Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan maximalista,...

Van itt olyan maximalista, aki legyőzte a maximalizmust?

Figyelt kérdés

Maximalista vagyok. Így hogy már tudom, könnyebb rajta változtatni, mégsem ment eddig.


Jelenleg megint egy mélyponton vagyok. A fő gond a maximalizmus, abból pedig ágazik a többi. Megfelelési kényszer, önbizalomhiány, félelem a sikertelenségtől, ezáltal nem cselekvés, motivációhiány.


Tudom, hogy az első lépés a cselekvés! Vagy mégsem? Azt hittem ez egy jó szokásom, meg tulajdonságom, hogy kíváncsi személyiség vagyok, mindennek szeretek utána olvasni, utána járni. Nagy a tudásszomjam, sok mindenhez értek, de igazából semmihez. Mert felületesen tanulok. Mindenbe belekezdek, de nem fejezem be, mert nem tudnám tökéletesen. Van, hogy bele se kezdek. Csakhogy a tökéletes nem létezik. Tele a fejem információ áradattal, ötlettel, tervezgetéssel. A baj csak az, hogy ez mind marad a fejemben, mert lépni nem merek, nem tudok..


Kérlek titeket! Csak azok válaszoljanak, akik értenek a témához, esetleg átéltek hasonló dolgokat, nem kell hogy még mélyebbre taszítsanak a negatív válaszok. Persze építő kritikát elfogadom :) Köszönöm!


A kérdésem szóval, aki szintén maximalista és tudott rajta változtatni, hogy csinálta, hogy győzte le?


26/N



2020. júl. 30. 23:18
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat!


Tegnap éjszaka kimentem kiszellőztetni a fejem, plusz kibeszéltem magam egy számomra fontos embernek, és ha lehet így mondani megtörtent az áttöres (ezzel nagyon leszűkítettem a dolgokat) 😁 Amint lesz változás, ide írok, hogy ha más is ilyen helyzetbe kerül, lássa.

2020. júl. 31. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!