Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kerüli velem a szemkonta...

Miért kerüli velem a szemkontaktust egy ismerősöm?

Figyelt kérdés
Látom, hogy zavarban van, nem néz rám, nem néz a szemembe soha.
2020. júl. 26. 09:55
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
91%

5-ös téves, ha valaki introvertált azt elkezdi fusztrálni ha észreveszi hogy a másik meg érdeklődne, de ő nem akar vele szóba elegyedni, köszön de megy tovább, de ugye egy légtérbe vannak, és időnként kerülgetniük kell egymást, szóval ha visszamegy ugyanoda a helyre hogy ellenőrizze az egyik termék árát nem azért megy mellé, mert cimbizni akar, hanem számol, ezt is félreértheti az akivel mondjuk nem akarnak szóba elegyedni, de ugyanakkor sajna aki nem veszi a lapot kiprovokálhatja azt hogy a közelébe kerüljön, ez csak azért necces mert az ilyen húzásaival egyre kellemetlenebb szituációt generál magának, ezért is lehet zavarba a másik, de ugyanakkor bátor is, mert meri jelezni hogy no kontakt. De nyilván azért mint írtam szimpla un szimpátia után lehet valamikor a viselkedésével is rátett amit ő észre sem vett. Ezért is kerüli a szemkontaktust, de tiszteli a másikat, mert neki is joga van élni, de azért elvárhatja, hogy a másik vegye a lapot, hogy nem akar cimbizni.


De ha kedvel valakit, akkor meg mikor nem fusztrált egy introvertált, hanem laza, akkor meri vállalni az érzéseit, és apró jelzésekkel jelzi, hogy figyi úgy cimbiznék veled, de olyan ciki hogy én nem tudom, hogy te igen, és inkább kerüllek, nehogy kellemetlen legyen az egész ha nem, a másiknak viszont venni kell a lapot mert ha eljátssza akkor egy intro utána megszégyenülve bizony kerülni fogja pedig lehet szívesen cimbizett volna vele.


Az introk nem bűnözők csak érteni kell a nyelvüket.


Az ilyen állításokból lesznek ilyenek, hogy xx azt hiszi hogy megcsalta vele a barátja, de gőze sincs kik ők, csak látásból ismeri őket, mert ugye ha már zavarba van a másik előtt és kerüli és netalántán hímnemű az illető akit kerül és ezt meglátja a barátnője és olyan típus, akkor egyből ez az első amire az ilyen nők gondolnak, de az meg sem fordul a fejében, hogy azért kerüli az illető a másikat, mert mondjuk a viselkedése ijesztő.


Én is ignorálok és kerülik olyat aki ordibál pl. az utcán láttam már ilyet, ha tudatosan csinálja az számomra taszító, ha beteg az számomra kellemetlen de tudom, hogy a betegsége miatt ordibál. pl. Nyilván sejtem hogy van valami nagy problémája ismeretlenül is. Aki meg beleáll az ilyenbe az meg hülye, mert nem tiszteli a másik betegségét, és saját maga is ostoba mert minek hergelje azt a másikat, akit nem is ismer.

2020. júl. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
*kerülök
2020. júl. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Én felveszem a szemkontaktust, de hosszabb ideig nem tudom tartani, mert számomra zavaró.
2020. júl. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Utálom a szemkontaktust, szemprobléma miatt. Nem annyira feltűnő. Azt sem mondanám, hogy ronda. De ha soká "szemezünk", vannak akik észrevételezik és még van olyan tapló is, hogy rákérdez, mi a baj a szemeddel?

Köze semmi hozzá és már unom minden második kíváncsi suttyónak magyarázni azt, amit felesleges, mert engem amúgy nem érdekel, én így jóban vagyok magammal, de az ostoba, kiváncsiskodást utálom.

2020. júl. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
86%
Hozzátenném, amúgy is zavaró. Nem vagyok sunyi, de nem szeretem, ha vesébe látó tekintettel vizslatnak. Másrészt kb olyan érzés, hogy a másik ledominál azzal, hogy szemkontaktust erőltet és én ezt azonnal meg is szakítom.
2020. júl. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
22%
Fontos a nemek: férfi vs. nő vagy mi? Mert lehet, hogy csipáz, csak nem meri felvállalni. Lehet, hogy autisztikus vonásai vannak, így kerülő típus.
2020. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Más nevében nem tudok nyilatkozni, de én amikor valaki szemébe nézek, akkor mindig elfelejtem, hogy mit akarok mondani, mert arra koncentrálok, hogy őt nézzem meg hogy ő is engem néz... Szóval nem tudok úgy beszélgetni, ha valakinek a szemébe kell nézni. Én is általában máshova nézek. Ez nem jelenti, hogy nem kedvelem az illetőt, de az ellenkezőjét sem, hogy kedvelném. Egyszerűen csak össze kell szednem a gondolataimat ahhoz, hogy beszélni tudjak vele, és az úgy nem megy, ha azt látom, hogy belebámul valaki az arcomba. :D
2020. júl. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
65%
11-es, te nem introvertáltat írtál le, hanem egy félénk embert. Introvertált az, akit az egyedül töltött idő tölt fel, ezek a beszariság, félénkség párhuzamok nem léteznek.
2020. júl. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

18-as olvasd újra és rájössz hogy tévedsz!


A beszari, félénk kimenekül ugyanabból a helyiségből. Láttam már olyat. A pénztártól szaladtak vissza ledobták a pékterméket és a másik pénztárnál ahol nem vol senki és zárva volt a kapu átmásztak alatta csak mert mert rájuk nézni az eladó. Na ez beszariság.

2020. júl. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
* nem volt senki
2020. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!