Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szokás gratulálni a...

Miért szokás gratulálni a "gyermekáldáshoz"?

Figyelt kérdés

Amikor születik egy gyerek mindig gratulálnak a szülőknek. Pedig nem olyan nagy cucc, hogy két nemzőképes ember aktust folytatott védekezés nélkül (mindegy, hogy tervezett vagy tervezetlen) és megfogant egy utód, mert ugye a speciális eseteket leszámítva ez a természetes. Ahol valami miatt nehezen jött össze a gyerek, ott még úgy értem a gratuláció relevanciáját, de egyébként nem. Nem olyan nagy cucc gyereket csinálni az egészséges embereknek. Szerintem jobban elismerendő, ha a gyereket már tisztességesen felnevelték, mintsem az, hogy csak megcsinálták.


Miért nem a tisztességes felneveléshez szokás gratulálni? Miért gratulálnak csak azért mert valakik csináltak egy gyereket?



2020. aug. 4. 19:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
25%

*Nem olyan nagy cucc gyereket csinálni az egészséges embereknek.


Ezek szerint neked igen, mert fuldoklasz, ahelyett, hogy örülnél, velük együtt.

Egy kisgyermek születése mindig csoda és öröm. Akár kié is legyen.

2020. aug. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%
De igenis nagy cucc. Az életben a legszebb dolog. Ezért gratulálunk.
2020. aug. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon remélem, hogy csak egy unatkozó 12 éves vagy, aki azt hiszi, hogy minden gondolata valami forradalmi filozófiai csoda. Ha ennél idősebb vagy... Na az gáz.
2020. aug. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%
Te ugyanaz vagy, aki nem értette, miért kell részvétet nyilvánítani halálesetnél? :D
2020. aug. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
54%

Oke, tehat a reszvetnyilvanitas is folosleges, mert mindenki feldobja a talpat.

Maradj ilyen, de bocsasd meg a vilagnak, ha belejuk szorult erzes.

2020. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
23%
Ha idősebb vagy 12 évnél, akkor nagyon gáz, hogy így látod a dolgokat. Szoruljon beléd egy kis emberiesség! De se baj, majd megérted, ha nagyobb leszel.
2020. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
33%
Ezt régen én sem értettem, kb. 8 éves koromban jöttem rá. Szerintem majd te is megérted, ha annyi leszel.
2020. aug. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

A részvét nyilvánítás teljesen más. Ha valaki meghal és szomorúak vagyunk miatta azzal mély kötődés alakult ki.

Viszont a gyerekszületésnél is nyilván vannak érzelmek, jó esetben, az érkező utód felé, de még mindig nem érzem olyan nagy dolognak, hogy azért gratulálni kelljen. Tök természetes dolog, hogy egy emlős szaporodik, kihordja az utódot és az egy bizonyos idő után megszületik. Nyilván örülünk a gyereknek, mert vártuk, legalábbis jó esetben, de attól alap esetben nem akkora nagy érdem. Az az érdem, ami tényleg megér egy gratulációt, amikor már fel lett nevelve az a gyerek, lehetőségek szerint a legtisztességesebben, szeretetben. Ennyi erővel a későbbi bántalmazó szülőknek is gratuláltunk csak mert megcsinálták a gyereket. És gratuláltunk azoknak, akik mondjuk egy kukában hagyják a csecsemőt, ha nem kell nekik. Mert ugye a születés minden esetben egy rohadt nagy csoda, és érdem. Pedig csak pusztán biológia az egész, hogy akinek megvannak hozzá az egészséges szervei azok tudnak utódot létrehozni. Csak attól még, hogy gyerek születik az nem száz százalék, hogy azzal a gyerekkel tisztességesen fognak bánni, és jól nevelik fel. És szerintem az érdemel gratulációt, amikor már fel is lett nevelve az a gyerek. A szülés csak pusztán egy nagyon alap biológiai dolog, ami az emlősöknél szükséges a fajfentartáshoz. Durva példa, de például egy macskának se gratulálunk (szerintem legalábbis) csak mert született egy kölke.

2020. aug. 4. 20:56
 9/23 anonim ***** válasza:
25%

Az írásmódodból arra következtetek, hogy olyan 14-15 éves lehetsz.

Figyelj. Nem az itt az elismerésre méltó dolog, hogy megcsináltak egy gyermeket, hanem az, hogy ez egy jelentős fordulat életükben. Majd ha nagyobb leszel, megérted.

2020. aug. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%
Ahhoz gratulálnak, hogy a szülők vállalták a kihívást, hogy felneveljék.
2020. aug. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!