Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hordassz maszkot BKV-n?

Miért hordassz maszkot BKV-n?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kívàncsi lennék a vàlaszotokra,hogy Ti miért vesztek fel maszkot a tömegközlekedéseken.


A-kötelező


B-félek és szerintem megvéd a vírustól


C-ne nézzenek ràm màsok megvetően


D-ne szóljanak be nekem,ne kötekedjenek velem


E-valami màs miatt


Köszi,ha vàlaszoltok.



2020. júl. 20. 10:01
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
80%

Lévén informatikus vagyok és nem orvos, így nem tudom eldönteni, hogy mennyit segít.

Ellenben mivel elképzelhető, hogy valamennyit segít, így miért ne hordjam...

2020. júl. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
75%

Írtál 5 választ, csak a helyeset nem.


A maszkot azért kell viselni, mert te magad fertőzött lehetsz. Nem tudhatod, de már tünetmentesen is fertőzhetsz. Ha maszkot viselsz, a kilélegzett levegőt nem fújod messzire. Téged nem fog megvédeni.


Egy példa, hogy segítsen elképzelni, hogy működik a maszkviselés:


Álljunk egymástól 1 méter távolságba! Előveszem a brét, és lepisálom a lábad. Nyilván tiszta húgy leszel. Erre előveszed te is, levizelsz, tiszta húgy leszek én is.


Namármost, játsszuk el ugyanezt úgy, hogy nem vesszük elő a brét! Nyilvánvalóan tiszta húgy lesz mindkettőnk lába így is, mégis ég és föld a különbség!


És ha ezt mindenki belátja, akkor fel nem foghatom, hogy a maszkot miért nem...

2020. júl. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
19%
Mert birka vagyok
2020. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
81%
Nem járok BKV, de egyébként csak azért hordanék mert kötelező.
2020. júl. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
74%
En hordom mert kotelezo
2020. júl. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
79%

Most már A. Korábban hordtam rendesen, mert láttam értelmét, de mikor mindenki a másik nyakába liheg, másfél méternek a töredéke sincs meg, és simán lehet strandra bulizni stb járni maszk nélkül, akkor igazából már pont nincs értelme, nem változik semmi attól, hogy buszon rajtam van-e.

De hordom nyilván, amíg elvárás, buszon is, boltban is.

2020. júl. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
83%
Én csak azért hordom, mert kötelező. Amint lehet, le is veszem.
2020. júl. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
67%
itt Miskolcon még a buszon sem hordja szinte senki. Páran felvesszük de a többséget nem érdekli.
2020. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
65%

#12 nagyon jól megfogalmazta.


Amúgy ezt a példát én úgy láttam, hogy az első esetben egyik félen sincs nadrág. Ha lepisilsz, akkor semmi nem állítja meg a vizeletet. Ha rajtam van nadrág, de rajtad nincs, és lepisilsz, akkor pisis leszek, de valamennyit megfog a nadrág. Ha pedig mindketten fel vagyunk öltözve, akkor nem ér el hozzám a folyadék. A maszk is akkor véd a legjobban, ha mindenki hordja.


Tömegközlekedést nem használok, de a boltban és az orvosnál mindig rajtam van. Nem magamat védem, hanem másokat, és nem félek, hanem elővigyázatos vagyok.

2020. júl. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
78%
Azért mert kötelező, a boltban, orvosnál, munkahelyen stb is felveszem, ahogy minden helyen ahol ki van írva. Nem akkora dolog viselni, mint ahogy az sokan megpróbálják beállítani, hogy "Úr Isten bele halok, meg fogok fulladni!" imán el lehet benne lenni 8 órákat munkahelyen is.
2020. júl. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!