtuberek, instások, bloggerek, vloggerek nevelik őket s nem a saját családjuk....
2020. jún. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

Kissé tényleg elbszott a mai tizenéves korosztály.

Vannak tinédzser rokonaim, én sem vagyok az a túl idős (24), szóval mondhatni egész jól belelátok a dolgokba.


Ez a közöségi platformok körül forgó élet tényleg nem jó.

Minden percünk megörökítése..., magunkat jobb színben feltüntetni minden áron... like/dis funkció...


Én is jártam gimibe, de nálunk nem volt menő a bukdácsolás...

ne is foglalkozz a hasonló egyedekkel, árufeltöltőkre és biorobotokra mindig is szükség lesz.


A rap zene egy része már a 80-as évekbe is érintette a droggal, pénzzel és nőkkel kapcsolatos dolgokat, ez nem új keletű.


A Missh rajongóktól ne félj, csak elvétve bukkan fel néhány iq bajnok fan.


Alkohollal nincs baj ha mértékkel issza az ember. Jobb helyeken 18 alatt ki sem szolgálnak.


Mi is verekedtünk gyerekként, nem is keveset. Kimentünk, lebokszoltuk a konfliktust és kész. Nem volt semmi megörökítve. A ferplay szellemében egyik fél se éljen vissza a felvétellel :D

2020. jún. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!