Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha elájulnék a városban akkor...

Ha elájulnék a városban akkor vajon segítenének rajtam?

Figyelt kérdés
Vidéki vagyok, nagyon ritkán elbuszozok a városba és mostanában ez eszembe jutott. Vajon segítenének? Vagy ott hagynának? Esetleg kirabolnának és ott hagynak? Szerintetek? Még sose ájultam el,csak mostanában ez eszembe jut. El kellene felejteni mert könnyen bemeselek magamnak dolgokat.

2020. júl. 29. 14:17
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez emberfüggő.


Én segítenék.

2020. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
78%
nem. Így kell hozzáállnod.
2020. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Én is segítenék embereken.
2020. júl. 29. 14:21
 4/36 anonim ***** válasza:
42%
Számíts arra, hogy nem (Egy áltudomány ezt állítja, a "Járókelők közömbössége" nevű médiahack alapján), azonban a tapasztalat azt mutatja, hogy számíthatsz segítségre.
2020. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
88%
Sztem attól függ hol. Ha a város egy putrisabb részén, ahol sok a drogos, csöves, ott elfekhetsz egy darabig amíg rád néz valaki. De ha mondjuk egy forgalmasabb, normálisabb helyen, ott azért nem fog senki átlépni rajtad.
2020. júl. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ. Ha látszik rajtad, hogy amúgy ápolt, normálisan kinéző vagy, akkor valószínűleg igen.

A nagyvárosiak a sok csövi miatt lettek már ilyen érzéketlenek a téma iránt, mert annyi szabadidő a világon nincs, ami ahhoz kéne, hogy minden földön fekvő emberre megnézzük, hogy ájult, vagy csak békésen szunyókáló hajléktalan, aki estleg még az anyázik is párat, amiért felkeltették. De tapasztalatom szerint ápoltan kinéző embernél azért feltételezik, hogy nem direkt fekszik a földön.

2020. júl. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező mindenki ezt mondja, mégis sokan vagy sokkot kapnak, vagy megrémülnek, leblokkolnak. Kevés az az ember aki aktív, nem blokkol le, nem rémül meg és csak utána amikor megoldódik utána válik passzívvá.
2020. júl. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
11%
Még meg is taposnak.
2020. júl. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Én ájultam már el bevásárlóközpontba, és egyszerre két nő is segített, kihúztak a boltból, és ráfektettek egy padra, aztán az egyik elszaladt és vett nekem egy üdítőt, amíg a másik vigyázott rám. Mikor felkeltem akkor csak az egyikük volt ott, és pár másodpercre rá érkezett meg a másik hölgy is az üdítővel. Utána megkérdezték, hogy hívjanak-e mentőt, és jól vagyok-e. Nagyon nagyon zavarban voltam, de ugyanakkor nagyot nőtt az emberekbe vetett hitem is. Rettentő jól esett, hogy segítettek, és sosem fogom elfelejteni, ezért ha ilyet látok akárhol, én is igyekszem majd segíteni.

Ezt csak azért meséltem el, mert vannak nagyon jó emberek, akikre tényleg azt mondom, hogy le a kalappal. Tény, hogy nem mindenki ilyen, de szerintem nagyon sok emberben megmozdulna a segítőszándék ha látják, hogy rosszul vagy. Még ha nem is fektetnek le valahova vagy próbálnak meg felkelteni, akkor is a mentőt biztos ki fogják hívni, és nem hagynak ott. Általában az a hajléktalanoknál jellemző, mert már elterjedt róluk, hogy úgyis be vannak mindig rúgva, ezért mi értelme lenne segíteni nekik, mikor másnap újra az utcán fetrengve fognak haldokolni.

2020. júl. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
31%
Hős utcában lehet vese nélkül ébrednél.
2020. júl. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!