Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretik annyira az...

Miért szeretik annyira az emberek a '90-es éveket (1990-1999)?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy ezt az évtizedet rengetegen istenítik, szinte mindenkiben van valamennyi nosztalgia, ha csak szóba kerülnek a '90-es évek, illetve sokan vissza is vágynak azokba az időkbe. Természetesen arra rájöttem magamtól is, hogy a legtöbb ember, aki akkor volt kamasz, fiatal felnőtt, nyilván a fiatalsága miatt vágyna vissza a '90-es évekbe, de nemegyszer hallottam már idősebbeket is arról diskurálni, hogy mennyivel jobb volt minden 20-30 évvel ezelőtt stb.

Tényleg ennyire szuper volt az élet akkoriban, vagy hogyan is kell ezt elképzelni? Mellesleg az is furcsa számomra, hogy egy másik évtizedet sem sztárolnak ennyire, legalábbis a környezetemben senki sem mondja, hogy "hú, de jók is voltak azok az '50-es/'60-as/'70-es/'80-as/'00-ás évek. :D Jó, nyilván Magyarországon szocializmus volt az '50-es évektől a '80-as évek végéig, de külföldi fórumokon is szinte csak a '90-es évekért "rajonganak".

A kérdést pedig egyszerű kíváncsiság ihlette, senki ne gondoljon bele se többet, se kevesebbet. ;)


17/L


2020. júl. 15. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
mert jo idok voltak. anyameknak a 80as evek voltak a legjobbak, mert akkor voltak fiatalok. nekem a 90es vege, 2000es eleje volt a legjobb, mert en akkor voltam fiatal. kinek mi
2020. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Vége lett a hideghábúrúnak, a világ jelentős része fellélezgett, csomó technológai forradalom történt épp (számítógépek, zenehallgatás, kommunikáció, orvoslás), pörgött a gazdaság, stb.
2020. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2


De itt Magyarországon nem tömeges munkanélküliséget hozott a rendszerváltás? Ezt tényleg nem kötekedésből írtam, de egyébként azok a tényezők, amiket írtál, valóban optimizmusra ad(hat)tak okot. :)

2020. júl. 15. 14:44
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
#3 akik a 90es evekben voltak tinik azokat nem erdekelte a munkanelkuliseg. ha megis erintve voltak (szulon keresztul), akkor a sok nyugati media elterelte a figyelmet arrol hogy amugy milyen szaar az elet
2020. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Én pl. azért, mert a boldog gyerekkoromat jelenti ('91-ben születtem). Sok szeretett családtagom meghalt azóta, és nem alakult túl jól az életem, jó érzés a kellemes dolgokra emlékezni.

Azt nem tudom, hogy mások miért szeretik annyira.

2020. júl. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Hát, sajnos én sem mondhatok erről túl sokat, mert még elég kicsi voltam, de szerettem akkor gyerek lenni. Mert akkor az is voltál, nem mint ma, ahol a kislányok rohannak, hogy felnőttek legyenek. És félreértés ne essék, mi is kikentük magunkat anya rúzsával, meg bebújtam a nagymamám magassarkújába, de az játék volt.

Egyébként igen, sok szempontból fejlődés volt. Jó zenék is voltak akkoriban meg a 2000-es évek elején, a maiakkal ritkán tudok azonosulni. :/ Szóval ezért. De ez olyan, hogy az én gyerekemnek meg majd ha lesz úgyis más korszak lesz a kedvence. :) Anyámék és élték a 70-es éveket. :D Nekik az volt a jó.

2020. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. :)
2020. júl. 15. 15:37
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen más volt akkor élni mint most.
2020. júl. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Én is gyerek voltam akkor, sok jó emlékem van. :) osztálykirándulások, általános iskola, táborok, szomszéd gyerekekkel bandázni sötétedésig stb. Akkor nem volt gondom csak a tanulás és a szórakozás, felhőtlen volt.


Amit még talán mondanék az az, hogy mi anno telefon nélkül kint voltunk az utcán, mindenki ismert mindenkit, sötétedéskor pedig hazaindultunk. Nem volt olyan rég, de emlékszem autó is szökőévente 1x jött, alig laktak a környéken stb. Ma már nem engedném ki így egész napra a gyerekeket, rengeteg gyökér lett a környéken.

2020. júl. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

De, "sztárolják" a 80-as éveket is.


Akik a 90-est emlegetik, talán azért teszik, mert annyira mozgalmas volt. A szocializmus szürkesége után akkor áradt be ide a rengeteg színes, akkor még izgalmas nyugati hatás, és lett hirtelen egészen szabad(os) az élet.


Még hurráhangulat volt, mert azt hittük, pár év, és utolérjük életszínvonalban a nyugatot. Ehhez képest a 2000+ évek csalódás volt, 2010 és 20 között pedig komolyabb előrelépés nem történt, meg még túl friss ahhoz, hogy nosztalgiázni lehessen rajta.

2020. júl. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!