Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha elájulnék a városban akkor...

Ha elájulnék a városban akkor vajon segítenének rajtam?

Figyelt kérdés
Vidéki vagyok, nagyon ritkán elbuszozok a városba és mostanában ez eszembe jutott. Vajon segítenének? Vagy ott hagynának? Esetleg kirabolnának és ott hagynak? Szerintetek? Még sose ájultam el,csak mostanában ez eszembe jut. El kellene felejteni mert könnyen bemeselek magamnak dolgokat.

2020. júl. 29. 14:17
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ha elájulsz az esetek nagy részében segítenek.

Én egyszer blahán láttam egy hajléktalant aki elájult. Este volt mindenki haza akart menni, de még így is 2-3 ember (velem együtt természetesen) hívtuk a mentőt (aztán kiderült hogy rohama volt). Szerintem ha egy olyan helyen csinálod ezt ahol sok ember van biztos megfognak "találni" azok az emberek akik segíteni fognak. Nyilván ha egy kis utcában/aluljáróban ájulsz el akkor már ez nem olyan biztos.

2020. júl. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos ájulós vagyok, könnyen elájulok. Át is éltem, hogy a buszmegállóban elájultam. Azt még felfogtam, hogy forog a föld velem, elfogok ájulni, így a mellettem álló idegen srácnak mondtam, hogy elfogok ájulni. Utána se kép se hang. Amikor magamhoz tértem, a srác ott volt mellettem, hallottam a hangját, kedvesen mondta, hogy nincs semmi gond, mindját itt vannak a mentők. Egy idegen nő adott neki vízet, hallottam, hogy mondta, hogy most vette, adjon nekem inni. Mentő is kiért, ők is kedvesek voltak, bevittek. 2 nappal később a mentős segítségével megtudtam a srác címét, és írtam neki egy köszönőlevelet. NAgyon hálás vagyok azért, hogy vannak mág jó emberek, van még remény a világnak. Mivel én átéltem, több alkalommal is, magam is segítőkész ember vagyok. Sosem megyek el érzéketlenül olyan ember vagy állat mellett aki segítségre szorul.

33/N

2020. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
75%
Volt egy osztálytársnőm, elájult a villamoson, kutya nem segített neki. Azt hitték drogos..
2020. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
83%
Persze, hogy segítenének, nem a vademberek országában élünk. Az emberek segítőkészek. Eleve látnák, ahogy elájulsz. Egy normális külsejű embert nem lehet lepukkant hajléktalan alkoholistának nézni.
2020. júl. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jó olvasni ezt a sok pozitív hozzászólást.
2020. júl. 29. 15:23
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Volt balesetem. Mire észhez tértem a motorom a járdán a cuccom mellette összerakva. Ennyit a 4-es lepontozásáról
2020. júl. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a négyes az áltudományozás miatt lett lepontozva. Nem ismerem a médiahacket amiről beszél, nincs is kedvem utána nézni. De csak egy ilyen miatt egy egész (meg nem nevezett) tudományágat leáltudományozni elég primitív. Gondolom amúgy a szociológiára, a pszichológiára vagy a szociálpszichológiára gondolt, egyik sem áltudomány.
2020. júl. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
77%

Az valóság az, hogy ha cigány vagy, akkor nyugodtan megdögölhetsz, mert biztos drogos/részeg vagy.

Szerintem ha 3 napig feküdnél akkor se hívnának mentőt, max rád górnának egy kis fődet oszt annyi.

2020. júl. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek. Utálom az alkoholistákat, és a drogosokat. Utálom azt is amikor valaki talajrészegre issza magát, vagy zombi módon viselkedik a drog miatt. Ha ilyet látok messziről elkerülöm őket. Mégis pár hete hazafelé menet a férjemmel észrevettünk egy srácot aki a drog miatt dülöngélt, mint egy walking dead járkáló zombi. Nem is foglalkoztunk vele addig amíg szó szerint arccal előre a betonra esett. Nem tompította az esését, tisztán hallottuk, hogy a földre csapódik. Utálom őket, de nem mentünk el érzéketlenül mellette. Odamentünk hozzá, a srác eszméletlen volt. Férjem nézte a pulzusát, mozgatni perce nem nagyon mertük ( lehet belső sérülés stb miatt) Én hívtam a mentőket. Díszpécser adott utasításokat, hogy mit tegyünk, mire figyeljünk amíg a mentős ki nem ér. Ott maradtunk mellette a mentő kiérkezéséig. A srác egyszer ébred fel max pár percre, és szíven ütött, hogy az anyja után sírt. (pedig lehetett vagy 25 éves vagy több) . Akkor beszéltem hozzá,nyugtattam, hogy nem lesz semmi baj. Mentősök a helyszínen ellátták. Mi akkor már hátrább álltunk, vártuk, hogy a mentős vagy az akkor már kiérkező rendőr közölje velünk, hogy mehetünk, már nincs szükség ránk. Hallottuk amikor az egyik mentős mondta a másiknak, hogy sürgősen be kell vinni a srácot, mert sztrokot kapott, és a szíve nem ver rendesen.

Végül elvitték, és mi is mehettünk haza. Nem tudom mi lett a sráccal, túlélte vagy sem. Ha nem élte túl, akkor vigasztal, hogy az utálatom ellenére élete utolsó perceiben nem volt egyedül, ott voltunk mellette. Ha túlélte akkor reménykedem abban, hogy ez egy fordupont volt az életében, és leszokott drogról. Mielőtt még valaki belém kötne, hogy miből gondolom, hogy drogos volt, nos a mentős beszédéből tudjuk. Hallottuk amikor egymás közt mondták, hogy a pupilla milyen, és a srác amikor újra megához tért a mentős ki is kérdezte, hogy milyen drogot használt. A srácot nem hallottuk, de a mentőst igen, amikor mondta a kollégájának, hogy "az amire gondoltunk" .

2020. júl. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
83%
De ha magyar vagy és cigányok találnak meg először kirabolnak, aztán még meg is taposnak, nehogy felébredj és legyen idő elmenekülni a zsákmánnyal l.
2020. júl. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!