Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hordassz maszkot BKV-n?

Miért hordassz maszkot BKV-n?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kívàncsi lennék a vàlaszotokra,hogy Ti miért vesztek fel maszkot a tömegközlekedéseken.


A-kötelező


B-félek és szerintem megvéd a vírustól


C-ne nézzenek ràm màsok megvetően


D-ne szóljanak be nekem,ne kötekedjenek velem


E-valami màs miatt


Köszi,ha vàlaszoltok.



2020. júl. 20. 10:01
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
55%
A maszk viselése kétirányú dolog. Tartozom annyi felelősséggel mások irányába (vadidegenként is), hogy ne tegyek ki másokat felesleges kockázatnak. Nem tudok azonosulni azoknak az embereknek a gondolatmenetével, akik kivagyiságból nem hordják a szabályozás alá vont helységekben, - senki nem halna bele, ha ezt a minimumot megtenné a közösség egészéért. Szerintem nem lenne a valóságtól elrugaszkodott megoldás, ha nemes egyszerűséggel leparancsolnák azokat a tömegközlekedési járművekről, akik szándékosan ilyen módon szemétkednek másokkal. -Senkit nem érdekel ebben a helyzetben, hogy hány jegyet vett a renitens utas, - mert az utazás jelenleg érvényes egyik feltételét sérti, amellyel kizárhatja magát az utazásból. Ide tartoznak azok az "emberek" is, akik maszkban szállnak fel a járműre és a fedélzeten azonnal leveszik magukról. Tükörben, kamerával meglátja a sofőr, akár bárhol is megállhatna és megkérhetné, hogy fáradjon le a járműről, - ellenkező esetben rendőri intézkedést kezdeményez (közegészség szándékos veszélyeztetésének okán).
2020. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
10%

Ezek a maszkok, amiket mostabán kényszerítenek az emberekre, semmire sem jók. Tudományosan sincs alátámasztva, hogy valóban megvédene egy-egy vírus bejutásától, vagy a vírus levegőbejutásától a környezetet. Sőt, a maszkok áteresztőnyílásai tényszerűen, effektíve nagyobbak, mint a vírusok. (A vírus szót gyűjtőnévként emlegetem, nem egyfélére szűkítve.)



Ami az inkriminált intézkedések alapja, ez az ún covid19 vírus, ez ellen sem véd a maszk.



Ugyanakkor a covid19 vírus egy még a sima influenzánál is veszélytelenebb, sok esetben tünetmentesen lereagált vírus, ezrelékesen nagyon-nagyon alacsony mortalitási rátával. Sőt, ezidáig hitelt érdemlően egyetlen halálesetre sem lehetett rábizonyítani, hogy ez a vírus okozta egyértelműen és megelőzhető lett volna. Tehát ez kicist olyan, ez a sok óvíntézkedés, mintha még a városokban is betiltanák a gyufa árusítását, hiszen lehet vele erdőtüzet is csinálni. Vagy mintha azért nem volna szabad folyadékot inni, mert mellényelhető és fulladást is okozhat.

2020. aug. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
56%
Most már a törvény is bünteti a félrevezetést, szóval én meggondolnám az álhírek terjesztését.
2020. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!