Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hülye nevelés miatt nem tudok...

Hülye nevelés miatt nem tudok tiszteletet mutatni?

Figyelt kérdés

Szüleim ultra liberális nevelésének része volt, hogy mindenkivel egyenlő vagyok. Akár miniszterelnökökkel is, mert akár én is lehetnék az ha akarok. Ők sose használták a Dr. , doktor, ügyvéd, stb kifejezéseket mert hogy ők is csak ugyanolyan emberek mint mi vagyunk. Felnőttként ebből gondjaim vannak sajnos. Pl egy ügyvéddel kell most kapcsolatot tartanom, de nem jön a számra, hogy tisztelt ügyvéd úr! Pedig mindenki így hívja mert akkora koponya! Én úgy hívom fel hogy X Róbertet (kitalált név) keresem.

Hogyan tudhatnék megtanulni tiszteletvűen viselkedni olyanokkal akiknek kijár? Vagy pl egy polgármestert is úgy hívok hogy X Zsolt (kitalált név) pedig még a legközelebbi munkatársai és ismerősei is polgármester úrnak hívják! Nekem nem jön a számra valahogy.


2020. júl. 9. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Hát most mondjam, hogy hülye vagy? Vagy ez egy trollkérdés?
2020. júl. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Egyértelműen troll kérdés. Ha a szüleid ennyire liberálisak is, csak jártál közösségbe: óvodaban, iskolaban ez nem működik ám. Más kamu?
2020. júl. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Èn úgy vagyok vele, hogy tőlem lehet valaki a világ legismertebb embere, ha nem szolgál rá a tiszteletre, akkor nem tanúsìtok felé. Nem a pénztől függ, hogy kire nézünk fel. :)
2020. júl. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

trololololol.

A megnevezések használata szokás kérdése. Nyilván nehéz egy kisgyerekként beidegzült szokást felnőttként kiírtani, de ha az ember körül mindenki így használja, csak ezt hallja, akkor nem nagy cucc az átállás. Nem hiszem, hogy olyan nehéz lenne a szakmája nevén szólítani az embereket. Ha igen, akkor mi volt annó gyerekkorodban az ovódában és iskolában? Az óvónénit még megértem, hogy mindenki Mariska néninek szólította, de az iskolában nem hiszem, hogy nem használtad a tanárnő/úr kifejezéseket... A doktor úr/polgármester úr SEMMIVEL SEM másabb.

2020. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyved ur teljesen mas. Mert ha hivod nem a Lacikàt hivod hanem magàt a "céget" keresed, ügyvedi mivoltaban.ergo nem x Lacikahoz beszelsz hogy mikor mehetnetek golfozni, hanem ahhoz amit kepvisel egy ügyvedi irodahoz hogy indits e pert mondjuk.


Ez nem tisztelet kerdese hanem hogy kepben vagy e.



Mondjuk engem egy cég le is cseszett ez miatt mert a nevében ugy irtam egy masik cégnek hogy a vezetö nevét hasznaltam mivel nem tudtam a stàtuszàt sem, mert szoval amikor ettöl a cegtöl kaptam levelet a vezetöjük ugy irta alà hogy csak a nevét irta igy vàlaszban ez miatt csak a nevét hasznàltam amely levelezéseket ugye latja az a cég akiknek dolgozom akiket kepviselek.

Es a vezertöl kaptam egy ujabb levelet hogy xy cégvezetöt aki amugy egy hatalmas befolyasos ember ne merjem igy szolitgatni hogy tisztelt xy.

Mivel most sem tudom a konkret stàtuszàt hogy xy ügyvezetö ur vagy xy igazgato ur vagy xy vezétigazgato ur vagy mi a sz.rt irjak, azota a crgnevüket hasznalom tisztelt zf Zrt.!


Csak attol tartok ez meg plane sértö mert viszont az alairasaban "jelzi" hogy "emberként" vegyük figyelembe. Szoval valaszul a cégnév megszolitassal olyan mintha en szandekosan tartanék egy "hüvösebb tàvolsàgot"töle miközben ö probalt klzvetlenebb baratsagosabb lenni!


A tisztelet nem a masik emberröl szol hanem a stàtuszànak.

Pl ahogy egy idegen orvost sem foguk lemarcsizni megszolitasnal aki random kezel pl baleset utan korhazban.

2020. júl. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, mert az életben elég sok problémád lesz ez miatt.
2020. júl. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A tanároknál csak megszoktad, hogy ne Anitának, Bélának szólítsd őket.
2020. júl. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom azért nagyjából tisztában vagy vele, hogy kinek-mit illik/illene, innentől kezdve ez csak megszokás kérdése.

Kiskorodban nyilván nem kellett ügyvéddel beszélni, az meg hogy most nem jön a szádra, próbálkozz és menni fog, csak szokatlan.

Igen, részben a szüleid is hibásak, viszont most így visszagondolva nekem sem ők tanították meg, hogy a doktor néninek hogy kell köszönni.

Óvoda, iskola után tudja az ember kinek-hogy illik köszönni.

2020. júl. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Sunshinedoll ***** válasza:
?? A nevelésre csak ideig-óráig lehet fogni a h-lyeséget, felnőtt ember vagy, most már te neveled saját magad, a te felelősséged, hogy viselkedsz másokkal.
2020. júl. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy hihetetlen nektek de szüleimmel olyan helyen éltünk ahol mindenkit tegezni lehetett. Szomszédokat, tanárokat, mindenkit.
2020. júl. 9. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!