Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretik annyira az...

Miért szeretik annyira az emberek a '90-es éveket (1990-1999)?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy ezt az évtizedet rengetegen istenítik, szinte mindenkiben van valamennyi nosztalgia, ha csak szóba kerülnek a '90-es évek, illetve sokan vissza is vágynak azokba az időkbe. Természetesen arra rájöttem magamtól is, hogy a legtöbb ember, aki akkor volt kamasz, fiatal felnőtt, nyilván a fiatalsága miatt vágyna vissza a '90-es évekbe, de nemegyszer hallottam már idősebbeket is arról diskurálni, hogy mennyivel jobb volt minden 20-30 évvel ezelőtt stb.

Tényleg ennyire szuper volt az élet akkoriban, vagy hogyan is kell ezt elképzelni? Mellesleg az is furcsa számomra, hogy egy másik évtizedet sem sztárolnak ennyire, legalábbis a környezetemben senki sem mondja, hogy "hú, de jók is voltak azok az '50-es/'60-as/'70-es/'80-as/'00-ás évek. :D Jó, nyilván Magyarországon szocializmus volt az '50-es évektől a '80-as évek végéig, de külföldi fórumokon is szinte csak a '90-es évekért "rajonganak".

A kérdést pedig egyszerű kíváncsiság ihlette, senki ne gondoljon bele se többet, se kevesebbet. ;)


17/L


2020. júl. 15. 14:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Oh, Istenem.... azok a kilencvenes évek! Akkor voltam gyerek.

Mai napig emlékszem, hogy úgy rángatóztam a Hupikék Törpikék kazettákra, mint egy epilepsziás ebihal :D

2020. júl. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkoriban fordult a világ, és fordultak magukba az emberek. El tudod képzelni, milyen bulikat szerveztünk csak gy spontán a cégnél? Valaki disznóvágáson volt, hozott egy kis kóstolót, s már meg is volt az apropó. Mindjárt akadt jelentkező, aki elugrott a pincéjébe, hozott gy demizson bort, vagy összedobtunk egy-két láda sörre, és hajnalig beszélgettünk barátkoztunk, vagy nótáztunk, ha úgy hozta kedvünk.
2020. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!