Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Idegösszeroppanásom lehet?...

Idegösszeroppanásom lehet? Kezdek megőrülni. Nem vagyok önmagam.

Figyelt kérdés

Később leírom a kiváltó okot, most csak a tüneteket;

4 hónapja szorongok, rendszertelen alvásom van (nem tudok aludni éjszaka, van amikor igen, néha pánikolok, máskor 13-14 órát alszom), idegesít mindenki (hirtelen felmegy bennem a pumpa, ordítok, kiakadok, egyedül akarok lenni, senkire nem számíthatok, úgy érzem senki nem szeret), ha annyira ideges vagyok, akkor remegek, nem kapok levegőt, néha magamat ütöm vagy az ágyam. Idegesít a zaj, megőrülök tőle. Hetente kb 4-5x sírok, inkább üvöltök. Nem érdekel a higénia, viszont az arcomra nagyon figyelek már-már kényszeresen, nehogy csúnya legyen. Keveset eszem, nem vagyok éhes, magamnak főzök. A nagyimmal élek, néha nagybátyám átugrik, de játszom a nyugodt embert és semmit nem vesznek észre, bár nagyira naponta kiakadok, mert ő van hozzám a legközelebb. Sajnálom őt, de annyira kontrollálhatatlanok az érzéseim, hogy nem tudom visszatartani. Egyszer nagyim meghallotta az üvöltéses sírásomat, de hazudtam, hogy az elhunyt kutyám miatt tört el a mécses. Bár megszoktam siratni pár hónaponként. Idegségemben sok kávét megiszok naponta, bár visszatartom mostanában, mert nem akarok sárga fogakkal élni és tudom, hogy egészségtelen. Barátaim nincsenek kb 3 éve, végzős leszek és senki nem érdeklődik irántam. Egy internetes barátom van, februárban tudtam vele találkozni, de most a vírus miatt nem tudunk, esetleg augusztusban, ha megnyílik a repülő vonal.

Nos, ő szerepet játszik ebben, amiért ilyen betegesen viselkedem. Nem akarok belemenni a részletekbe, csak annyi, hogy attól tartok, egy lány el fogja venni tőlem. Félek, megint egy pótlék leszek és újra belémrúgnak gusztustalan módokon pl (megcsalás, pletykálás, több időtöltés más emberekkel, lecserélés, elhagyás, hazugságok, mások piedesztára helyezése stb, mind megtörtént már). Az a baj, hogy senkit sem érdekel, hogy mennyire jövök ki rosszul a helyzetben. Ők ketten (a barátom és az a lány) tudják mennyire szenvedek tőlük és milyen gyerekkorom volt, miért visekedek ilyen betegesen. Igyekeztek elválni egymástól egy időre miattam, de ez a kör újra ismétlődni fog, mert nem akarnak elválni egymástól. Betegesen féltékeny vagyok (meg van rá az okom), néha vagdosom is magam, akkor elkezdenek aggódni miattam, de már elegem van belőlük. Szerintem senkinek sem vagyok igazán fontos, elveszik tőlem az emberek a legfontosabb dolgokat az életemben. Mindenki csak saját magára gondol. Azzal a lánnyal is nagyon csúnyán beszéltem 2 hónapja, de ő végtelenül kedves velem és szeret, de annyira utálom és tönkretesz, hogy elborul mindjárt megint az eszem. Nagy csalódás ért vele kapcsolatban, szóval nem véletlen vagyok ilyen állat vele. (Ő is internetes, de a barátom már találkozott vele és már ettől sírok, bár megígérték csak online lesznek haverok.)


Szóval, hogyan lehetek újra normális?



2020. júl. 15. 17:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én is voltam nehéz időszakokban. Olyankor azt csináltam, h lefekvés előtt 6-7 óra körül bevettem vmi álmosító szert. De nem gyógyszert hanem ilyen növényi dolgokat. Teák tabletták. Mindig mást. Így ugye tudtam 8-9 órát aludni, ami ilyenkor kell h tisztán lássam a dolgokat.


Reggel meg koffeint ittam, h ne legyek kába, és el kezdtem olyan dolgokat csinálni amikkel szeretek foglalkozni, és nem gondoltam semmi másra.


Ha meg nagyon rám jött a magányosság érzése, akkor felkerestem valakit. Persze olyan embert akivel nincs köztünk probléma.

2020. júl. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
11# oh, én is elkezdtem a növényi altatót. Köszi a segítséget! 🦋
2020. júl. 29. 15:31
 13/13 anonim ***** válasza:
Inkabb indulatkezeledi konfliktusmegoldasi problemaidnak vannak sztem.plusz nem is ertem miert egy nagyival elsz felnötten.(ha jol vettem ki)z sem egeszseges eleve.
2020. aug. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!